Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy J5 - przenoszenie aplikacji na SD

CMK1990 09 Sty 2018 08:45 2451 3
  • #1 09 Sty 2018 08:45
    CMK1990
    Poziom 21  

Witam. Dostałem do "zabawy" Samsunga galaxy J5 dokładnie model j500fn. Otrzymał on oficjalnego androida 6.0.1.

Cały problem z tym telefonem jest taki, że po instalacji aktualizacji systemowych pozostaje dosłownie 1gb miejsca pamięci wewnętrznej na aplikacje. Przy dzisiejszych facebookach, messengerach i instagramach to zdecydowanie za mało.

Android 6.0 "powinien" proponować format świeżo włożonej czystej karty jako pamięć wewnętrzna bądź masowa. Ku mojemu zdziwieniu ten niestety nie proponuje opcji nr 1. Proponuje tylko i wyłącznie format jako pamięć masowa - dlaczego?

* Próbowałem nawet z innym nie stockowym ROMem, również to samo nie ma opcji formatu karty.
    * Dodatkowo próbowałem aplikacji Link2SD oraz partycji ext2, ext3 i ext4. W przypadku ext2 niby przenosi, natomiast aplikacja przeniesiona na sd nie uruchamia się a po restarcie znika. Więc bez sensu.

Czy ktoś przerabiał ten problem i potrafi pomóc? Bo powoli brakuje mi sił do tego telefonu.

0 3
  • #3 09 Sty 2018 10:37
    CMK1990
    Poziom 21  

Oczywiście, root bootloader wszystko jest. Prawa przyznane dla link2sd

0
  • Pomocny post
    #4 03 Maj 2018 00:19
    dgolf
    Poziom 15  

U mnie Apps2SD działał w wersji Pro kupionej za ok 10zł. Link2SD olej. Tworzyłem partycje z poziomu aplikacji. Jednak prędkość działania nie powalała nawet na szybkich kartach. Za to można zejść z zajętością ROMu do ok 55%. Polecam jednak inne rozwiązanie.

Polecam ten ROM https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73970046&postcount=260 plus Open Gaaps w wersji pico. Działa Bluetooth, aparat z nagrywaniem video. Pamięć po instalacji i zainstalowaniu messengera - 3.41 zajęte z 7.28.

Jeżeli natomiast stock, to tylko 5.1 - szóstka nie jest w stanie pobrać wszystkich aktualizacji, bo braknie jej ROMu. Zabieg marketingowy.

0
  Szukaj w 5mln produktów