Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE32ES6100 - wyłącza się i automatycznie włącza co 4 min.

kretor 09 Jan 2018 12:25 1011 2
 • #1
  kretor
  Level 2  
  Witam,
  mam problem z telewizorem Samsung UE32ES6100, który sam się wyłącza i od razu włącza. Występuje to cyklicznie, mniej więcej co 4 minuty. Drugim problemem jest to, że telewizor, kiedy jest wyłączony, sam się włącza, a następnie występuje problem, który opisałem wcześniej. Bywają momenty kiedy zaczyna cicho piszczeć/brzęczeć i wtedy już problem nie występuje, jednak ten dźwięk pojawia się z niewiadomych przyczyn i o różnym czasie od uruchomienia, a czasami, w ogóle się nie pojawia i wtedy telewizor dalej wyłącza się i włącza. Próbowałem restartu telewizora, odłączałem kabel zasilania, a także kabel internetowy i niestey problem nie zniknął. Proszę o pomoc!
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  gradek83
  Level 41  
  Jeśli się nie znasz na elektronice oraz nie masz odpowiedniego przeszkolenia czy tam wykształcenia w tym kierunku to nawet nie będzie ci tu nikt doradzał rozkręcania i grzebania w TV. Ten telewizor z tego co wiem bo mam taki sam model w domu ma już zapewne z 6 lat po takim czasie w zależności od intensywności wykorzystywania i w warunkach jakich TV pracował można przypuszczać że awaria dotyczy zasilacza aczkolwiek nie można wykluczyć innego problemu chociaż by z podświetlaniem. Dlatego jeśli jeszcze TV jako tako działa to warto go zanieś do fachowca zwłaszcza że TV jest bogato wyposażony i warto w niego zainwestować.

  Podobny temat do twojego.
 • #3
  kretor
  Level 2  
  Brzęczenie ustąpiło, było spowodowane przez głośniki zewnętrzne, jednak po ich odłączeniu telewizor dalej sam się wyłącza i włącza..