Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SR-S2229CSS chłodzi, ale nie mrozi

Tasha 09 Sty 2018 14:56 501 1
  • #1 09 Sty 2018 14:56
    Tasha
    Poziom 1  

Witam.
    Lodówka typu side by side z jednym agregatem i dwoma parownikami. Problem polega na tym, że chłodziarka osiąga zadaną temp. (3°C), natomiast zamrażarka nie mrozi. Maksymalnie udało się zejść do - 6°C. Wszystko przy parownikach sprawdzone i tak: czujniki są ok, bezpieczniki ok, w zamrażarce grzałka parownika i odpływu skroplin ok, do chłodziarki kupiona nowa grzałka odpływu skroplin, gdyż stara była totalnie spalona. Teraz widzę, że na grzałce parownika w chłodziarce brak rezystancji.

Parowniki nie są zalodzone (i nie były), lekko oszronione, z tym że w zamrażarce tylko 3 górne zwoje. Wentylatory pracują prawidłowo. Agregat bardzo długo chodzi, ok 8 godz., aby schłodzić do podanych wcześniej temp. Po obserwacjach jest tak, że czujnik w lodówce cały czas wskazuje dobrą temp. (mierzone wewnątrz termometrem), zaś w zamrażarce wskazuje dobrą temp. tylko do momentu wyłączenia się agregatu. Później temp. w kilka minut leci w dół do zadanej temp. - 18°C mimo, że agregat nie pracuje, a temp. w zamrażarce realnie rośnie. Czytałam, że może to być brak dostatecznej ilości czynnika, albo wina grzałki parownika i tu moje pytanie, czy jeśli padnięta jest grzałka parownika chłodziarki, to możliwe jest żeby zamrażarka z kolei nie mroziła, czy raczej problem leży gdzieś indziej.

Proszę o pomoc, bo już jeden problem rozwiązany, że agregat przez spaloną grzałkę odprowadzania skroplin nie załączał się ponownie po rozmrażaniu i została tylko sprawa nie mrożenia.

0 1
  • #2 17 Sty 2018 17:58
    MajaSerwis
    Poziom 1  

Miałem to samo, napełnienie nic nie dało, po wymianie silnika było ok.

0