Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWS11054NDU - błąd E51 szarpanie silnikiem po naprawie programatora

09 Sty 2018 15:08 1134 2
  • Poziom 9  
    Witam,
    Pralka EWS11054NDU (91433906101), pojawiał się błąd E51 i brak obrotów silnika. Wymieniłem triak silnika BTA316 oraz warystor oznaczony na programatorze VDR1 (przy wyjściu tacho). Niestety warystor był tak uszkodzony, że nie dałem rady odczytać z niego oznaczeń. Wlutowałem S10K275 bo miałem akurat taki pod ręką i pralka ruszyła na pusto perfekcyjnie. Jednak gdy załadowałem pranie po kilkunastu minutach silnik zaczął delikatnie szarpać. Silnik podmieniałem - bez efektu. Podejrzewam niewłaściwy warystor. Może wie ktoś, jaki powinienem wlutować? Lub zna inne rozwiązanie tego problemu?
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Na początek usuń ten warystor i sprawdź działanie silnika bez niego.
  • Poziom 9  
    Cóż, pralka jeszcze bardziej się na mnie obraziła. Kiedy rano przyszedłem do pracy, postanowiłem jeszcze raz włączyć pralkę (została w niej woda i chciałem odpompować). Pralka ku mojemu zdziwieniu w momencie włączenia pięknie wywaliła główny bezpiecznik. Znów spalony warystor, aż kawałek ścieżki urwało... Po wlutowaniu kolejnego pralka włącza się, jednak blokada nie startuje a czas sobie beztrosko leci...