Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uziemienie przewodu S-FTP w gnieździe natynkowym

mitroplpl 09 Sty 2018 15:13 315 3
  • #1 09 Sty 2018 15:13
    mitroplpl
    Poziom 9  

Mam problem z gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych na rurze w której znajduję się przewód UTP.
    Chciałbym to w jakiś sposób zabezpieczyć.

Na obrazku przedstawiam jak chciałbym rozwiązać problem. Zależy mi aby czerwony przewód UTP nie absorbował ładunków.
    Gdzie kupię gniazdo natynkowe RJ45 z uziemieniem - tak bym mógł poprowadzić przewód uziemiający-szukałem ale nic nie znalazłem?
    I rurę elastyczną która jest wykonana z materiału ograniczającego gromadzenie się ładunków elektrostatycznych.

0 3
  • #2 14 Sty 2018 06:50
    IC_Current
    Poziom 20  

Nie szukaj gniazda, tylko keystonów FTP.
    To jest sieć ethernetowa? Jeżeli tak, to tym rozszyciem możesz sobie narobić problemów. Zamiast sztukować przewody, czemu nie zastosujesz rurek instalacyjnych metalowych?

0
  • #3 23 Sty 2018 12:03
    mitroplpl
    Poziom 9  

IC_Current napisał:
    Nie szukaj gniazda, tylko keystonów FTP.
    To jest sieć ethernetowa? Jeżeli tak, to tym rozszyciem możesz sobie narobić problemów. Zamiast sztukować przewody, czemu nie zastosujesz rurek instalacyjnych metalowych?

Nie jest to sieć ethernetowa. Nie chcę stosować rurek metalowy, są ciężkie i nie łatwo będzie mi je zamontować.
    Wolałbym elastyczne z tworzywa sztucznego.

Dołączam schemat instalacji. Nie jest to sieć lan. Komunikacja nie odbywa się za pośrednictwem przełączników, routeru. Nie mam tutaj żadnej adresacji ip.

Przewód jest poprowadzony do konwertera... a z konwertera po rs232 do komputera.

Kupię elastyczną rurkę/peszel. Wsadzę w nią przewód ftp który uziemię w gniazdku ftp? Co o tym myślisz?

Uziemienie przewodu S-FTP w gnieździe natynkowym

//EDIT jak od takiego keystona wyprowadzić uziemienie?

0
  • #4 24 Sty 2018 01:20
    IC_Current
    Poziom 20  

Instalacja jest n/t, więc estetyka jest ważna- dlatego proponuję rurki metalowe (są takie specjalne dla elektryków). Są też rurki metalowe karbowane giętkie. Układa się jak peszle. Cena ok 7zł/m. Rurka metalowa oprócz elektrostatyki ochroni Cię też przed indukcją EM.
    Keystony można uziemić opaskami uziemiającymi (jak do rur). Przewód YLY 1,5mm2 lutujesz do opaski, a opaskę zaciskasz na keyston. W traktach poziomych przewód uziemiający minimum 4mm2, najlepiej 6mm2. Wszystko podłączone do GSU.

Nie rozumiem jednak skąd u Ciebie na obiekcie wysokie napięcia i elektrostatyka oraz w jaki sposób wpływa ona na błędy transmisji. Zakłócenia elektromagnetyczne jak najbardziej. Jeżeli zaś masz problem z brakiem ekwipotencjalizacji, to w torach danych używaj separatorów optoelektronicznych, a wcześniej sprawdź instalację elektryczną.

0