Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zakłócenia instalacji elektrycznej - znikający głos w kinie domowym

Kacper2018 09 Sty 2018 16:01 333 4
 • #1 09 Sty 2018 16:01
  Kacper2018
  Poziom 2  

  Cześć mam podobny problem jaki był już na tym forum ale niestety nikt nie pomógł wówczas potrzebującemu koledze, teraz problem wystąpił u mnie czy jesteście w stanie mi pomóc???
  podłączone mam tv i kino domowe zestaw samsung a problem polega na tym że jak oglądam sobie tv z głosem z kina to przy włączaniu światła w kuchni przedpokoju lub salonie a także przy włączeniu np ładowarki do kontaktu, zanika głos na pół sekundy , czasami zdarza się to przy włączaniu światła w innych pomieszczeniach lub przy nienaciśnięciu dzwonka do drzwi mieszkania . nie występuje to za każdym razem... proszę o jakieś podpowiedzi pozdrawiam

  0 4
 • #2 09 Sty 2018 16:46
  kajron
  Poziom 29  

  Prawdopodobne jest zły styk na N instalacji lub na jego połączeniach ,czy istnieją spadki napięć w instalacji

  0
 • #3 09 Sty 2018 16:53
  roxio
  Poziom 21  

  Opcji jest wiele, być może przyczyną są źle podłączone gniazda chociażby zamienione miejsce fazy i neutralnego. Wtedy nie pracuje filtr w urządzeniu i mogą występować zakłócenia. W dobrym zwyczaju jak podaje "Wytyczne SEP - pomiary w elektroenergetyce" jest umieszczanie fazy "po lewej" neutralny "po prawej" pod stykiem ochronnym. sprawdź jeżeli masz podwójne gniazdka czy ta zasada jest zachowana.
  Może masz jakieś przewody niskoprądowe ułożone razem z przewodami zasilającym , co prowadzi do zakłóceń w czasie pracy obwodu , w Twoim przypadku przewód zasilania jest ułożony wraz przewodami sygnałowymi kina domowego.
  Taka sytuacja może być też spowodowana nadpalaniem styków choćby w puszkach łączeniowych lub na tablicy bezpiecznikowej.

  Oczywiście warto w tym wypadku wezwać fachowca aby sprawdził czy występują spadki napięcia w instalacji OD licznika DO Twojego lokalu, jeżeli administrator budynku nie chciałby takich pomiarów zrobić za darmo możesz go postraszyć na podstawie Dz.U. 1999 nr 74 poz. 836 o konieczności zapewnienia [..] bezpiecznego korzystania z odbiorników energii elektrycznej [...].
  Pomiary w lokalu to już Twoja sprawa i tu jesteś zdany na własny portfel.

  0
 • #4 09 Sty 2018 16:53
  marqqv
  Poziom 31  

  Sprawdź całą instalację elektryczną lub wezwij elektryka to może być poważna sprawa i spowodować trwałe uszkodzenie instalacji .

  0
 • #5 25 Wrz 2018 11:21
  Kacper2018
  Poziom 2  

  niestety usterka nie została rozwiązana, nikt nie potrafi pomóc...

  0