Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zakłócenia instalacji elektrycznej - znikający głos w kinie domowym

09 Sty 2018 16:01 567 4
 • Poziom 2  
  Cześć mam podobny problem jaki był już na tym forum ale niestety nikt nie pomógł wówczas potrzebującemu koledze, teraz problem wystąpił u mnie czy jesteście w stanie mi pomóc???
  podłączone mam tv i kino domowe zestaw samsung a problem polega na tym że jak oglądam sobie tv z głosem z kina to przy włączaniu światła w kuchni przedpokoju lub salonie a także przy włączeniu np ładowarki do kontaktu, zanika głos na pół sekundy , czasami zdarza się to przy włączaniu światła w innych pomieszczeniach lub przy nienaciśnięciu dzwonka do drzwi mieszkania . nie występuje to za każdym razem... proszę o jakieś podpowiedzi pozdrawiam
 • TestoTesto
 • Poziom 29  
  Prawdopodobne jest zły styk na N instalacji lub na jego połączeniach ,czy istnieją spadki napięć w instalacji
 • TestoTesto
 • Poziom 21  
  Opcji jest wiele, być może przyczyną są źle podłączone gniazda chociażby zamienione miejsce fazy i neutralnego. Wtedy nie pracuje filtr w urządzeniu i mogą występować zakłócenia. W dobrym zwyczaju jak podaje "Wytyczne SEP - pomiary w elektroenergetyce" jest umieszczanie fazy "po lewej" neutralny "po prawej" pod stykiem ochronnym. sprawdź jeżeli masz podwójne gniazdka czy ta zasada jest zachowana.
  Może masz jakieś przewody niskoprądowe ułożone razem z przewodami zasilającym , co prowadzi do zakłóceń w czasie pracy obwodu , w Twoim przypadku przewód zasilania jest ułożony wraz przewodami sygnałowymi kina domowego.
  Taka sytuacja może być też spowodowana nadpalaniem styków choćby w puszkach łączeniowych lub na tablicy bezpiecznikowej.

  Oczywiście warto w tym wypadku wezwać fachowca aby sprawdził czy występują spadki napięcia w instalacji OD licznika DO Twojego lokalu, jeżeli administrator budynku nie chciałby takich pomiarów zrobić za darmo możesz go postraszyć na podstawie Dz.U. 1999 nr 74 poz. 836 o konieczności zapewnienia [..] bezpiecznego korzystania z odbiorników energii elektrycznej [...].
  Pomiary w lokalu to już Twoja sprawa i tu jesteś zdany na własny portfel.
 • Poziom 31  
  Sprawdź całą instalację elektryczną lub wezwij elektryka to może być poważna sprawa i spowodować trwałe uszkodzenie instalacji .
 • Poziom 2  
  niestety usterka nie została rozwiązana, nikt nie potrafi pomóc...