Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Tester napięcia/prądu GEMBIRD - Pokazuje mnóstwo wartości ale żadnej prawidłowej

09 Sty 2018 18:31 267 2
 • Poziom 17  
  Witam serdecznie,
  Nie widziałem czy to odpowiedni dział – jak coś proszę o jego przeniesienie.
  Zakupiłem sobie tester napięcia i prądu firmy GEMBIRD. Ku mojemu zdziwieniu po podłączeniu go np. pod ładowarkę do smartphone-a wszystkie wartości skaczą jak oszalałe. Sprawdzałem na filmikach i gdy ktoś podłączył pod gniazdo USB w kompie to miał po prostu odczyt ok 5V i pobór prądu zero. Gdy podłączył do miernika kabel i ten dał do telefonu od razu miernik wykazał, że pobór prądu to np. 0,30A. Co się dzieje u mnie? Obejrzyjcie filmik:  Podłączam tester pod Powerbank, następnie kabel do telefonu i zaczyna ładować a wartości jakie podaje miernik są idiotyczne i wciąż zmienne!

  Żeby było ciekawiej w innym sklepie kupiłem identyczny tester i jest dokładnie to samo. Co się dzieje? Nie mam paragonów aby je oddać czy uważacie że one są uszkodzone a może to problem który da się rozwiązać lutownicą?

  Tutaj jeszcze filmik jak podłączyłem obydwa naraz pod USB hub bez obciążenia:
  Wadliwa seria?


  Proszę o poradę – pozdrawiam.
 • Poziom 17  
  Witam ponownie.
  Robiłem testy i podmienienie elementów SMD: kondensatorów, rezystorów nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Pozostał mi do sprawdzenia jeszcze regulator napięcia oznaczony jako 431. Czy to jest TL431?
 • Poziom 17  
  Witam ponownie.
  Udało mi się naprawić ww urządzenia. Rozlutowałem je po kolei, sprawdzałem wszystkie półprzewodniki. Okazało się że fabrycznie wmontowano uszkodzone regulatory napięcia TL431 SMD (albo jakoś uszkodziły się same). Po wlutowaniu takiego samego ale w innej obudowie (trzeba podciagnąć kabelki) urządzenia działają tak jak powinny. Trzeba tylko pamiętać aby zmienić kolejność wyprowadzeń regulatora:

  Tester napięcia/prądu GEMBIRD - Pokazuje mnóstwo wartości ale żadnej prawidłowej

  Może komuś się to przyda.
  Pozdrawiam.