Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 55UJ620V - sterowanie wyjściem optycznym za pomocą pilota tv

tgawron 09 Sty 2018 18:37 969 4
  • #1 09 Sty 2018 18:37
    tgawron
    Poziom 10  

Witajcie.

Kupiłem ostatnio TV z tematu, który jest podpięty do amplitunera - dźwięk do amplitunera przez wyjście optyczne w tv.
    Wszystko byłoby fajnie ale okazało się, że przy takiej konfiguracji nie mogę pilotem od tv sterować dźwiękiem, czyli wyjściem optycznym.
    Aby sterować głośnością muszę używać pilota od amplitunera.

Jeśli ktoś z Was mógłby pomóc będę wdzięczny.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 09 Sty 2018 19:13
    Polon_us
    Poziom 40  

Nie ma możliwości kontroli poziomu dźwięku na wyjściu optycznym telewizora.
    Prostym udogodnieniem jest zaprogramowanie sterowania wzmacniaczem (podstawowe funkcje) w pilocie telewizora.

Lub odwrotnie - sterowanie telewizorem pilotem wzmacniacza.

Innym rozwiązaniem byłoby połączenie telewizora i wzmacniacza kablem HDMI o ile wzmacniacz ma takowe + wbudowane funkcje sterowania.
    Kolega nie podał modelu wzmacniacza, także na razie to jest tylko gdybanie.

1
  • #3 09 Sty 2018 19:55
    tgawron
    Poziom 10  

Polon_us napisał:
    Nie ma możliwości kontroli poziomu dźwięku na wyjściu optycznym telewizora.

I to mnie dziwi, bo miałem w przeszłości dekoder dvbt z wyjściem optycznym, w którym mogłem regulować poziom głośności na pilocie dekodera.
    Polon_us napisał:
    Prostym udogodnieniem jest zaprogramowanie sterowania wzmacniaczem (podstawowe funkcje) w pilocie telewizora.

W moim przypadku najlepiej włącz/wyłącz oraz dźwięk + i - (mogę prosić o info jak tego dokonać ?)

Polon_us napisał:
    Innym rozwiązaniem byłoby połączenie telewizora i wzmacniacza kablem HDMI o ile wzmacniacz ma takowe + wbudowane funkcje sterowania.
    Kolega nie podał modelu wzmacniacza, także na razie to jest tylko gdybanie.

Nie podałem, bo liczyłem na to, że uda się wysterować poziom głośności na wyjściu optycznym telewizora (wtedy rodzaj wzmacniacza nie miałby żadnego znaczenia).
    Wzmacniacz, to Sony STR-KSL50 dostępne wejścia cyfrowe, to optyczne i coaxial.

0
  • #4 10 Sty 2018 05:11
    Polon_us
    Poziom 40  

tgawron napisał:
    (mogę prosić o info jak tego dokonać ?)

Sądzę, że instrukcja telewizora/pilota powinna zawierać objaśnienia jak to zrobić.

Wzmacniacz jest dość wiekowy, jeśli mówimy o postępie technologii i nie może być wykorzystany do sterowania HDMI.

0
  • #5 25 Sty 2018 12:41
    tgawron
    Poziom 10  

Szukałem w wolnych chwilach jakichś informacji w tym temacie ale niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.
    Mam pilota od TV LG AKB75095308 i chciałbym aby tylko przyciszał dźwięk na wzmacniaczu Sony STR-KSL50.
    Nie jestem pewien, czy to w ogóle możliwe.

Będę wdzięczny za pomoc.

P.S.
    Gdyby TV miał jakiekolwiek wyjście analogowe wystarczyło by mi takie rozwiązanie, ponieważ wzmacniacz bardzo fajnie "przerabia" dźwięk na 5.1

1