Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] VW Jetta - Przestawiona zbieżność po wymianie opon

09 Sty 2018 18:55 609 8
  • Poziom 8  
    Mam następujący problem. Po wymianie opon na zimowe mam przestawioną kierownicę. Używam tego samego zestawu opon (zimowe/letnie) od kilku lat i nigdy po wymianie taka sytuacja nie wystąpiła. Dodatkowo zamieniłem koła przód-tył, żeby wykluczyć ew. faktyczne problemy z oponami i nic to nie zmieniło. Zastanawiam się, czy jest możliwe przestawienie zbieżności kół podczas nieumiejętnej wymiany opon, np. odkręcania śrub "w powietrzu"?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Witam.Taka możliwość nie istnieje.Sprawdziłeś ciśnienie w oponach czy jest jednakowe?Jeśli jest to stara Jetta do w bardzo skrajnym przypadku można by podejrzewać że po uniesieniu auta poduszka amortyzatora się obróciła ale to skrajność i musiała by być zniekształcona,co spowodowało by zmianę nachylenia koła i co za tym idzie zmianę geometrii.
  • Poziom 8  
    Tak, sprawdzałem ciśnienie, jest ok. Auto jest raczej nowe (5 lat, 66 tys. km), regularnie serwisowane i dobrze utrzymane. Fakt, że nie zauważyłem tego przestawienia bezpośrednio po wyjechaniu z serwisu opon, ale w międzyczasie nie zaliczyłem żadnej dziury, krawężnika, etc..
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jak podnosili za drążek kierowniczy lub wahacz to mogło się coś skrzywić
  • Poziom 8  
    "Zaliczył krawężnik" masz na myśli najechanie na niego pod małym kątem?
    Podnosili na standardowym podnośniku podpierając w 4 punktach, więc to chyba raczej niemożliwe?

Dodano po 1 [minuty]:

@Art.B, rozwiń proszę to odnośnie sworznia i tulejki.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    W skrócie luzy w zawieszeniu, niekoniecznie słyszalne.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jak wrócisz do letnich to się przekonasz.
  • Poziom 8  
    To jednak chyba faktycznie były opony.