Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodawanie wartości z jednostką dB do dBW

09 Sty 2018 19:06 828 5
  • Poziom 2  
    Jak wykonać działanie 12 [dBW]+42[dB] ?
    Rozumiem podstawy ale czy to mogę dodać tak wprost? Jaki będzie wynik? Przekopałem pół internetu ale wszędzie jest tylko dBW i dBm. Byłbym bardzo wdzięczny za wytłumaczenie tego w zrozumiały sposób bo już nie mam siły. Siedzę nad tym już masę czasu i nic nowego mi nie przychodzi do głowy. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Który wzór? Dla mnie niestety nadal nie jest to jasne.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Na chłopski rozum:
    dB to zmiana poziomu sygnału - np wzmocnienie, tłumienie
    dBW/dBm - poziom sygnału (jednostka mocy)
    Więc dodajesz jedne do drugiego to tak jakbyś zmienił poziom sygnału, więc pomyśl teraz ile wyjdzie.
  • Poziom 43  
    Dodać to oczywiście możesz, wyjdzie 54dBW, inaczej 251kW, dlatego podejrzewam że twoje obliczenia sensu fizycznego nie mają.
  • Poziom 37  
    dB sam z siebie jest liczbą względną, realne pomiary wartości bezwzględnych są względem "jakiegoś" poziomu umownego zera decybeli, np "dBW" (akurat mam lukę co to jest).
    Do dBW można dodawac dB i wyjdą dBW, dBm+dB=dBm itd...

Ludzkim językiem: mam pomiar (moc, głośność, itd, obojętne) x dBW, zwiększam głośność o y dB, mam głośność (x+y)dBW
    Moderowany przez telecaster1951:

3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.