Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP300 - Klawiatura nie działa prawidłowo

procsa 09 Sty 2018 20:00 249 3
  • #1 09 Sty 2018 20:00
    procsa
    Poziom 20  

Witam, jak w temacie SAMSUNG NP300 Windows 8.1, klawiatura została zalana, po próbie jej wyczyszczenia, wysuszeniu, przestała działać całkowicie, a więc kupiłem nowy zamiennik, zamiennik działał tydzień czasu i zaczął wariować, najpierw włączały się skróty Windowsa po wciśnięciu np "A" i "D" , no dobra wyłączyłem skróty jakiś czas było ok, teraz dzieją się różne dziwne rzeczy wciskając "1" wyświetla "12", wciskając "w" daje kilka spacji i dopiero W, mówię sobie no dobra lipny zamiennik, więc kupiłem używany oryginał i... dalej to samo... aha wcześniej testowałem klawiaturę na USB i jest OK, mówię sobie, że system wariuje, albo wirus, ale w biosie dzieje się to samo.

Po zamianie klawiatury z zamiennika na oryginał, program do aktualizacji samsunga zaktualizował bios, dzwine bo wcześniej sprawdzałem czy jest dostępna nowa wersja to pokazywał że nie. Bios przywracałem do ustawień fabrycznych, czy w tych modelach jest możliwość ręcznej zmiany biosu na starszą wersję?

Generalnie poddałem się i dlatego pisze, mam dwa pytania, czy jest możliwy jaki wirus który już atakuje w biosie ? Czy na 100% padł kontroler klawiatury? Touchpad i wszystko inne działa OK, klawiatura na USB też jest ok.

0 3
  • #2 09 Sty 2018 20:14
    miecho18
    Spec od komputerów

procsa napisał:
    czy jest możliwy jaki wirus który już atakuje w biosie ?

Nie.
    procsa napisał:
    Czy na 100% padł kontroler klawiatury ?

Nie wiadomo. Za wcześnie na takie stwierdzenie.

Czy na płycie widoczne są jakiekolwiek ślady zalania?

0
  • #3 09 Sty 2018 20:35
    procsa
    Poziom 20  

miecho18 napisał:
    Czy na płycie widoczne są jakiekolwiek ślady zalania?

Właśnie, że nie, stara klawiatura była lekko zalana, specjalnie przyglądałem się czy nie jest gdzieś też płyta główna upaprana.

W biosie nie widzę żadnych ustawień od klawiatury.

---------------

Chwilowo działa... chciałem wejść do biosa, ale nie dało rady, więc wypiąłem dysk wszedłem do biosa i klawiatura normalnie działała, podpiąłem dysk, system uruchamiał się znacznie dłużej niż normalnie ale klawiatura działa ok,
    Dziwne, ciekawe jak długo podziała, teraz skanuje jeszcze raz dla pewności dysk.

0
  • #4 22 Sty 2018 17:51
    simlockgsm
    Poziom 6  

laptop do rozebrania może w gnieździe coś siedzi

0