Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup całości sprzętu AGD do kuchni + pralko-suszarka

flor4s 09 Sty 2018 21:22 594 5
  • #1 09 Sty 2018 21:22
    flor4s
    Poziom 9  

Cześć,
    chce zakupić komplet sprzętu AGD do mieszkania w bloku, to znaczy:
    - lodówka (dla 2-3 osób)
    - zmywarka
    - płyta indukcyjna (mam przyłącze 400V)
    - piekarnik (skłaniam się ku opcji z pyrolizą)
    - mikrofalówka
    - pralko-suszarka
    - okap
    Na całość spodziewam się wydać do 15 000 PLN. Czy są jakieś bardziej lub mniej polecane firmy/modele lub cechy na które powinienem zwrócić uwagę?

0 5
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 09 Sty 2018 21:40
    762302
    Użytkownik usunął konto  
  • SterControl
  • #3 09 Sty 2018 23:36
    Borutka
    Poziom 25  

Żeby w miarę dobrze wybrać, naprawdę warto poświęcić energię na wyszukanie informacji i dokładne przeanalizowanie zakupu każdego z osobna. Po podanym budżecie widzę, że chyba niewiele w tej kwestii zrobiłeś. Bardzo przydatna jest również ogólna wiedza o sprzęcie agd. Ilość rozczarowującego sprzętu na rynku jest ogromna. Chociaż teraz podobno wszystko to jedno gó..no, to jednak zakup pochopny, pod wpływem sprzedawcy, reklamy czy też wszystko jednej firmy, jest szczególnie ryzykowny. Nie ma już tak bardzo "lepszych i gorszych" firm. Za to każda z nich ma w asortymencie zarówno sprzęt udany, jak i badziewie.
    No i unikaj tanizny oraz nie napalaj się na sprzęt z gazetek :wink: Obecnie w gazetkach zamiast wyprzedaży, króluje tania tandeta w niby promocji.

0
  • #4 14 Sty 2018 20:14
    flor4s
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedzi. Budżet jest bardzo mocno na oko przeglądając średnie ceny - samych lodówek widzę, że jest w granicach 500 modeli i określenie co jest sensowne a co nie, aby określić za jaki budżet ma się dobry sprzęt jest dla mnie wyjątkowo trudne. Czasu niestety poświęciłem na to dużo, ale efektów specjalnie nie widać. W samym temacie lodówek skłaniam się ku Samsung/Bosch/Siemens/LG A++ lub A+++ wysokiej na około 2m i szerokiej na 60cm z no frost z szufladami na owoce/warzywa/mięso i głośnością poniżej 40 dB. To mi zawęziło wybór do około 16 modeli w zakresie cenowym 2000-3500 PLN. Przykładowo: Bosch KGN39VL45. Czy taka półka cenowa jest sensowna i czy podana przeze mnie przykładowa lodówka jest w porządku?

0
  • Pomocny post
    #5 14 Sty 2018 22:03
    Borutka
    Poziom 25  

Ja akurat jestem po etapie głębokiego studiowania oferty rynkowej, ponieważ po 15 latach postanowiłem część sprzętu wymienić. Nie kierowałem się konkretną marką, jedynie odrzuciłem sprzęt Electroluxa.
    To, co wybrałem:
    Lodówka Siemens seria Q500 KG39NAI35 - kupiłem ją w piątek (jeszcze nie dotarła), znakomite wykonanie, made in Turcja, 2300zł. Zakup po długich oględzinach w sklepach stacjonarnych. Brałem pod uwagę ofertę Bosch, LG i Samsunga.
    Zmywarka Siemens seria Q300 SN636X03ME - najcięższa i najcichsza z tej serii w tej cenie, made in Germany, dużo pozytywnych opinii, 1800zł. Jeszcze nie uruchomiłem. Naklejki informacyjne nie są w językach Wschodniej Europy, stalowe dno i stalowa listwa panelu sterowania, ogólnie bardzo dobre wrażenie. Tabliczka znamionowa jest nadrukiem na stali, jak za starych dobrych czasów. Brałem po uwagę jeszcze Whirlpoola za 2000zł i droższe modele Hotpoint. Bosch serie 4 ma plastikowe dno, a serie 6 kosztuje sporo ponad 2000zł. Po konsultacjach na Elektrodzie wyszło, że Bosch droższy nie będzie mniej awaryjny.
    Płyta indukcyjna Bosch seria 6 PIF675FC1E - 1600zł, made in Spain, poszerzone jedno pole, frezowane krawędzie, precyzyjny suwak mocy, wysoka estetyka, bardzo cicha i działa bez zastrzeżeń.
    Piekarnik mam stary (Gorenje B50EP piecze znakomicie) używany kilka razy w miesiącu, myję szmatą z detergentem i jest czysty. Za to moim zdaniem warto (utrzymanie czystości) zainwestować w całkowicie dotykowy panel sterowania.
    Mikrofalówkę, wziąłbym jakąkolwiek spełniającą założenia. Jeżeli chodzi o okap, to warto mieć na uwadze, że sam z siebie może być mniej lub bardziej hałaśliwy.

0
  • #6 18 Sty 2018 17:12
    flor4s
    Poziom 9  

Dzięki Borutka, Siemens KG39NAI35 też jest na mojej liście interesujących lodówek. W przypadku mikrofalówki przyjąłem takie założenie jak ty - nie zauważyłem tam super funkcjonalności jakiś. W przypadku zmywarki i płyty przyjrzę się bardziej modelom które polecasz.

0