Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubuntu - jak utworzyć nowy typ Mime i przypisać ikonę?

0ceanborn 10 Sty 2018 06:38 147 4
  • #1 10 Sty 2018 06:38
    0ceanborn
    Warunkowo odblokowany

Cześć wszystkim :)

Po przejściu na z Windowsa na Linuks brakuje mi jednej funkcji w tym systemie.
    W Windowsie nie miałem dużych problemów z utworzeniem nowego typu pliku i przypisaniem ikony. Nie trzeba było nic pisać w konsoli.
    W Linuksie jest z tym duży problem, nie udało mi się znaleźć metody na zrobienie tego bez pisania, a podane sposoby znalezione w sieci nie działają. Może dlatego że za stare i już nieaktualne.
    Np wg tego poradnika:
    https://help.ubuntu.com/community/AddingMimeTypes
    utworzyłem typ application/epub ale nie wiem czy on nie koliduje z czymś innym bo przy plikach epub o które mi chodzi jest opis electronic book document.
    Dodanie ikony nie działa tzn. po jej dodaniu nie zmienia się ikona. Używam Ubuntu z LXDE.

0 4
  • #2 13 Sty 2018 18:28
    yogi009
    Poziom 41  

0ceanborn napisał:
    Używam Ubuntu z LXDE.

Być może tu jest przyczyna, to jest dość lekkie (czyli także zubożone) środowisko dedykowane raczej na starsze maszyny. Spróbuj z KDE na przykład.

0
  • #3 13 Sty 2018 19:18
    0ceanborn
    Warunkowo odblokowany

Nie sądzę. Gdy np włączę inny schemat ikon to wtedy mam ustawioną ikonę dla plików epub.

0
  • #4 13 Sty 2018 21:44
    Christophorus
    Poziom 40  

W ustawieniach systemu (odpowiednik Control Panelu z Windows) nie masz wbudowanego graficznego edytora mime? U mnie w Mint ze środowiskiem Xfce jest taki edytor. Wygląda on jak na obrazku poniżej. Co prawda nie rozpracowałem jeszcze jego filozofii obsługi, ale też nie miałem takiej potrzeby.

Ubuntu - jak utworzyć nowy typ Mime i przypisać ikonę?

0
  • #5 14 Sty 2018 03:45
    0ceanborn
    Warunkowo odblokowany

Niestety to nie wypali. Uruchomiłem xfce ale edytor typów MIME umożliwia tylko zmianę domyślnego programu uruchamiającego, nie można nawet tworzyć ani usuwać typów.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo