Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nauka programowania i robotyki nie musi być nudna

NDN Warszawa 10 Sty 2018 08:40 11454 47
  • #1 10 Sty 2018 08:40
    NDN Warszawa
    Poziom 11  

W sieci można spotkać dużo kursów i zestawów do nauki opartych o Arduino /Raspberry PI. Niestety na ogół każdy kurs omawia poszczególne elementy, nie dając satysfakcji ze zbudowania działającego urządzenia zbudowanego z wielu czujników/elementów wykonawczych. Atrakcyjne zestawy, które zainteresują początkujących, w tym najmłodszych elektroników to najnowsza propozycja w ofercie firmy NDN dla edukacji.
    Firma K&H zaproponowała serię FayaLAB, gdzie za pomocą modułów Arduino, czujników silników oraz klocków LEGO można zbudować ciekawe konstrukcje.

Przykładowe konstrukcje :
    IlustracjaNazwa projektu
    Nauka programowania i robotyki nie musi być nudnaUrządzenie do baniek mydlanych
    Nauka programowania i robotyki nie musi być nudnaPIanino cyfrowe
    Nauka programowania i robotyki nie musi być nudnaJeżdzący robot
    Nauka programowania i robotyki nie musi być nudnaSterowanie grą napisaną w SCRATCH

Poniżej film ukazujący już zmontowane urządzenie do baniek mydlanych :

Link

Pianino cyfrowe :

Link

Seria FayaLAB to też wiele innych elementów: czujników, przełączników, silników , płyt z mikrokontolerami - umozliwiające tworzenie wielu ciekawych własnych projektów.

Więcej informacji o zestawach edukacyjnych na stronie NDN :
    https://ndn.com.pl/pl/72-zestawy-edukacyjne#/producent-kandh/page-3

News sponsorowany

0 29
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 12 Sty 2018 10:36
    ^ToM^
    Poziom 32  

No fajne zestawy, ale bezcenne. :)
    Cena: wycena indywidualna. Bardzo ciekawa koncepcja, w NDN spotykana dla bardzo wielu sprzedawanych przedmiotów. Ciekawe od czego zależy wycena indywidualna. Mam nadzieję, że nie od koloru oczu czy wieku nabywającego, albo od indywidualnej oceny zamawiającego :)
    Ale tak poważnie, to nie rozumiem dlaczego nie można podać aktualnej ceny wyrobu. Sprzedawca chyba wie po ile sprzedaje towar? Przecież jak zadzwonię i zechcę kupić taki przedmiot to będzie w końcu musiał mi podać jakąś cenę.
    Jak cena zależy od kursu dolara, to można podać cenę aktualną z zastrzeżeniem, że może ulec zmianie w wypadku zmiany kursu. Można też podać cenę tak skalkulowaną, że wahania kursu są w niej już uwzględnione.

Poważny sprzedawca - a za takiego uważam NDN - zawsze powinien podać cenę. Przykładowo nigdy z wyceną indywidualną (jak to brzmi w ogóle?!) nie spotkałem się w np. Farnellu, TME czy RS, gdzie zawsze są podane ceny i to nawet dla różnych ilości zakupowych.
    Wkurza mnie to, że nie ma cen wyrobów :/

Pozdrawiam!

12
  • #3 12 Sty 2018 10:49
    tronics
    Poziom 36  

Cytat:
    Przykładowo nigdy z wyceną indywidualną

To oczywiście tylko częściowo prawda, bo są na farnellu też i zniżki ukryte dopóki nie zalogujesz się na firmowe konto :) I owszem nie raz w różnych innych hurtowniach było "zapytaj o cenę".

0
  • #4 12 Sty 2018 10:58
    NDN Warszawa
    Poziom 11  

^ToM^ napisał:

Poważny sprzedawca - a za takiego uważam NDN - zawsze powinien podać cenę. Przykładowo nigdy z wyceną indywidualną (jak to brzmi w ogóle?!) nie spotkałem się w np. Farnellu, TME czy RS, gdzie zawsze są podane ceny i to nawet dla różnych ilości zakupowych.

NDN to nie supermarket. W tym przypadku zestaw składa się z wielu modułów i możliwości konfiguracji. Cennik FayaLAB to około 2 strony A4. W celu uniknięcia pomyłek - wycenę podajemy po przysłaniu do nas zapytania ofertowego i ustaleniu dokładnej konfiguracji zestawu.

0
  • #5 12 Sty 2018 11:31
    ^ToM^
    Poziom 32  

Więc najprościej zamieścić cennik, skoro takowy istnieje. Ludzie potrafią czytać, a jak uznają że czegoś nie rozumieją to wtedy się z Państwem skontaktują w celu rozwiania wątpliwości. Czyż tak nie prościej i bardziej wiarygodnie?

Z drugiej strony Państwa odpowiedź niczego nie tłumaczy, gdyż dotyczy nie tylko zestawów ale masy innych urządzeń.
    Dla przykładu: czy przyrząd Picotest M3511A też składa się z wielu modułów czy wersji konfiguracyjnych, że nie można podać jego ceny? Oczywiście że nie, gdyż taki posiadam :). Nie wydaje się tym bardziej, że bliźniaczy przyrząd Picotest M3510 ma już cenę podaną.
    Podobnie zwykły miernik cęgowy Sanwa DCM2000DR - przecież ma jakąś cenę i jej podanie niczego nie zmieni w działalności Państwa firmy, a klientowi znacznie ułatwi wybór.
    To tylko przykład, a takich przykładów można podać dziesiątki.
    W każdym razie, w Nowym Roku życzę małej konkurencji i dobrych zarobków. :)

13
  • #6 12 Sty 2018 15:03
    excray
    Poziom 39  

Dokładnie. Tak jak napisał @^ToM^. Dla mnie jak ktoś nie podaje ceny to w ogóle przestaje być brany pod uwagę jako jakikolwiek kontrahent. Nie chodzi o to, że mogę porównać sobie ceny, bo często i tak kupuję u droższego dostawcy ale na przykład z szybszą dostawą albo dlatego, że mi się z tym kimś dobrze współpracuje. Brak ceny to brak szacunku dla mojego czasu i z miejsca skreślam takich dystrybutorów. Dziwię się, że w dzisiejszych czasach ktokolwiek jeszcze stosuje tak skuteczną taktykę zniechęcania klientów do siebie. Popatrzcie lepiej jak to robią najwięksi dystrybutorzy i wykorzystajcie mądrze tą wiedzę.

15
  • #7 12 Sty 2018 15:50
    Marek_Skalski
    Moderator Projektowanie

NDN Warszawa napisał:
    W tym przypadku zestaw składa się z wielu modułów i możliwości konfiguracji. Cennik FayaLAB to około 2 strony A4. W celu uniknięcia pomyłek - wycenę podajemy po przysłaniu do nas zapytania ofertowego i ustaleniu dokładnej konfiguracji zestawu.

Szanowni Państwo, z uwagi na brak cennika, nie potrafię nawet w przybliżeniu określić ceny zestawu, który mnie interesuje. Nawet nie wiem jak mógłbym rozszerzyć dany zestaw o dodatkowe elementy. Co więcej, jeżeli jest możliwość swobodnego kształtowania konfiguracji zestawu, to ciekawy jestem ile czasu stracimy, ile wiadomości wymienimy zanim dojdziemy do konkretnych ustaleń. Nie szkoda Wam czasu na takie jałowe procesy?
    Jeżeli chcecie premiować dużych lub stałych klientów, to wprowadzacie dodatkowe rabaty cenowe w zależności od obrotu lub programy lojalnościowe i sprawa załatwiona. W tej chwili Wasza polityka cenowa jest niejasna i czuję się jak w mrocznych czasach, gdy wszystko dobre było spod lady, a ja musiałem mieć znajomości.
    Bardzo, ale to bardzo brzydkie jest ukrywanie cen lub ich ustalanie według własnego, tajemniczego sposobu. Domyślnie, pomijam dostawców, którzy nie podają ceny.
    Konkurencja nie robi takich problemów i nie zasłania się długiem cennikiem z opcjami. Ceny są jawne i od razu wiem ile kosztuje zestaw, ile jest w magazynie i kiedy mogą dostarczyć towar. Wiem już, że ceny elementów są bardzo wysokie.

12
  • Deimic One - Szkolenia
  • #8 12 Sty 2018 18:09
    chemik22
    Poziom 14  

NDN Warszawa napisał:
    Cennik FayaLAB to około 2 strony A4. W celu uniknięcia pomyłek - wycenę podajemy po przysłaniu do nas zapytania ofertowego i ustaleniu dokładnej konfiguracji zestawu.

Cennik niech nawet ma 10 stron A4.. może być nawet orientacyjny pozwalający oszacować rząd wielkości... ale niech jakikolwiek będzie bo tak to nie wiadomo czy to co nas interesuje to kwota dziesiątek setek czy tysięcy złotych..

2
  • #9 13 Sty 2018 02:43
    pawel1148
    Poziom 20  

Koledzy wyżej mają rację. Mówią o tym tutaj, bo wielokrotnie na łamach tego serwisu w różnych tematach kwestia braku cen w sklepach internetowych była poruszana.
    O ile w przypadku miernika za 4000zł można się zastanawiać i pytać o cenę sprzedawcy. Tak w przypadku tanich modułów, w przypadku braku ceny po prostu idzie się do konkurencji(niezależnie od ceny). Gdzie znajdziemy podobne produkty. Może szkoły mają czas by pytać o cenę, ale ja np. najczęściej w godzinach nocnych siadam na 15 minut i kupuje wszystko co mnie interesuje. Przy małych wartościach cena nie jest tutaj wielkim priorytetem, o ile ją znamy. Nawet jeśli zapytam was o cenę, bo towaru nie ma w innym sklepie, to na drugi dzień prawdopodobnie nie będzie mnie interesowała, bo wybiorę sobie co innego.
    Zresztą najczęściej chcielibyśmy, by produkt dotarł do nas po 2ch dniach roboczych. Taki standard wyznaczyła konkurencja. Jeśli jeden dzień zmarnujemy na ustalanie ceny, to w następny firma kurierska nam tego nie przeteleportuje.
    W tym zestawie patrząc po cenie samych czujników(na konkurencyjnym portalu, bo u was oczywiście ich nie ma) i modułów. Stawiam na to, że może być tanio w porównaniu z konkurencyjnymi zestawami np. od LEGO. Wartość wyniesiona z waszego zestawu za to może być znacznie wyższa. Zestawy lego zawierają zwykle jakiś pseudoprogramowalny klocek+zestaw klocków wartych może z 100zł za około 1000zł. Dla szkoły cena LEGO może być atrakcyjna w ramach jakichś dofinansowań z Unii, ale dla odbiorcy prywatnego... Niekoniecznie.

2
  • #10 13 Sty 2018 03:10
    tplewa
    Poziom 37  

chemik22 napisał:
    NDN Warszawa napisał:
    Cennik FayaLAB to około 2 strony A4. W celu uniknięcia pomyłek - wycenę podajemy po przysłaniu do nas zapytania ofertowego i ustaleniu dokładnej konfiguracji zestawu.

Cennik niech nawet ma 10 stron A4.. może być nawet orientacyjny pozwalający oszacować rząd wielkości... ale niech jakikolwiek będzie bo tak to nie wiadomo czy to co nas interesuje to kwota dziesiątek setek czy tysięcy złotych..

Dokładnie jak ktoś wspomniał jak widzę jakiś sprzęt pomiarowy to PI * Drzwi wiem ile może być warty i czy jest sens pytać. Natomiast w przypadku takiego zestawu nie mam nawet zielonego pojęcia ile to może kosztować. Zapewne jak by była podana choć przykładowa cena jakiejś konfiguracji sporo ułatwiło by to rozeznanie czy jest sens czymś takim się interesować.

To oczywiście dotyczy klientów indywidualnych którzy przy okazji robienia zakupów sobie (sprzęt pomiarowy) może przy okazji kupią coś dziecku na prezent...

1
  • #11 13 Sty 2018 09:41
    oskar777

Poziom 25  

Czasem mam wrażenie, że sprzedawcy obrośli w piórka. A prawa marketingu internetowego są bezwzględne, przeciętnie odbiorca spędza na stronie 2-4 sekundy. Jak nie znajdzie tego czego szuka to zamyka stronę. Towar musiałby być unikatowy by ktoś chciał się pytać o cenę.

5
  • #12 13 Sty 2018 10:04
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

Zwłaszcza że pewnie przed poznaniem ceny trzeba by odpowiedzieć na standardowy zestaw bardzo istotnych pytań:
    - jaka branża produkcji,
    - ile trylionów ton elektroniki rocznie firma zamawia,
    - jaki jest obrót w pierdylionach dolarów,
    - jakie byłoby zapotrzebowanie na zestawy, w setkach tysięcy sztuk rocznie,
    - ilu pracowników,
    - u kogo firma się aktualnie zaopatruje w elektronikę i sprzęt,
    - ...

Dopiero po takim zapoznaniu się _MOŻE_ klient się dowie za ile firma mu łaskawie coś tam sprzeda. Bo pewnie jak się okaże że to zamówienie prywatne i jednorazowe, to pewnie by było "eee... yyy... sprawdzimy nasze ceny u dostawców i odezwiemy się wkrótce, do widzenia".

2
  • #13 13 Sty 2018 10:25
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 13 Sty 2018 19:59
    kulmar
    Poziom 25  

Ja trochę z innej beczki: co właściwie jest edukacyjnego w zestawie do puszczania baniek? Do jakiej kategorii wiekowej te zestawy są przeznaczone?
    Pytanie trochę prowokacyjne, ale czy nie przez taką właśnie "edukację" elektroda jest zalewana ofertami typu: "zlecam prosty dalmierz laserowy, zasięg 5km, rozdzielczość 0.01mm, budżet 500zł".?

1
  • #15 13 Sty 2018 20:32
    Freddie Chopin

Swoja drogą - chwila z google i ceny też się da znaleźć.
    https://www.conrad.pl/szukanie?search=Fayalab
    Tutaj zaś można znaleźć te moduły i w tabelce pod spodem jest lista elementów zestawu.
    http://www.kandh.com.tw/products_1.php?gid=33
    Zapewne poszło mi szybciej niż bym się połączył z kimś na infolinii NDN, nie mówiąc już nawet o odpowiedzi (pewnie oficjalne zapytanie ofertowe, najlepiej faxem, może jeszcze konto klienta trzeba zalożyć)... Tak więc ten tego...

0
  • #16 13 Sty 2018 20:37
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 13 Sty 2018 20:40
    Freddie Chopin

Albo lepiej - "Nauka programowania i robotyki nie musi być tania" (;

Pewnie dlatego cen nie ma na stronie, bo nikt by się tym nie zainteresował. A tak to jak już ktoś przejdzie przez cały proces, milion pytań, rejestrację konta klienta i "wpadnie w sidła" przedstawiciela handlowego, to może się jednak skusi (;

Swoją drogą - nie wiem który z tych modułów jest bardziej warty swojej ceny:
    1. https://www.conrad.pl/p/fayalab-801-nu0020-touch-button-switch-1395537 - czyli PCB + 3 gniazdka + 2 rezystory (wyczaiłem na schemacie) za 45 zł,
    2. https://www.conrad.pl/p/modul-led-rgb-faya-nu...b-801-nu0023-rgb-led-modul-801-nu0023-1395532 - PCB + 3 gniazdka + dioda RGB + 3 rezystory za 53 zł.

W drugim przypadku widać że za diodę i 1 rezystor liczą sobie 8 zł, czyli niezła przebitka (;

1
  • #18 13 Sty 2018 20:51
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 13 Sty 2018 20:56
    piotr_go
    Poziom 27  

Freddie Chopin napisał:
    Swoją drogą - nie wiem który z tych modułów jest bardziej warty swojej ceny:
    1. https://www.conrad.pl/p/fayalab-801-nu0020-touch-button-switch-1395537 - czyli PCB + 3 gniazdka + 2 rezystory (wyczaiłem na schemacie) za 45 zł,
    2. https://www.conrad.pl/p/modul-...b-led-modul-801-nu0023-1395532 - PCB + 3 gniazdka + dioda RGB + 3 rezystory za 53 zł.

Panie, zapomniałeś Pan o Vacie.

Freddie Chopin napisał:

Zgłosiłem poprawkę tematu, zobaczymy czy przejdzie. :)

Dla porównania, chiński zestaw za 40zł:

4
  • #20 13 Sty 2018 21:45
    chemik22
    Poziom 14  

Freddie Chopin napisał:
    Swoja drogą - chwila z google i ceny też się da znaleźć.
    https://www.conrad.pl/szukanie?search=Fayalab
    Tutaj zaś można znaleźć te moduły i w tabelce pod spodem jest lista elementów zestawu.
    http://www.kandh.com.tw/products 1.php?gid=33

Fajnie.. Wiadomo Polak potrafi znaleźć.. ale dobrze by było aby i sprzedawca potrafił ;)

1
  • #21 13 Sty 2018 22:04
    Freddie Chopin

piotr_go napisał:
    Dla porównania, chiński zestaw za 40zł:

Przecież ten z tego wątku też jest chiński. Tajwan w swoim własnym mniemaniu jest "prawdziwymi Chinami", więc wiecie (;

https://pl.wikipedia.org/wiki/Republika_Chi%C5%84ska

0
  • #22 13 Sty 2018 23:32
    tplewa
    Poziom 37  

Freddie Chopin napisał:

Pewnie dlatego cen nie ma na stronie, bo nikt by się tym nie zainteresował.

Wiesz to jest różnie jak sam kiedyś sobie mówiłem do siebie gdyby córka się interesowała takimi sprawami to bym kupił LEGO Mindstorms. Tak prawdę mówiąc dla siebie, a tak to trochę głupio kupować (patrząc że to klocki i na cenę - nie wspominając już o swoim wieku he he) ;)

0
  • #24 14 Sty 2018 01:02
    tplewa
    Poziom 37  

oskar777 napisał:
    Przyznaj się, że chciałeś te klocki dla siebie :]

No przyznałem się wyżej :P

Teraz to znowu z tego co wiem zestawy Arduino kupuje się dla syna, kiedyś znowu kolejki kupowali ;)

0
  • #25 22 Sty 2018 13:13
    3099750
    Użytkownik usunął konto  
  • #26 23 Sty 2018 09:26
    Christophorus
    Poziom 41  

Za naruszenie przepisów wynikających z ustawy o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz.U. z 2014 r., poz. 915) grozi kara w wysokości 20 tys. zł, a przy recydywie kara może wynieść nawet 40 tys. zł.

3
  • #27 23 Sty 2018 22:34
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Christophorus napisał:
    Za naruszenie przepisów wynikających z ustawy o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz.U. z 2014 r., poz. 915) grozi kara w wysokości 20 tys. zł, a przy recydywie kara może wynieść nawet 40 tys. zł.

... no to sprawdźmy rozporządzenie wykonawcze do ustawy:

Cytat:
    RO ZPORZĄDZENIE
    MINISTRA ROZWOJU1)
    z dnia 9 grudnia 2015 r.
    w sprawie uwidaczniania cen towarów i usług2
    § 11
    ...
    2. W przypadku świadczenia usług wyłącznie u konsumenta cennik przedstawia się konsumentowi w formie pisemnej
    lub elektronicznej przed wykonaniem usługi.

Jeśli § 11 ust 2 dotyczy internetowych sklepów, to wszystko jest w porządku, ponieważ na stronie NDN zaznaczone jest, że wycena jest indywidualna.

0
  • #28 24 Sty 2018 07:40
    ^ToM^
    Poziom 32  

Haha, widzę, że dalej męczycie temat. Tych cenników nie ma tam nieprzypadkowo . To jest celowe działanie. Wielu sprzedawców tak postępuje z różnych powodów. Przecież napisali, że cennik mają, ale nie dają. Zresztą dałem inne przykłady "tajnych" cen wyrobów. Szkoda czasu, jak ktoś będzie chciał takie sprawy kupić, to znacznie taniej ściągnie to z poza granic Polski.

Krótka riposta:
    Polska to dziwny kraj, ludzie w Polsce mają towar i chcieli by sprzedać ten towar, ale nie wiedzą za ile można by go sprzedać. Najlepiej będzie gdyby cena była możliwie duża, ale z drugiej strony wstyd podawać za dużą cenę, bo klient ucieknie do konkurencji. No to może lepiej nie podawać, niech klient prosi o cenę - ustalimy mu indywidualnie na zasadach jakie tylko my znamy. Jak będzie miły to da się mu rabat 2% :)

2
  • #29 24 Sty 2018 10:34
    excray
    Poziom 39  

@^ToM^
    - "A ile za to chcecie?
    - A ile byś Pan dał?"
    Szkoła marketingu - bazar Różyckiego :-)

1
  • #30 24 Sty 2018 10:43
    AdamFilipek
    Poziom 15  

Ja przytoczę podobną sytuację ze "swojego podwórka".
    Wielokrotnie będąc z dzieckiem na spacerze mijaliśmy kiosk (kiedyś były kioski RUCH, teraz to nie wiem jak to nazwać).
    Na wystawie, na półeczce stoi kilkadziesiąt samochodzików-resorków, oczywiście żaden nie ma ceny.
    Nie mam ani ochoty, ani czasu na to, żeby nachylony do tego małego okieneczka wypytywać o ceny tych zabawek - więc żadnej nigdy w tym miejscu nie kupiliśmy, a wystarczyło nakleić ceny i właściciel kiosku zrobiłby na mnie wielokrotnie.
    Tak samo i tutaj - nie będę wypytywał o cenę, poszukam produktu u konkurencji.
    (oczywiście pomijam wątpliwą wartość edukacyjną tych zabawek, o czym już wspomniano)

0