Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka skrzynia do głośników 38cm 700watt? Jaki wzmacniacz wybrać?

Kacpereek69 10 Sty 2018 09:01 648 10
  • #1 10 Sty 2018 09:01
    Kacpereek69
    Poziom 4  

Witam, zamierzałem kupić sobie jakiś dobry sprzęt grający, lecz ceny za oferowany produkt okazały sie być wręcz powalające. Dlatego też postanowiłem sam skonstruować dwie kolumny głośnikowe, a konkretniej mówiąc to dwie sztuki, po 3 głośniki niskotonowe 15cali, 700watt + 2 głośniki średniotonowe 6,5cala - na sztuke (foto.). I tu zaczyna się problem ponieważ w tym temacie jestem kompletnie zielony. Owszem robiem już różnorodne pudła basowe ale nigdy nie kosztowało mnie to więcej niż 500zł a teraz, przy takiej inwestycji chcialbym zrobić to bardziej profesjonalnie, nie dopuszczając się żadnego błędu. Moje pytania:
    -Jakie wymiary skrzyni?
    -Jakiej średnicy oraz długości otwory bass reflex?
    -Jaka moc wzmacniacza by wykorzystać nie 99 czy 101 a 100% ?
    -Lepszy wzmacniacz 6tys watt czy 6 wzmacniaczy po 1tys watt? (podałem przykładową moc)
    -Czy trzy oddzielne komory w kolumnie zamiast jednej zapewnią lepszy efekt?
    -Jakie wygłuszenie najlepsze?
    -Gdzie kupie tanie lecz dobrej jakosci głośniki? Ja narazie mam na uwadze za 240zł, może ktoś wie gdzie kupić taniej?

0 10
  • Pomocny post
    #2 10 Sty 2018 10:47
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Kacpereek69 napisał:
    tym temacie jestem kompletnie zielony
    To widać.
    Kacpereek69 napisał:
    -Jakie wymiary skrzyni?
    A jakie głośniki?
    Kacpereek69 napisał:

-Lepszy wzmacniacz 6tys watt czy 6 wzmacniaczy po 1tys watt? (podałem przykładową moc)
    Z tego co widzę chcesz to mieć w domu. Po kiego Ci w domu 6kW mocy?
    Kacpereek69 napisał:

-Gdzie kupie tanie lecz dobrej jakosci głośniki? Ja narazie mam na uwadze za 240zł, może ktoś wie gdzie kupić taniej?
    Chyba żartujesz. Nie da się.
    Zacznij od przeczytania https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1644509.html i https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1974081.html i https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic536393.html i https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic534485.html

1
  • #4 10 Sty 2018 12:20
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Kacpereek69 napisał:
    Prosze o cztanie ze zrozumieniem i odpowiedzi na temat
    ??? A gdzie odpowiedzi na pytania moderatora?
    Bezczelności Ci nie brakuje za to masz wyraźne braki co do podstaw teoretycznych - wróżenie z fusów to nie to forum.

0
  • #5 10 Sty 2018 12:33
    Kacpereek69
    Poziom 4  

Wszystko co o głośnikach wiem to napisałem, pytanie po co mi 6tys w domu to zwyczajna głupota ponieważ jest tam wyraźnie napisane że podaje przykładową moc a wystarczy użyć chodź troche mózgu żeby się doczytać że pytanie jest o to czy użyć jednego wzmacniacza czy sześciu. Na co miałem przepraszam odpowiadać?
    Dodano po 7 [minuty]:
    Zadałem kilka prostych pytań i oczekuje na odpowiedź w miarę możliwości co do informacji a nie na to ze ktos bedzie wariata strugał. Gdybym sam wiedział co i jak to chyba bym tu nie pisał prawda?

Moderowany przez telecaster1951:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

0
  • #6 10 Sty 2018 12:55
    marian133
    Poziom 37  

Kacpereek69 napisał:
    Prosze o cztanie ze zrozumieniem i odpowiedzi na temat

Haha, dobry jesteś :)

Ok, proszę, o to odpowiedzi:

1. odpowiednie do głośników
    2. odpowiednie do danego strojenia głośników w obudowie
    3. odpowiednia w stosunku do wytrzymałości mocowej głoników
    4. jeden wzmacniacz będzie za słaby, chyba że będzie mocny i będzie w stanie pracować przy 2 ohmach
    5. nie ma to znaczenia
    6. zależy od częstotliwości odcięcia
    7. nie ma takich :) albo dobre albo tanie

1
  • #7 10 Sty 2018 14:40
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Kolego, podajesz "projekt" kolumn bez głośników wysokotonowych. Nie wiesz jak działa układ rezonansowy przetwornik-obudowa. Nie wiesz nic o zwrotnicy. Chcesz żeby Ci znaleźć 15 calowe głośniki o mocy 700 watów za 250zł. A no i oczywiście chcesz to wstawić do domu.
    Nie masz pojęcia o czym piszesz. Podałem Ci linki. Przeczytaj a zrozumiesz czemu Twój projekt nie ma sensu.

0
  • #8 10 Sty 2018 17:35
    Kacpereek69
    Poziom 4  

Głośniki mam już po 240zł od Tonsila, pytam czy można znaleść gdzieś tańsze. Masz racje, bladego pojęcia o tym nie mam ale mój projekt ma jak najbardziej sens. Chce mieć potężne tuby basowe, bez zwrotnic ani innych pierdółek, zwykly schemat jak w aucie, wzmacniacz-subwoofer. Natomiast wysokotonowe w całkowicie oddzielnych kolumnach od kina domowego, które już posiadam. Prosze tylko o odpowiedzenie na kilka prostych pytan bez drazenia w tematach ktore mnie zwyczajnie nie interesuja. Gdybym chcial zwyczajne kolumny to bym tam nie ładował 6 głośników niskotonowych po 700w proste i logiczne. Bardzo dzikuje Panu ktory pisal do.mnie na priv, wyszedl by z tego swietny sprzet ale nie o taki efekt koncowy mi chodzi. Tak wiec jeśli ktoś chce mi pomóc w dobraniu tego ze stawu, głównie rozmiar skrzyn i plus minus moc wzmacniacza-wzmacniaczy i najlepiej ze swojego własnego doświadczenia to będę bardzo wdzięczny natomiast na inne tematy ktore mnie nie dotycza prosze dyskutowac gdzie indziej

Dodano po 3 [minuty]:

Dziękuje takze Marianowi poniewaz pomimo ironi pomogl mi sie zorientowac troche poniewaz wiem pod jakim kontem mam na to spojrzeć

0
  • #9 10 Sty 2018 18:24
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Kacpereek69 napisał:
    bladego pojęcia o tym nie mam ale mój projekt ma jak najbardziej sens.
    Nie widzisz , że sam sobie zaprzeczasz?
    Kacpereek69 napisał:
    Głośniki mam już po 240zł od Tonsila
    Które? Pytanie i tak odpowiedzi się pewnie nie doczeka, ale ...
    Kacpereek69 napisał:
    Natomiast wysokotonowe w całkowicie oddzielnych kolumnach od kina domowego, które już posiadam
    Jakie? Kolejne pytanie co do którego odpowiedzi nadal nie ma...
    Kacpereek69 napisał:
    tego ze stawu
    Którego stawu? ;)
    Kacpereek69 napisał:
    głównie rozmiar skrzyn i plus minus moc wzmacniacza-wzmacniaczy
    Bez wiedzy o konkretnych głośnikach (swoją drogą - ciekawe jakie 700W głośniki robi Tonsil...?) odpowiedź jest NIEMOŻLIWA.
    Bierzesz się za coś o czym pojęcia nie masz żadnego, oczekując cudów. Nikt z wiedzą i doświadczeniem w temacie budowy kolumn głośnikowych odpowiedzieć Ci nie może, a Ty nadal ironizujesz i oczekujesz cudu. Pisałem - nie to forum - tu wróżek nie ma.
    Pisałem również: "...masz wyraźne braki co do podstaw teoretycznych..." -wyciągnij wniosek i najpierw poczytaj o budowie kolumn, doborze głośników i wszystkim co się z tym zagadnieniem wiąże. Dopiero wówczas MOŻE doczekasz się konkretów.

0
  • #10 10 Sty 2018 18:29
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Kacpereek69 napisał:
    Głośniki mam już po 240zł od Tonsila, pytam czy można znaleść gdzieś tańsze.
    Od kiedy Tonsil robi 38 centymetrowe głośniki o mocy 700W? I sprzedaje je za 240zł? Jakie to są głośniki? Model podaj. Akurat moc i średnica głośnika są najmniej istotnymi parametrami. W wielu przypadkach głośnik o mniejszej mocy i średnicy zagra lepiej i głośniej.
    Kacpereek69 napisał:
    Chce mieć potężne tuby basowe,
    Kacpereek69 napisał:
    Natomiast wysokotonowe w całkowicie oddzielnych kolumnach od kina domowego, które już posiadam.
    To po co Ci głośniki średniotonowe?
    Kacpereek69 napisał:
    bez zwrotnic ani innych pierdółek
    ... Jak chcesz tam wstawiać głośniki średniotonowe, to musi być zwrotnica!
    Jak chcesz zrobić subwoofer, to musisz mieć filtr. Inaczej będzie tragedia brzmieniowa!
    Kacpereek69 napisał:
    Gdybym chcial zwyczajne kolumny to bym tam nie ładował 6 głośników niskotonowych po 700w proste i logiczne.
    Tak? To po co piszesz:
    Kacpereek69 napisał:
    Dlatego też postanowiłem sam skonstruować dwie kolumny głośnikowe
    ?
    Dalej. Po co Ci dwie sztuki? Jakie masz pomieszczenie? Subwoofer powinien być jeden. Ustawienie dwu będzie koszmarnie trudne.

Dobra. Zacznijmy od podstawowych pytań, bez których Ci nie pomożemy, bo się zwyczajnie nie da.
    1. Jaki masz metraż pomieszczenia?
    2. Jakie masz już kolumny i jaki wzmacniacz?
    3. Do czego to ma być podłączone?
    4. Czego oczekujesz? (zejścia czy kopa?)
    5. Jakie masz oczekiwania po całym zestawie audio?
    6. Ile chcesz wydać na cały projekt (głośniki + wzmacniacz + filtracja + obudowy)?

0
  • #11 10 Sty 2018 19:07
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Wydaje mi się, ze Autor tematu założył tenże wątek w celach li tylko rozrywkowych.
    Moim zdaniem nikt komu by naprawdę zależało na odpowiedzi na zadane pytania nie pisałby ironicznych tekstów, a raczej odpowiadał jak umie najlepiej na zadane pytania.
    Zamiast tego woli dalej ciągnąć w stylu: "A ja mam słonia na sznurku" - bo jak inaczej możną zrozumieć bajdurzenie o Tonsilowskich 18" głośnikach o mocy 700W sztuka i to w dodatku po 240zł?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo