Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Multiroom Cyfrowy Polsat

Maratt 10 Sty 2018 11:51 402 11
  • #1 10 Sty 2018 11:51
    Maratt
    Poziom 4  

Cyfrowy Polsat Multi Room dzisiaj dobrałem jeden dekoder dodatkowy do swojego domu i gdy podłączam to na jednym dekoderze jest obraz a na drugim nie ma.. gdy odłączam kabel od tego dekodera co działa to na drugim zaczyna działać.. czyli na jednym działa a na drugim nie jak rozwiązać problem>? dodam ze dwa kable są na takim jakby trójniku czyli jeden kabel nadaje sygnał z satelity do dwóch kabli, rozwiązaniem będzie prowadzenie dodatkowego kabla bezpośrednio z anteny satelitarnej?

0 11
  • #2 10 Sty 2018 12:22
    PITERRR
    Poziom 39  

Witam. Każdy dekoder musi być podłączony do instalacji antenowej. Można podłączyć więcej niż jeden dekoder do jednej anteny przy użyciu konwertera typu "twin" lub "quad" albo podłączyć dekodery do oddzielnych anten satelitarnych.
    Okresowa aktywacja Usługi
    Dekodery dodatkowe z usługą Multiroom HD wymagają dokonania okresowej aktywacji za pomocą karty z dekodera podstawowego. Aby dokonać aktywacji, należy:
    a. wyjąć kartę z dekodera podstawowego,
    b. wyjąć kartę z dekodera dodatkowego,
    c. włożyć kartę z dekodera podstawowego do dekodera dodatkowego i poczekać, aż dekoder dodatkowy potwierdzi odblokowanie sygnału
    d. włożyć odpowiednią kartę do dekodera dodatkowego oraz do dekodera podstawowego.
    Każdy dekoder dodatkowy wymaga indywidualnej aktywacji.

0
  • Pomocny post
    #3 10 Sty 2018 12:27
    Antenak
    Poziom 10  

Maratt napisał:
    Cyfrowy Polsat Multi Room dzisiaj dobrałem jeden dekoder dodatkowy do swojego domu i gdy podłączam to na jednym dekoderze jest obraz a na drugim nie ma.. gdy odłączam kabel od tego dekodera co działa to na drugim zaczyna działać.. czyli na jednym działa a na drugim nie jak rozwiązać problem>? dodam ze dwa kable są na takim jakby trójniku czyli jeden kabel nadaje sygnał z satelity do dwóch kabli, rozwiązaniem będzie prowadzenie dodatkowego kabla bezpośrednio z anteny satelitarnej?

Dokładnie tak. Do każdego tunera osobny kabel od anteny żadnych trójnikow

0
  • #4 10 Sty 2018 12:41
    Maratt
    Poziom 4  

Antenak napisał:
    Maratt napisał:

Okej w takim razie kupie jutro dodatkowy kabel antenowy i zobaczymy jak to będzie ;P ;)

0
  • #6 10 Sty 2018 14:47
    Antenak
    Poziom 10  

Właśnie jaki konwerter gdyż potrzebny Panu konwerter Twin na dwa wejscia

0
  • #7 10 Sty 2018 15:00
    mihal2002
    Poziom 43  

Maratt napisał:
    Okej w takim razie kupie jutro dodatkowy kabel antenowy i zobaczymy jak to będzie ;P

Kup sobie konwerter SCR i rozgałęźniki do 2040 MHz z przejściem zasilania. W dekoderach uruchamiasz Unicable 1 i odpowiednio Unicable 2. Koszt 130 zł.
    TAKI KONWERTER

0
  • #8 10 Sty 2018 15:32
    Antenak
    Poziom 10  

Zależy jakie dekodery posiada autor. Czy obsługuja unicable

0
  • #9 10 Sty 2018 16:46
    mihal2002
    Poziom 43  

Antenak napisał:
    Zależy jakie dekodery posiada autor.

Na pewno DVB S2.
    Antenak napisał:
    Czy obsługuja unicable

A któryś nie obsługuje?

0
  • #10 11 Sty 2018 09:25
    Antenak
    Poziom 10  

Wydawało mi się że tylko evo obsługuje unicable

0
  • #11 11 Sty 2018 16:05
    mihal2002
    Poziom 43  

Antenak napisał:
    Wydawało mi się że tylko evo obsługuje unicable

To przed udzieleniem odpowiedzi trzeba się doinformować (doszkolić).

0
  • #12 13 Sty 2018 08:29
    Maratt
    Poziom 4  

Antenak napisał:
    Maratt napisał:

Kilka dni się nie odzywałem, bo komputer mi padł, ale kupiłem dodatkowy kabel i doprowadziłem go bezpośrednio do anteny bez żadnych trójników itp i działa, problem zniknął, także jeżeli ktoś będzie miał tak jak ja że na jednym dekoderze będzie działać a na drugim nie przy podłączonym trójniku to bezpośrednio ciągnijcie kabel z talerza ;) dzięki za pomoc. Antenak.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo