Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Multiroom Cyfrowy Polsat

10 Jan 2018 11:51 17625 11
  • Level 5  
    Cyfrowy Polsat Multi Room dzisiaj dobrałem jeden dekoder dodatkowy do swojego domu i gdy podłączam to na jednym dekoderze jest obraz a na drugim nie ma.. gdy odłączam kabel od tego dekodera co działa to na drugim zaczyna działać.. czyli na jednym działa a na drugim nie jak rozwiązać problem>? dodam ze dwa kable są na takim jakby trójniku czyli jeden kabel nadaje sygnał z satelity do dwóch kabli, rozwiązaniem będzie prowadzenie dodatkowego kabla bezpośrednio z anteny satelitarnej?
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 43  
    Witam. Każdy dekoder musi być podłączony do instalacji antenowej. Można podłączyć więcej niż jeden dekoder do jednej anteny przy użyciu konwertera typu "twin" lub "quad" albo podłączyć dekodery do oddzielnych anten satelitarnych.
    Okresowa aktywacja Usługi
    Dekodery dodatkowe z usługą Multiroom HD wymagają dokonania okresowej aktywacji za pomocą karty z dekodera podstawowego. Aby dokonać aktywacji, należy:
    a. wyjąć kartę z dekodera podstawowego,
    b. wyjąć kartę z dekodera dodatkowego,
    c. włożyć kartę z dekodera podstawowego do dekodera dodatkowego i poczekać, aż dekoder dodatkowy potwierdzi odblokowanie sygnału
    d. włożyć odpowiednią kartę do dekodera dodatkowego oraz do dekodera podstawowego.
    Każdy dekoder dodatkowy wymaga indywidualnej aktywacji.
  • Helpful post
    Level 14  
    Maratt wrote:
    Cyfrowy Polsat Multi Room dzisiaj dobrałem jeden dekoder dodatkowy do swojego domu i gdy podłączam to na jednym dekoderze jest obraz a na drugim nie ma.. gdy odłączam kabel od tego dekodera co działa to na drugim zaczyna działać.. czyli na jednym działa a na drugim nie jak rozwiązać problem>? dodam ze dwa kable są na takim jakby trójniku czyli jeden kabel nadaje sygnał z satelity do dwóch kabli, rozwiązaniem będzie prowadzenie dodatkowego kabla bezpośrednio z anteny satelitarnej?

Dokładnie tak. Do każdego tunera osobny kabel od anteny żadnych trójnikow
  • Level 5  
    Antenak wrote:
    Maratt wrote:

Okej w takim razie kupie jutro dodatkowy kabel antenowy i zobaczymy jak to będzie ;P ;)
  • Helpful post
    Level 14  
    Właśnie jaki konwerter gdyż potrzebny Panu konwerter Twin na dwa wejscia
  • User removed account  
  • Level 14  
    Zależy jakie dekodery posiada autor. Czy obsługuja unicable
  • User removed account  
  • Helpful post
    Level 14  
    Wydawało mi się że tylko evo obsługuje unicable
  • User removed account  
  • Level 5  
    Antenak wrote:
    Maratt wrote:

Kilka dni się nie odzywałem, bo komputer mi padł, ale kupiłem dodatkowy kabel i doprowadziłem go bezpośrednio do anteny bez żadnych trójników itp i działa, problem zniknął, także jeżeli ktoś będzie miał tak jak ja że na jednym dekoderze będzie działać a na drugim nie przy podłączonym trójniku to bezpośrednio ciągnijcie kabel z talerza ;) dzięki za pomoc. Antenak.