Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka DVD LG GSA 4163B

waljo 12 Aug 2005 19:37 2179 10
    waljo
    Level 21  
    Mam problem z nagrywarką LG model 4163B nagrywarka jest widziana w biosie natomiast nie otwiera szuflady, nie uruchamia sie laser nie przesuwa sie też po prowadnicach, przy próbie wysuniecia szuflady oraz podczas uruchamiania komputera mruga lampka kontrolna. Czy przyczyną tych problemów może być tylko złe oprogramowanie?. Dzięki za odpowiedz.
    przemas84
    Level 16  
    Moim zdaniem sterowniki i oprogramowanie wtakim wypadku nie ma nic do zeczy. naped podlaczony tylko do zasilania otwiera sie wiec powinien sie otwierac. Uszkodzona mechanika albo cos z elektronika
    waljo
    Level 21  
    A czy można w jakis sposób sprawdzić co jest nie tak jak pisałem dioda sie świeci podczas uruchamiania komputera i w czasie próby otwierania szuflady, rozebrałem ją ale mechanicznie jest OK zauwazyłem, że podczas gdy świeci się dioda laser mocno opada w dół, a następnie podnosi się do góry.
    dudiopa
    Level 12  
    Zdarzyło mi się takie cudo przy innym modelu LG wystarczyło podczas włączonego kompa otworzyć mechanicznie(drucik w otworek) rozruszać tackę i chodziło już .Ale jest na pewno na gwarancji napęd więc nie szczyp się w jakieś naprawy . Nie ma sensu wyślij do LG wymienia na nowy . Nowa gwarancja na Napędy LG.
    Zapraszam do lektury stronki http://www.lgserwis.pl/
    waljo
    Level 21  
    Sprzęt jaszcze na gwarancji więc podchodze do niej ostrożnie, pytanie czy do reklamacji przyjmą bez paragonu zakupu?, bo mi gdzieś zginął piszesz, że można ją wysłać pocztą do serwisu? czy to prawda?
    przemas84
    Level 16  
    Z tego co teraz napisales to chyba wszystko jest ok tylko z jakichs dziwnych powodow tacka sie zablokowala. Sproboj jak kolega radzil awaryjie otworzyc szuflade nawet jak bedzie troche ciezko.
    TONI_2003
    Moderator
    przemas84 wrote:
    Z tego co teraz napisales to chyba wszystko jest ok tylko z jakichs dziwnych powodow tacka się zablokowala. Sproboj jak kolega radzil awaryjie otworzyc szuflade nawet jak bedzie troche ciezko.

Witam ! ... delikatnie na wysuniętej szufladzie zdemontuj tę klapkę na przodzie i wtenczas spróbuj . Jeżeli masz miernik zrób pomiary mikrosłicza czy przypadkiem na stykach nie ma jakiś upływności .
    waljo
    Level 21  
    Myslę, że to coś z napięciem bo nie przesówa się wcale laser po prowadnicach, silniczek sprawdzałem na krótko działa, czy przyczyną moga byc też te mikrowyłaczniki pod szufladką?.
    TONI_2003
    Moderator
    ... jeśli tak jest to nic nie rób tylko do miejsca zakupu być może się ulitują w takim przypadku choć wątpię jako że paragon jest dowodem zakupu ! Spróbować nie zaszkodzi .
  • Helpful post
    dudiopa
    Level 12  
    Nie martw sie jezeli nie masz paragonu a gwarancja jest podbita to zwracasz sie do punktu sprzedazy ze sprzetem i k.gwarancyjna i to wystarczy poniewaz nowe prawo reklamacji daje takie mozliwosci ze dowodem zakupu moze byc karta gwarancyjna, paragon ,faktura a nawet świadek ktory potwierdzi iz kupowales w danym sklepie.
    Mysle iz nie bedzie robil problemu sklep - ewentualnie mozesz poprosic o duplikat paragonu (dojda po wypelnionej karcie gwarancyjnej).
    LG rzeczywiscie odsyla napedy jezeli jakis punkt z nowych zasad nie jest spelniony by uniknac oszustw jakie robia klienci a tlumacza sie tym iz od razu wymieniaja napedy 2-3 dni i naped jest z powrotem u klienta.

:DIdzie zalatwic sprawe. :D

Jezeli nie masz podbitej gwary to musisz troszke pokombinowac by udowodnic ten zakup w danym sklepie chyba ze sprzedawca cie pamieta lub zna .
    waljo
    Level 21  
    Dziękuje wszystkim za pomoc, bardzo ważne uwagi.
    Uważam temat za skończony.
    Dzieki.
    Moderated By TONI_2003:

Wszystko wyjaśnione temat zamykam !
    Jeśli zaistnieje taka potrzeba by post został otwarty proszę dać wiadomość na PW i podać link do postu .!