Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochody elektryczne. Czy naprawdę są ekologiczne?

retrofood 31 Mar 2018 19:39 58683 2215
    retrofood
    Moderator
    Wszystkie kolejne posty nie na temat zostaną usunięte.
  • Computer Controls
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    retrofood
    Moderator
    JESIOTR1 napisał:
    Samochody ekologiczne - tylko w strefie ekologicznej.
    https://moto.wp.pl/nowy-znak-drogowy-na-wjazd...nie-przepisu-500-zl-mandatu-6236138940417665a
    Dla Brudasów za ZNAKIEM 500 zł Mandat.

Dodaj tylko, że samochody z napędem tradycyjnym urzędników państwowych będą zwolnione z tych zasad! Ustawowo!!!
    Bez komentarza.
    Źródło: Zaakceptowany przez rząd projekt nowelizacji ustawy o biokomponentach
    Więcej: Link

Dodano po 1 [minuty]:

WojcikW napisał:
    retrofood napisał:
    Tommy82 napisał:
    @WojcikW
    Nie to będzie tak najpierw elektryki będą przedstawiane jako tanie i fajne, śliczne i ekologiczne. Potem będzie rzucanie kłód pod nogi spalinowym podatki ekologiczne etc. A jak penetracja rynku elektrykami będzie odpowiednia to wtedy będzie mamy was

Nadmieniam, że taki scenariusz został zrealizowany z OZE. Firmy wzięły kredyty na podstawie określonych założeń, a tu warunki zmieniono w trakcie gry. No i budzimy się z rączką w nocniku.
    Możemy snuć różne katastroficzne wizje i udowadniać, że przez następne 1000 lat nic w Polsce się nie uda, bo albo zmiana przepisów albo wojna, plaga stonki ziemniaczanej itd.

I to jest Twój argument pod nazwą, że nikt oprócz Ciebie nie ma racji? A teksty które piszemy to jedno wielkie oszustwo, tak? Nic się nie zgadza z rzeczywistością, tak?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    retrofood
    Moderator
    WojcikW napisał:
    Może należało by sprecyzować konkretnie o jakich urzędników państwowych chodzi.

A sprecyzowani urzędnicy nie wydalają strawionego jedzenia, znaczy nie korzystają w życiu z toalety (królowie w bajkach przecież też nie), nie puszczają bąków, a ich samochody przecież ani nie śmierdzą, ani nie wydalają spalin. I są super ekologiczne.

Dodano po 3 [minuty]:

kkas12 napisał:
    retrofood napisał:
    Problem jest taki, że mało które domowe przyłącze udźwignie ładowanie auta...
    Niby dlaczego? Link
    Link

Nie miałem na myśli ładowania nocnego, tutaj nie powinno być większych problemów. Ale w dzień będą problemy. Pobór mocy 11 kW poza zwyczajnym obciążeniem (dla 1-fazowego 16 A) nie każdej instalacji wyjdzie na zdrowie. A ZE zgodzi się na pojedyncze zwiększenie mocy przyłączeniowej, gdy jednak takich potencjalnych odbiorców będzie kilkudziesięciu z jednego trafo, może nie być tak różowo.
  • Computer Controls
    misiek1111
    Poziom 24  
    Fajnie, że ktoś pomyślał o niepełnosprawnych ruchowo.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    retrofood
    Moderator
    WojcikW napisał:
    Widzę, że w temacie który założyłeś nie masz żadnej wiedzy i tak jak pisałem wcześniej jesteś wrogiem postępu technicznego.

No oczywiście, gdzieżbym śmiał mieć jakąkolwiek wiedzę, wszak do pięt Ci nie dorastam.
    kkas12
    Poziom 42  
    retrofood napisał:
    Pobór mocy 11 kW poza zwyczajnym obciążeniem (dla 1-fazowego 16 A) nie każdej instalacji wyjdzie na zdrowie. A ZE zgodzi się na pojedyncze zwiększenie mocy przyłączeniowej, gdy jednak takich potencjalnych odbiorców będzie kilkudziesięciu z jednego trafo, może nie być tak różowo.
    Nie sądzę by auto miało być było ładowane w dzień a nie w nocy.
    Nie wiemy ponadto jeszcze jak będzie sprawa taryfy wyglądała.
    retrofood
    Moderator
    kkas12 napisał:
    retrofood napisał:
    Pobór mocy 11 kW poza zwyczajnym obciążeniem (dla 1-fazowego 16 A) nie każdej instalacji wyjdzie na zdrowie. A ZE zgodzi się na pojedyncze zwiększenie mocy przyłączeniowej, gdy jednak takich potencjalnych odbiorców będzie kilkudziesięciu z jednego trafo, może nie być tak różowo.
    Nie sądzę by auto miało być było ładowane w dzień a nie w nocy.
    Nie wiemy ponadto jeszcze jak będzie sprawa taryfy wyglądała.

1. To wcale nie jest takie pewne.
    2. Nie wiemy, ale znając rzeczywistość energetyczną nie jestem optymistą i to wszystko.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    retrofood
    Moderator
    WojcikW napisał:
    Za to pojazdy urzędników państwowych zwolnionych z przepisów ustawy, których liczbę można policzyć na palcach

Biorąc pod uwagę litanię jaką zacytowałeś, bardzo dużo palców Ci wyrosło.
    E8600
    Poziom 37  
    Wracając do pytania postawionego w temacie należy uświadomić sobie, że wyraz "ekologiczny" ma wiele znaczeń i nie zawsze ma na celu ochronę środowiska.
    Ekologia w rozumieniu polityków nie ma nic z tym wspólnego odnosi się bowiem do pokładów niewyczerpalnego źródła gotówki, którą będą mogli doić od obywateli i defraudować.
    Zachód głownie Niemcy tak nas straszą a sami wypuścili auta z lewym oprogramowaniem oszukując normy emisji spalin. O podobnym przekręcie słyszałem w przypadku elektrowni wiatrowych we Francji.

Link

Niemcy rezygnując z atomu na rzecz wiatraków zwiększyli tylko poziom CO2 wiec widać, że to co ma być ekologiczne w teorii w praktyce wcale nie jest takie cudowne. Prawdopodobnie może tak być z samochodami elektrycznymi szczególnie, że nasz kraj nie ma anie wydajnych ani czystych elektrowni (każdy z nas ma z tyłu głowy awarię w Czarnobylu choć było to przeszło 30 lat temu).

Już tradycyjny samochód generuje znaczne pole elektromagnetyczne wpływające negatywnie na organizm człowieka natomiast auta elektryczne generujące duże prądy i wysokie częstotliwości raczej nie obniżą tej szkodliwości. Jedyne badanie jakie udało mi się kiedyś znaleźć na ten temat były finansowane przez producenta wiec nie brałem ich pod uwagę. :(
    retrofood
    Moderator
    E8600 napisał:

Zachód głownie Niemcy tak nas straszą a sami wypuścili auta z lewym oprogramowaniem oszukując normy emisji spalin. O podobnym przekręcie słyszałem w przypadku elektrowni wiatrowych we Francji.

Chwileczkę, wszyscy Niemcy oszukują, rząd niemiecki tak polecił czy Volkswagen oszukuje? Proszę o bardziej precyzyjne wyrażanie się, byśmy się lepiej rozumieli.
    E8600
    Poziom 37  
    retrofood napisał:
    Chwileczkę, wszyscy Niemcy oszukują, rząd niemiecki tak polecił czy Volkswagen oszukuje? Proszę o bardziej precyzyjne wyrażanie się, byśmy się lepiej rozumieli.

Czyli mam rozumieć, że organizacje rządowe nie kontroluje swoich producentów i ufają im na słowo? W przekręt musiał być zamieszany nie tylko koncern samochodowy inaczej by to nie przeszło. Sprawa i tak została zamieciona pod dywan szczególnie w biedniejszych państwach.
    Tommy82
    Poziom 39  
    @kkknc
    Co do tego filmiku:
    Wziąłem inna Tesle.
    Przypomniało mi ise ze moja kuzynka miała dawno temu takiego chłopaka, spoko gość, był miłośnikiem trabantów, też miał dwa jak jeden padł to jego brat brał drugiego i jechał holować.

WojcikW napisał:
    retrofood napisał:
    Tommy82 napisał:
    @WojcikW
    Nie to będzie tak najpierw elektryki będą przedstawiane jako tanie i fajne, śliczne i ekologiczne. Potem będzie rzucanie kłód pod nogi spalinowym podatki ekologiczne etc. A jak penetracja rynku elektrykami będzie odpowiednia to wtedy będzie mamy was

Nadmieniam, że taki scenariusz został zrealizowany z OZE. Firmy wzięły kredyty na podstawie określonych założeń, a tu warunki zmieniono w trakcie gry. No i budzimy się z rączką w nocniku.

Możemy snuć różne katastroficzne wizje i udowadniać, że przez następne 1000 lat nic w Polsce się nie uda, bo albo zmiana przepisów albo wojna, plaga stonki ziemniaczanej itd.

To nie jest snucie.
    Co było z ekogroszkiem jak ludzie piece pomontowali?

To samo będzie z prądem. Bo to jest ten sam numer kręcony.

Co do postępu to już wiele takich postępów było co ludziom czterema literami wyszły. Postęp sam z siebie to żaden argument to demagogia. Zresztą i tak nie mamy kompletu surowców potrzebnych i te będziemy kupować. W kraju w którym średni wiek auta przekracza żywotność pakietu akumulatorów marzenia o elektrycznych autach to mrzonki. To jest produkt idealny dla producenta bo się zużyje wtedy kiedy trzeba.

@kkas12
    Ale górka nic innego jak kawał dobrej roboty polegający na produkcji prądu którego nie potrzeba.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    E8600
    Poziom 37  
    kpp_jacek napisał:
    Raczej nieprędko ludzkość znajdzie wyjście z tego impasu ekologiczno energetycznego. Politycy mają mocno zawyżone mniemanie o swoich kompetencjach (podsycane dodatkowo przez lobbystów i wpływy na konto) i zapewne jeszcze zafundują nam niejedną niespodziankę energetyczną przy której "ślimak to ryba" to będzie małe miki.

Bardzo trafione słowa.
    Ciekaw jestem co stanie się jak zabraknie nam prądu (padną jakieś bezpieczniki trakcyjne czy inne zabezpieczenie) na przejeździe kolejowym, dużym skrzyżowaniu lub autostradzie?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    retrofood
    Moderator
    E8600 napisał:
    retrofood napisał:

Czyli mam rozumieć, że organizacje rządowe nie kontroluje swoich producentów i ufają im na słowo? W przekręt musiał być zamieszany nie tylko koncern samochodowy inaczej by to nie przeszło. Sprawa i tak została zamieciona pod dywan szczególnie w biedniejszych państwach.

Nie wiem jak masz rozumieć, ja tylko proszę byś pisał konkretniej, tak aby rozumieć co chcesz wyrazić. Jak dotąd wciąż nie wiem do czego mam się odnosić.

Dodano po 5 [minuty]:

kpp_jacek napisał:
    Tak sobie wyobraziłem ładowanie samochodów z instalacji w mieszkaniu, na osiedlu. Już widzę te przedłużacze rozwijane na noc z balkonów i świecące w ciemności na czerwono, zaciski podstaw bezpiecznikowych w najbliższej stacji trafo :D.

Nie musi być aż tak tragicznie, załóżmy że ci, których stać na "elektryka" mają też własny dom i garaż. Ale po pierwszej awarii np. pożarze (a taki przecież kiedyś się komuś trafi) opisanej w necie czy omówionej w telewizji, większość nie zostawi auta na ładowaniu w nocy bez dozoru! Tak myślę. A w dzień auto przecież będzie potrzebne...
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @E8600 Dawno tak wrednej, nachalnej propagandy i manipulacji, jak w tym filmiku nie widziałem. Kwestia oszpecenia krajobrazu ? Rzecz gustu, może się podobać albo nie. Kwestia generowania hałasu, rzecz względna, bo można je lokalzować dalej od siedzib ludzkich. A teraz najważniejsze - ,,genialny" fizyk twierdzi, ze to poprzez zainstalowanie turbin wiatrowych(!), wzrosła emisja CO2, bo turbiny wiatrowe produkują energię tylko wtedy, gdy wiatr wieje, więc muszą być uzupełnione elektrowniami cieplnymi, na gaz lub węgiel. A gdyby ich nie wybudowano, albo wiatr nie wiał wcale, to o ile wzrosła by emisja CO2, bo elektrownie cieplne musiały by produkować o tyle więcej energii, ile wytwarzają te wiatraki, gdy wiatr wieje ? Heretyk totalny, na stos z nim ! Kiedys, zapytany przez dziennikarzy pewien promitentny polityk z partii rządzacej, o jego zdanie na temat elektrowni wiatrowych, stwierdził, że są zbrodnią i gwałtem na przyrodzie, bo zaburzają prądy powietrzne i wirującymi łopatami wirnika zabijaja ptaszki. Panele fotowoltaiczne podobnie - nikt nie wie, co dzieje się z odbita, nieprzetworzoną energią światła słonecznego, ale wiadomo, że działaja jak wielkie lustra oślepiając migrujące stada ptaków. Tak właśnie działa propaganda, pranie mózgów o którym tu w Hyde Parku jest osobny Temat.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    E8600
    Poziom 37  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    ,,genialny" fizyk twierdzi, ze to poprzez zainstalowanie turbin wiatrowych(!), wzrosła emisja CO2

Nie mi to oceniać ale swego czasu we Francji chodziło o to, że tak chwalone ekologiczne wiatraki wcale nie są takie cudowne. Mianowicie w przypadku braku wiatru stosowane są silniki Diesla. Jak o tym usłyszałem ze 2 lata temu to zbaraniałem bo myślałem, że to herezje ale niestety nie.
    Gdy afera nabrała rozgłosu to ludność lokalna Francji chciała się wycofać ale już nie było odwrotu. :(

Link
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Zdaje się, ze ten filmik ma na celu wydojenie większej kasy z inwestorów, na rzecz wlaścicieli działek, wywłaszczanych pod elektrownie wiatrowe. Stąd ta propaganda.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    kpp_jacek napisał:
    "flywhell" (czyżby chcieli zbudować perpetuum mobile )
    Nie, są takie działające ,,patenty" w USA - olbrzymie koło zamachowe o wadze kilku ton, na osi umieszczonego pionowo silnika - prądnicy i wszystko razem w komorze próżniowej. Wcale nie głupi sposób gromadzenia energii. :D
    kkknc
    Poziom 42  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Zbigniew 400
    Poziom 36  
    A zostawiasz ładowanie lion na noc ?