Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden komputer spowalnia całą sieć wifi

refluks 10 Sty 2018 18:28 348 4
  • #1 10 Sty 2018 18:28
    refluks
    Poziom 8  

Witam mam problem z siecią wifi. Do sieci jest podłączone kilka urządzeń, ale wystarczy, że jeden komputer (nazwę go komputerem A) używa internetu i inne urządzenia (Oprócz tego komputera A oraz innego jeszcze) maja zwolniony internet około 98%. Tak jakby komputer A miał zawsze priorytet i blokował całe pasmo. Z tego co zakładam nie jest to problem internetu a właśnie tego komputera A, jednakże nie mam pojęcia jak mogę sobie z tym poradzić w ustawieniach sieciowych.

0 4
  • #2 10 Sty 2018 19:31
    robo4422
    Poziom 7  

Witam
    Sprawdź w komputerze otwierając menadżer zadań jakie procesy zachodzą i jakie programy korzystają z łącza internetowego. Zwróć główną uwagę na programy antywirusowe i takie w których zachodzi pobieranie plików (np. utorrent), ponieważ w tle może pracować jakiś program i sam możesz o tym nie wiedzieć.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli to nie pomoże, to za pomocą antywirusa, bądź programu adwcleaner sprawdź czy nie masz wirusa w koputerze
    pozdrawiam

0
  • #3 27 Sty 2018 13:03
    refluks
    Poziom 8  

robo4422 napisał:
    Witam
    Sprawdź w komputerze otwierając menadżer zadań jakie procesy zachodzą i jakie programy korzystają z łącza internetowego. Zwróć główną uwagę na programy antywirusowe i takie w których zachodzi pobieranie plików (np. utorrent), ponieważ w tle może pracować jakiś program i sam możesz o tym nie wiedzieć.
    Dodano po 1 [minuty]:
    Jeśli to nie pomoże, to za pomocą antywirusa, bądź programu adwcleaner sprawdź czy nie masz wirusa w koputerze
    pozdrawiam

Sprawdziłem z pomocą monitorem zasobów procesy aktywnosci sieciowej i nie ma nic podejrzanego a % używanej sieci przez aplikacje też w normie. Przeskanowałem również komputer przy pomocy adwcleaner i nie pomogło.

0
  • #4 28 Sty 2018 22:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@refluks
    Piękny opis sytuacyjny - a gdzie jakiekolwiek konkrety?
    Internet jaki i od kogo, na jakim sprzęcie, jaka prędkość, na czym problem na wifi czy przewodzie, jakie komputery, jaki system operacyjny, jakie sieciówki itd.

0