Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden komputer spowalnia całą sieć wifi

refluks 10 Sty 2018 18:28 621 12
  • #1 10 Sty 2018 18:28
    refluks
    Poziom 8  

Witam mam problem z siecią wifi. Do sieci jest podłączone kilka urządzeń, ale wystarczy, że jeden komputer (nazwę go komputerem A) używa internetu i inne urządzenia (Oprócz tego komputera A oraz innego jeszcze) maja zwolniony internet około 98%. Tak jakby komputer A miał zawsze priorytet i blokował całe pasmo. Z tego co zakładam nie jest to problem internetu a właśnie tego komputera A, jednakże nie mam pojęcia jak mogę sobie z tym poradzić w ustawieniach sieciowych.

0 12
  • #2 10 Sty 2018 19:31
    robo4422
    Poziom 7  

Witam
    Sprawdź w komputerze otwierając menadżer zadań jakie procesy zachodzą i jakie programy korzystają z łącza internetowego. Zwróć główną uwagę na programy antywirusowe i takie w których zachodzi pobieranie plików (np. utorrent), ponieważ w tle może pracować jakiś program i sam możesz o tym nie wiedzieć.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli to nie pomoże, to za pomocą antywirusa, bądź programu adwcleaner sprawdź czy nie masz wirusa w koputerze
    pozdrawiam

0
  • #3 27 Sty 2018 13:03
    refluks
    Poziom 8  

robo4422 napisał:
    Witam
    Sprawdź w komputerze otwierając menadżer zadań jakie procesy zachodzą i jakie programy korzystają z łącza internetowego. Zwróć główną uwagę na programy antywirusowe i takie w których zachodzi pobieranie plików (np. utorrent), ponieważ w tle może pracować jakiś program i sam możesz o tym nie wiedzieć.
    Dodano po 1 [minuty]:
    Jeśli to nie pomoże, to za pomocą antywirusa, bądź programu adwcleaner sprawdź czy nie masz wirusa w koputerze
    pozdrawiam

Sprawdziłem z pomocą monitorem zasobów procesy aktywnosci sieciowej i nie ma nic podejrzanego a % używanej sieci przez aplikacje też w normie. Przeskanowałem również komputer przy pomocy adwcleaner i nie pomogło.

0
  • #4 28 Sty 2018 22:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@refluks
    Piękny opis sytuacyjny - a gdzie jakiekolwiek konkrety?
    Internet jaki i od kogo, na jakim sprzęcie, jaka prędkość, na czym problem na wifi czy przewodzie, jakie komputery, jaki system operacyjny, jakie sieciówki itd.

0
  • #6 01 Gru 2018 16:05
    refluks
    Poziom 8  

robo4422 napisał:
    Jakie programy pracują w tle gdy używasz komputera?

Jeden komputer spowalnia całą sieć wifi

Nie wydaje mi się żeby tutaj był problem. Komputer A spowalnia w jakiś sposób całą sieć i wystarczy, że jest podłączony do wifi, nie musi być używany. Zakładałem dwie opcje. Coś nie tak z ustawieniami karty sieciowej bądź priorytet dzielenia sygnału przez router. Jeśli chodzi o router w ustawieniach nic ciekawego nie znalazłem a nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

0
  • #7 01 Gru 2018 17:44
    Av3s0m3
    Poziom 17  

Sprawdź czy system nie pobiera sobie aktualizacji.

0
  • #8 01 Gru 2018 17:46
    refluks
    Poziom 8  

Av3s0m3 napisał:
    Sprawdź czy system nie pobiera sobie aktualizacji.

Ale nonstop miałby cokolwiek pobierać podczas gdy jest włączony?

0
  • #9 01 Gru 2018 17:54
    Av3s0m3
    Poziom 17  

Tak.
    Windows 7 pobiera aktualizacje automatyczne bez informowania użytkownika o tym.

0
  • #10 02 Gru 2018 17:02
    refluks
    Poziom 8  

Av3s0m3 napisał:
    Tak.
    Windows 7 pobiera aktualizacje automatyczne bez informowania użytkownika o tym.

Przy pomocy aplikacji monitorowanie zasobów sprawdziłem wykorzystanie sieci i bez wiekszych ruchów. Pobieranie poniżej 0,1 Mb/s, ponieważ był włączony chrome. Zresztą prędkość sieci wynosi około 40Mb/s więc ciężko by było spowolnić internet.

0
  • #11 02 Gru 2018 17:48
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@refluks
    Sieć wifi jest na tyle szybka, ile najwolniejszy element korzystający z sieci wifi.
    Trzeba sprawdzić modele kart sieciowych każdego sprzętu sieciowego korzystającego z netu i sprawdzić, która karta jest nie tylko najwolniejsza, ale i jaki najwolniejszy link się tam zestawia.

0
  • #12 02 Gru 2018 19:06
    IC_Current
    Specjalista Sieci, Internet

KOCUREK1970 napisał:
    @refluks
    Sieć wifi jest na tyle szybka, ile najwolniejszy element korzystający z sieci wifi.
    Trzeba sprawdzić modele kart sieciowych każdego sprzętu sieciowego korzystającego z netu i sprawdzić, która karta jest nie tylko najwolniejsza, ale i jaki najwolniejszy link się tam zestawia.

To nie do końca prawda. Stopień modulacji jest negocjowany indywidualnie dla każdego linku i każdy link może pracować z inną przepustowością. Problem jest taki, że wifi jest siecią z rywalizacją o dostęp do medium transmisyjnego. Kiedy masz przesłać duży plik poprzez łącze o niskiej przepustowości inne urządzenia nie mogą nadawać (tzn dostają krótsze okna czasowe) więc efektywny czas transmisji jest wydłużony.

@refluks
    Po pierwsze musisz wymusić ręcznie szyfrowanie danych na WPA2/AES/PSK. Do takiej konfiguracji są sprzętowo zaprojektowane wszystkie nadajniki WiFi.
    Po drugie musisz sprawdzić, czy sterowniki są poprawne - programem Aida64 odczytaj model chipsetu i pobierz sterowniki bezpośrednio ze strony producenta.
    Po trzecie trzeba sprawdzić, czy karta nie jest fizycznie uszkodzona. W tym celu kup analizator widma, zaobserwuj i zesnifuj trochę przesyłanych pakietów..... żarcik :-) Pobierz jakiś Ubuntu Live CD, uruchom z płyty i zobacz, czy problem dalej występuje.

0
  • #13 03 Gru 2018 18:30
    refluks
    Poziom 8  

Typ autentykacji mam ustawiony jako: WPA(WPA2)PSK może być taki? Moge jeszcze zmienić na np. WPA2PSK

Moderowany przez jimasek:

3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

0