Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar temperatury z wielu czujników DS18b20 po WiFi za pomocą ESP8266

kisoft 27 Sty 2018 22:06 14127 73
    magk80
    Poziom 9  
    się cieszę :) ale dopiero jutro zobaczymy czy na pewno
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • PCBway
    kisoft
    Poziom 13  
    To jest kwestia wsadu do esp8266 niektóre rutery nie widzą esp właśnie ale wszystko działa normalnie. Niebawem wrzucę nowszą wersję. Zawsze możesz przeskanować sobie sieć jakimś programem np. darmowy Advanced IP Scanner.
    magk80
    Poziom 9  
    Na tę chwilę przypisałem do adres MAC adres IP.
  • PCBway
    kisoft
    Poziom 13  
    magk80 napisał:
    Na tę chwilę przypisałem adres MAC przypisałem adres IP.

Zrobiłeś to na ruterze?
    mr_grabarz
    Poziom 18  
    kisoft napisał:
    To jest kwestia wsadu do esp8266 niektóre rutery nie widzą esp właśnie ale wszystko działa normalnie. Niebawem wrzucę nowszą wersję. Zawsze możesz przeskanować sobie sieć jakimś programem np. darmowy Advanced IP Scanner.

a to rozwiń myśl

nie masz możliwości po stronie klienta ukryć się przed AP, chyba, że klonujesz MAC i wyrzucisz klienta z routera, to jest spora szansa, że router tego nie zauważy

zmierzam do tego, że AP jeżeli "gada" z klientem, to znaczy, że dogadał się co do prędkości, zabezpieczeń itd itd, więc nie bardzo widzę jak za sprawą softu w ESP jesteś w stanie wpłynąć na to, że router pokazuje lub nie pokazuje podłączony moduł
    kisoft
    Poziom 13  
    może źle się wypowiedziałem, skoro działa to znaczy że ruter musi go widzieć tylko na liście urządzeń czasem go nie wyświetla. Też się zdziwiłem że esp działa a ruter go nie pokazuje, dopiero skanowanie programem advanced IP pokazało że moduł jest w sieci . Zmienię ten wsad do ESP z pierwszego postu .
    tijo_tomek
    Poziom 10  
    Czasami nie ma na liście jak esp ma stały adres ip, nie przydzielony przez dhcp
    mr_grabarz
    Poziom 18  
    tijo_tomek napisał:

a co ma jedno do drugiego?

AP z ESP komunikuje się po warstwie sieciowej czyli po MAC
    nawet jak klient nie posiada adresu IP to jego adres MAC jest widoczny na liście podłączonych klientów, jak by nie patrzeć, klient najpierw podłącza się do AP i komunikuje z nim, a potem za jego pośrednictwem dostaje lub nie adres IP z serwera DHCP, tak czy siak
    przykład:
    klient podłącza się, po ustaleniu prędkości transmisji itd dopiero dochodzimy do etapu IP

kisoft
    Poziom 13  
    tijo_tomek napisał:

Właśnie niektóre rutery wtedy nie pokazują na liście esp ale połączenie jest
    tijo_tomek
    Poziom 10  
    mr_grabarz napisał:
    tijo_tomek napisał:

a co ma jedno do drugiego?

AP z ESP komunikuje się po warstwie sieciowej czyli po MAC
    nawet jak klient nie posiada adresu IP to jego adres MAC jest widoczny na liście podłączonych klientów, jak by nie patrzeć, klient najpierw podłącza się do AP i komunikuje z nim, a potem za jego pośrednictwem dostaje lub nie adres IP z serwera DHCP, tak czy siak
    przykład:
    klient podłącza się, po ustaleniu prędkości transmisji itd dopiero dochodzimy do etapu IP

Jeśli to jest webinterfejs z compala to gratuluje...wiesz niektórzy nie rozróżniają table client od dhcp table....ale nie po to jesteśmy tutaj aby się zniżać do poziomu....
    mr_grabarz
    Poziom 18  
    tijo_tomek napisał:
    Jeśli to jest webinterfejs z compala to gratuluje...

tzn?

a screen jest z MikroTika...
    frycu102
    Poziom 10  
    Czy projekt będzie jeszcze rozwijany? Osobiście cieszył by mnie zdalny dostęp.
    kisoft
    Poziom 13  
    Tak, zrobimy zdalny dostęp ale za jakiś czas, obecnie wdrażam inny program i muszę poprawić co nieco w tym nowym projekcie , dorobić małą prezentację itp . Pracuję też nad termostatem i być może dorzucę do apki takie funkcje na jednym kanale.