Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic PT-AE700E - Niebieskie pixele na ekranie

jaano1 11 Jan 2018 00:39 1287 7
    jaano1
    Level 10  
    Witam,
    Kupiłem używany projektor Panasonic PT-AE700E - mam niebieski gwiazdozbiór czyli wysyp niebieskich pixeli - nie wiem czy od razu były i ich od razu nie zauważyłem lub było ich mniej - wydaje mi się że ich liczba się zmienia jednak.
    Mam drugi taki sam z uwaloną płytą i mogę próbować przełożyć coś - nie wiem cały moduł kolorów lub pojedynczy lub ewentualnie coś naprawić jeśli się da. Proszę o podpowiedź.
    Wygląda to tak:
    MULTITECHAM
    Level 13  
    Zrób test monitor tak żeby to było widać na wszystkich składowych R,G,B i na białym tle to ci powiem co to jest .
    cyryl85
    Level 16  
    Dziwny objaw, jak na projektor LCD bardzo dziwny, możliwe, że któraś matryca się posypała, jeszcze u góry nie wiem czy dobrze widzę jest jakieś odcięcie jakby jakieś wypalenie. Najłatwiej będziesz miał, jak z tego projektora przełożysz płytę główną do tego uszkodzonego, tutaj na 99% nic nie ugrasz.
    jaano1
    Level 10  
    Zrobię jeszcze zdjęcie wieczorem, tylko muszę poszukać jakiegoś testowego zdjęcia.
    z boków i u góry jest jakby poświata przez niebieski LCD, bo obraz jest bardziej niebieski w tych miejscach - jakby była jakaś nieszczelność w tunelu świetlnym?
    Po lewej stronie jest tylko kilka kropek, po prawej dużo więcej ale tak jak piasałem wcześniej wydaje mie się że ich ilość się zmienia.
    Też spróbuję zrobić zdjęcie na początku i na końcu projekcji.
    MULTITECHAM
    Level 13  
    jaano1 wrote:
    Zrobię jeszcze zdjęcie wieczorem, tylko muszę poszukać jakiegoś testowego zdjęcia.
    z boków i u góry jest jakby poświata przez niebieski LCD, bo obraz jest bardziej niebieski w tych miejscach - jakby była jakaś nieszczelność w tunelu świetlnym?
    Po lewej stronie jest tylko kilka kropek, po prawej dużo więcej ale tak jak piasałem wcześniej wydaje mie się że ich ilość się zmienia.
    Też spróbuję zrobić zdjęcie na początku i na końcu projekcji.

Jakie go zdjęcia testowego , ściągnij sobie nokia test lub cos podobnego i zrób test i będzie wszystko jasne takie to trudne ?.
    jaano1
    Level 10  
    Zrobiłem zdjęcia:

MULTITECHAM
    Level 13  
    Rozebrać projektor i sprawdzic tor czerwony , stawiał bym na wypalenie w czerwonej matrycy bo uszkodzone polaryzatory robią plamy a nie takie piksele , można wymienić ale niestety nie ustawisz zbieżności bo ten projektor nie posiada możliwości ich regulacji , ustawione fabrycznie , jak cos padnie to wymienia się cały blok optyczny z pryzmatem.
    Z projektorów do kina domowego LCD za rozsądne pieniądze to polecam SANYO , świetny LENS SHIFT , zabezpieczone matryce przed przegrzaniem , cicha praca , dobra czerń .
    jaano1
    Level 10  
    Dzięki za podpowiedź.
    Przełożyłem w końcu płytę i działa na starym dobrze.
    Wcześniej do starego (jeszcze przed wymianą płyty) włożyłem dobrą żarówkę ale nie zaświecił, słychać że się włącza takim lekkim stukiem ale nie startuje i świeci na czerwono "LAMP".
    Czy można jakoś stwierdzić czy to czasem nie balast?
    Tego zostawię na razie na części, choć wolałbym naprawić i mieć drugi do innego pomieszczenia lub na wyjazdy... mocno też był zakurzony nawet na matrycach.
    Jak znajdę chwilę to spróbuję go jeszcze raz rozkręcić.