Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel dloadx ser2net - udostępnianie portu szeregowego przez TCP

kalosh 11 Jan 2018 09:02 1017 1
Optex
    kalosh
    Level 15  
    Cześć.
    Mam centralę versa 15 w szafie, tuż przy niej stoi serwer z linuxem. Nie chcę, przy programowaniu latać do szafy z laptopem, a wolę siedzieć wygodnie przy biurku lub programować z poza domu. Do komputera jest podłączony port szeregowy na USB i dalej kablem satelowym połączona centrala z portem rs232 - o takim. Zainstalowałem oprogramowanie ser2net na linuxie. Na windzie (10) próbowałem wielu aplikacji ale najdalej doszedłem z HW VSP3. Jestem na etapie, ze aplikacja na windzie się łączy ze zdalnym portem, port się przedstawia a opis jest odbierany na windzie. Kłopoty są jak próbuję łączyć dloadx do tego (wirtualnego) portu. W logach HW VSP3 widzę informacje "buffer overrun", ostrzeżenie o utracie danych z powodu przepełnienia bufora i zalecenie o użyciu handshake.
    Ser2net mam następujący wpis w konfiguracji:
    Code: bash
    Log in, to see the code
    jak wyczytałem na forum muradomu.
    Nie wiem jak dobrze zgrać wszystkie aplikacje. Niestety logów z ser2net nie mam (jeszcze), bo dopiero się dowiedziałem jak je ustawić. Ktoś tego próbował i się podzieli jak to zrobić?

Ok, udało mi się wyeliminować wszystkie błędy z komunikacją. DloadX nadal nie widzi centrali. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki co do ustawień ser2net albo vsp3.

Pozdrawiam, Dawid.
  • Optex
  • Helpful post
    kalosh
    Level 15  
    No to sam sobie odpowiem:
    w
    Log in, to see the code

wpisać:
    Log in, to see the code

a HW Virtual Serial Port (HW VSP3) ustawić nastepująco:

Pozdrawiam, Dawid.

PS. Po kilku dniach testowania mogę powiedzieć, że to działa fajnie. Nie wiesza się, nie przerywa połączenia. Działa trochę wolniej od bezpośredniego połączenia RS. Może to być dobrą alternatywą dla ETHM-1 plus i zamiast tego modułu można sobie kupić raspberry, które jeszcze coś tam innego będzie dla nas robić w automatyce domu. Minusem jest to, ze do centrali versa, nie mogę skorzystać z aplikacji 'versa control' na anrdoida. Do tego jest jednak potrzebny wyżej wymieniony moduł satela.