Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile

11 Sty 2018 09:16 13815 30
  • Poziom 13  
    Witam Serdecznie
    Proszę o pomoc w doborze anteny do routera.
    Prędkości minimalne - w okresie obciążonej sieci to Up3Mb/DL 5, w nieobciążonej UP11/DL15.
    Dane w domu na parterze: Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-MobileJaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile

Jeśli potrzeba więcej danych proszę o info.
    Mam na oku w dobrej cenie taką antenę, i zastanawiam się czy będzie się spisywała: http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_lte_10...zewodu_wtyk_sma_mimo_800-2170mhz_A7056_10.htm

Jeśli nie ta, to jaką polecacie?
    Na testy w T-mobile - zostało mi tylko 7dni
    Pozdrawiam i dziękuje za szybkie odpowiedzi.
  • Poziom 14  
    Jak daleko do tego sąsiadującego btsa bo z programu wynika że nadaje z większą mocą, to w niego będziemy celowac
  • Poziom 13  
    Zrobiłem pomiar jeszcze raz dla pewności: UP16/DL2, czasem DL mam dwa razy lepszy od UP.

Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-MobileJaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-MobileJaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile

Proszę o potwierdzenie- dziękuję.
    Jaki program wymusi zmianę nadajnika w tym routerze, przy wyłączonym Laptopie czy komórce?
    Pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ale to są pomiary na telefonie z NCI, na dodatek jakieś dziwne bo RSRP różny na screenach. Do zarządzania pasmami na B525 służy http://www.mediafire.com/file/99t05l2dv6vany8/Huawei_Manager_1.1_PL.apk Aplikacja na telefon z Android, w niej logujesz się na B525 pod adres 192.168.8.1. oczywiście telefon połaczony po WiFi z B525. Jaka to lokalizacja? Sprawdzasz po kolei pasma LTE1800, LTE800 i LTE2600. Pokazujesz screeny, do kazdego speedtest.
    LTE800, połączenie z BTS-em LTE800 T-Mobile w Staniątkach, sygnał dobry, niski SINR i rędkości BTS raczej mocno obciążony. LTE1800 to BTS Szkolna 1 Niepołomnice, slaby sygnał. prędkości i tak niezłe. Wymuś jeszcze LTE1800+800 jednocześnie.
  • Poziom 13  
    Czy dzięki tej antenie: http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_lte_10...zewodu_wtyk_sma_mimo_800-2170mhz_A7056_10.htm i
    BTS w Staniątkach (ok4,5km) osiągi powinny się zwiększyć? Stniątki wygladają na obciążone...

A może lepiej celować na BTS Niepołomice - ok. 10km? Tylko wtedy inna antena?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam
    BTS LTE800 w Staniątkach jest raczej przeciążony. Dla potwierdzenia zrób wieczorem speedtest pod nim na swoim kierunku za pomocą telefonu LTE z aplikacją Network Cell info. Speedtest przy optymalnym sygnale i DL/UL najlepiej obrazują czy zewnętrzna antena i poprawa sygnału przy jej pomocy przełoży się na poprawę prędkości. W agregacji LTE1800+800 połaczenie z BTS-em Szarów, to najbliższy BTS z tymi dwoma pasmami. Taki sam w Łysokaniach.
  • Poziom 13  
    Jeszcze raz testy- wszystkie na zewnątrz
    LTE komórka
    Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-MobileJaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-MobileJaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-MobileJaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-MobileJaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile

LTE 800
    Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-MobileJaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile
    LTE 1800
    Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-MobileJaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile
    LTE 800+1800
    Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-MobileJaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-MobileJaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile

Co twoim zdaniem powinienem zrobić? Inna antena niż podałem wyżej, a jesli tak to jaka? zrezygnować z anten? Inny operator?
    Generalnie nie oczekuję cudów 10Mb UP by mi starczał.
    Dzięki za info

Z góry dzieki
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Telefon 3G z UMTS2100HSPA+DC z BTS-a Staniątki, słaby sygnał, niezłe prędkości. LTE800 ze Staniątek, bardzo dobry sygnał DL<UL niski SINR, BTS zaczyna być przeciążony. LTE1800 tym razem BTS Szarów-Dabrowa, dobry sygnał, srednie prędkości. Na LTE1800+800 to Staniatki i raczej wątpliwe ze w agregacji a BTS zapchany. Ogólnie Staniatki to raczej lipa. Trzeba by próbować z Dabrową na LTE1800 a moze i z niego agregacja LTE1800=800 lub z Łysokaniami. Ta antena ma niewielki zysk na 800MHz i minimalny na 1800MHz, szerokie katy promieniowania. Możesz spróbować zakupić przez internet, sprawdzić i ewentualnie oddać. 3g z UMTS2100 Staniatki działa lepiej jak LTE, ale tutaj UL tylko do 5,76Mb/s.
    LTE 800 z BTS-a Szarów Dz. nr 605/2, beznadziejny SINR oraz RSRQ wskazuje na przeciążenie. Brak Speedtestu.
  • Poziom 15  
    Odkopuję temat, jeśli zapytanie jest w złym temacie proszę moda o przeniesienie.

Router oczywiście H B525

Moja lokalizacja jest trudna z powodu faktu, że najbliższy BTS zasłania mi szkoła naprzeciw mojego bloku.
    Pomimo małej odległości (ok 500m) do BTS, skutecznie psuje mi sygnał i powoduje czasem przełączenie na inne BTSy w mieście do których mam jeszcze bardziej pozasłaniane dostępy.
    Anteny BTS nie widać z balkonu pomimo tego że widać ją z parkingu :>
    I teraz pytanie - czy antena kierunkowa zadziała z takiej odległości korzystając z odbicia od budynków będących w zasięgu?
    Wystawił bym ją na maszcie z balkonu wychodząc poza krawędź budynku i szukał sygnału od szkoły w lewo - po odbiciu od budynków zaznaczonych na żółto.
    Ma to sens? A jeśli tak to jaka antena?
    Poniżej dane z LTEWatch oraz mapki i zdjęcia ukazujące problem lokalizacji.

P.S.
    Nie wchodzi w grę stawianie masztu na dachu, mieszkanie jest wynajęte tymczasowo na 2 lata.

P.S.2

Czasem łapie sygnał z innych BTS z miasta ale tak czy inaczej czeka mnie zakup anteny i "szukanie" sygnału.

Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile
    A jakie masz prędkości DL/UL wieczrami z tego BTS-a na LTE1800Networks? Wymuś też LTE2600 na B525 i sprawdź to pasmo i pokaż wyniki.
  • Poziom 15  
    Jak wymusić 2600? Nie ma pojęcia jak to zrobić.

Prędkości zmierzę wieczorem.

Edit.
    router brandowany T-mobile
  • Poziom 15  
    OK będę ogarniał dziękuję.

Update.

Wiec jest tak jak poniżej, speed test na stronie www z kompa pokrywa się z tym co pokazuje aplikacja na iOS w telefonie.
    Nie wiem tylko do czego łączy się w paśmie 2600 bo nie mogę znaleźć tego numeru ID w tym BTS ani w żadnym BTS w okolicy.

Pasmo 1800

Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile

Pasmo 2600

Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile Jaka ANTENA LTE do Routera Huawei B525 - T-Mobile
    Na LTE2600 to ten sam BTS, sygnał słaby ale niezłe prędkości. W Hmanagerze można wymusić LTE2600+1800 lub LTE2600+800 na B525 i sprawdzić jak działaja te agregacje pasm LTE.
  • Poziom 15  
    Agregacja 2600/800

Agregacja 2600/1800

A na jakiej podstawie sądzisz ze to akurat LTE2600800 i LTE26001800? LTEwatchH nie pozwala wybrać pasm do 2 CC CA, jedno co pewne to ze LTE2600 jest pasmem podstawowym. Brak screenów z HManagera nie pozwala stwierdzić jednoznacznie które pasmo jest dodatkowym do LTE2600.
  • Poziom 15  
    Zmieniam z poziomu telefonu apką która mi podałeś.
    Natomiast Android nie jest mój więc zmieniam na i następnie mierzę na PC i wysyłam z PC :)

na iOS nie mam takiej apki niestety, muszę korzystać z czyjegoś tel.
  • Poziom 15  
    A jak z działaniem z "odbicia"?
    Ma to sens przy takich częstotliwościach?
  • Poziom 15  
    Przyszły anteny i maszty, dziś montaż i testy.

Pytanie dodatkowe - jaka polaryzacja anten, jak je ustawić?
    Tak jak na fotce z aukcji czyli x-cross.
  • Poziom 15  
    ok, próbuję

Na pionowej -95dB

Dodano po 46 [minuty]:

Stabilnie -97 do -96dB

Nic lepszego nie znalazłem

Na razie poprawa jak na 300zł niewielka ale dziekuję :)

Zobaczymy wieczorem pingi i download.
    N ateraz zmierzyłem 42Gb i Up22Gb