Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sony KDL-32W705B - Czy się da i jak podłączyć audio,gdy jest kabel PC DVI>TV

radziuk 11 Sty 2018 13:10 354 11
  • #1 11 Sty 2018 13:10
    radziuk
    Poziom 13  

Witam.

Jest komputer PC z kartą graficzną z wyjściem tylko DVI i podłączony do TV Sony KDL-32W705B do wejścia HDMI. Wideo funkcjonuje bardzo dobrze.
    Ze względu na to że PC przez DVI nie wysyła dźwięku, potrzebuję wiedzy w jaki sposób przekazać dźwięk z PC do TV równocześnie z obrazem.
    Dobrze byłoby jeżeli można wybrać dla HDMI(obraz) audio z innego źródła(np chinch), ale w instrukcji nie widzę informacji o takich połączeniach.

Jeżeli ktoś posiada taką wiedzę to bardzo proszę o informację jak to zrobić.

Pozdrawiam.

0 11
  • #3 11 Sty 2018 13:55
    radziuk
    Poziom 13  

Chodzi mi o to czy telewizor ma możliwość pobrać sygnał wideo z jednego źródła (tu HDMI, które w tym przypadku, nie niesie danych audio) oraz dźwięk z innego złącza CHINCH.

Oczywiście w innych przypadkach jest możliwe podłączenie gdzie CHINCH Audio(czerwony_biały) + CHINCH(żółty) razem dają komplet audio-video, wtedy wskazany w linku kabel będzie jak najbardziej odpowiedni. Jest też sporo innych "kombinacji" dla sygnałów analogowych, łącznie z połączeniem VGA+audio(jack3,5->chinch), ale jak pisałem w pierwszym poście w komputerze brak jest VGA.

Odpowiadając na postawione pytanie. Foto nie wyślę, ale jedyne wyjście obrazu z komputera PC to DVI. PC ma również wyjście dźwięku w postaci stereo jack 3,5mm.

Interesuje mnie konkretny przypadek TEGO modelu TV. Czy jest możliwość takiej konfiguracji TV żeby obraz przez DVI(PC) do HDMI(TV) i JEDNOCZEŚNIE dźwięk z PC(jack3,5mm stereo) do INNEGO (tylko analogowego) gniazda w TV. Żeby TV połączył różne źródła w jeden spójny materiał audio-video

0
  • #4 11 Sty 2018 16:02
    mihal2002
    Poziom 43  

radziuk napisał:
    Interesuje mnie konkretny przypadek TEGO modelu TV. Czy jest możliwość takiej konfiguracji TV żeby obraz przez DVI(PC) do HDMI(TV) i JEDNOCZEŚNIE dźwięk z PC(jack3,5mm stereo) do INNEGO (tylko analogowego) gniazda w TV. Żeby TV połączył Co różne źródła w jeden spójny materiał audio-
    video

A w czym masz problem aby to podłączyć? I już wiesz.

0
  • Pomocny post
    #6 12 Sty 2018 04:59
    Polon_us
    Poziom 41  

radziuk napisał:
    Interesuje mnie konkretny przypadek TEGO modelu TV. Czy jest możliwość takiej konfiguracji TV żeby obraz przez DVI(PC) do HDMI(TV) i JEDNOCZEŚNIE dźwięk z PC(jack3,5mm stereo) do INNEGO (tylko analogowego) gniazda w TV. Żeby TV połączył różne źródła w jeden spójny materiał audio-video

W przypadku tego telewizora nie jest to możliwe.
    Aby było to możliwe, potrzebne jest dedykowane wejście audio - zwykle oznaczane Audio DVI/PC In.
    Ten telewizor takowego nie ma.
    Wejścia Scart nie można wykorzystać.
    nomudrek napisał:
    Jest jeszcze jedna możliwość podłączenia sygnału DVI i audio przez HDMI przez użycie konwertera DVI+audio do HDMI.

Tylko pod warunkiem, że karta audio w PC ma cyfrowe wyjście audio.
    Ten konwerter akceptuje tylko cyfrowe audio.
    Autor musi sprawdzić dane komputera.

0
  • #7 12 Sty 2018 10:32
    radziuk
    Poziom 13  

Dziękuję kolego Polon_us dokładnie o to mi chodziło!

0
  • #8 12 Sty 2018 16:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

radziuk napisał:
    Ze względu na to że PC przez DVI nie wysyła dźwięku,

Ależ port DVI może przesyłać audio.

0
  • #9 12 Sty 2018 21:43
    nomudrek
    Poziom 27  

Tylko żeby móc przesłać karta graficzna musi posiadać gniazdo DVI-D, które po przełączeniu w tryb HDMI jest w stanie przesyłać też dźwięk, lecz autor postu nie ujawnił jaką kartę grafiki posiada.

0
  • #10 12 Sty 2018 22:51
    radziuk
    Poziom 13  

Muszę sprawdzić jaka to karta graficzna.
    Niestety będzie to za jakiś czas, bo zestaw nie jest mój, tylko u znajomej osoby, z którą nieczęsto się spotykam.

0
  • #11 20 Mar 2018 14:57
    radziuk
    Poziom 13  

Niestety. Kontakt mi się urwał na bliżej nieokreślony czas. W związku z tym temat zamykam.
    Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

0
  • #12 20 Mar 2018 15:01
    radziuk
    Poziom 13  

Niestety. Kontakt mi się urwał na bliżej nieokreślony czas. W związku z tym temat zamykam.
    Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Dodano po 4 [minuty]:

Brak rozwiązania z powodu braku niezbędnych informacji

0