Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uciekający kursor myszy. Mysz Rival, płyta główna Asus

11 Sty 2018 13:45 762 11
  • Poziom 23  
    Problem dotyczy samo poruszającego się kursora myszy.
    Co prawda problem zauważyłem jedynie grając w CS:GO
    Kłopoty zaczęły się już na poprzedniej myszce Genesis G66 zmieniłem ją myśląc, że po prostu gubi sensor ale po zmianie na Rival 100 problem nie ustąpił. Zmieniłem więc podkładkę na jednolita czarną, niestety problem nadal istnieje. Zmiana DPI (ani sensitive w grze) nie przynosi rezultatu.
    Kursor w losowych ostępach czasu samoistnie po prostu się rusza w jednym kierunku po linii prostej. Myślałem, że zakłócenia powoduje jakiś sprzęt (mikrofon itp.) ale po odłączeniu wszystkiego co możliwe nic się nie zmieniło.
    Co jeszcze może powodować takie zachowanie?

Specyfikacja:
    Windows 10 Home 64-bit
    Płyta Asus H110M-K
    procesor i7 7700K
    grafika GeForce GTX 1050 Ti od MSI
    Zasilacz OCZ CoreXStream 500W SLI 80 Plus
    reszta chyba nie ma znaczenia?
  • Poziom 19  
    Prawdopodobnie pozostałość po jakimś haxie ;)

Druga rzecz - próbowałeś na innych gniazdach USB, np. na panelu przednim?
  • Poziom 23  
    Za stary jestem na haxy, nie na tym powinno polegać granie.
    Tak, próbowałem wszystkich gniazd USB.
  • Poziom 19  
    Biorąc pod uwagę, że problem występuje tylko w tej grze, zapytam o oczywistości:
    - gra reinstalowana?
    - sprawdzanie spójności plików (naprawa przez steam) wykonane?
    - może jakaś akceleracja w ustawieniach gry?

Spróbowałbym czystej instalacji w innej lokalizacji na dysku - ewentualnie zainstalowanie gry w folderze, np. "CS: GO 2", szczególnie gdy używane są jakieś mody.

Grę znam ze słyszenia, więc strzelam z poradami. Może niebawem wypowie się jakiś znawca.
  • Poziom 23  
    Tak wszystkie podstawowe możliwości wykorzystałem od reinstalacji, przez granie na czystej wersji (mam swoje pliki konfiguracyjne gry) jak i również wykonanie spójności plików. Nie wiem czy występuje to w innych grach, gdyż nie gram w gry gdzie mógłbym to zaobserwować a na pulpicie samego systemu nigdy kursor mi nie uciekł.
  • Poziom 18  
    Mam to samo i dotyczy to większość posiadnych prze ze mnie płyt głównych Asus.W moim przypadku najmniejsze "skoki' mają mysze ze stajni A4Tech.
    Myślę,że mato jakiś związek z biosem Asusa i Windosem.
    U mnie zjawisko występuję silnie z produktami Razer,Roccat.
    Co ciekawe im większe dpi to jest to częstrze.
    Próbowałem już wszystkiego u mnie zjawisko wystepuje nadal.
    Na MSI nie występuje.
  • Poziom 23  
    Próbowałeś używać myszy na karcie USB wpiętym w PCI-E?
  • Poziom 29  
    @kosmatek uaktualnij bios od płyty głównej nie koniecznie odrazu najnowszy, jest ich zastanawiająco dużo :) może pomoże.
  • Poziom 23  
    Bios uaktualniłem, niestety nic nie pomogło.
    Zakupiłem również kartę USB pod PCI-e, efektów brak.
    Efekt przyniosło zwiększenie DPI z 500 na 1500 (i zmniejszanie sensitive w grze) kursor ucieka mniej ale nadal ucieka.
    Tak sobie rozmyślam aczkolwiek nie wiem czy to dobry trop, że problemy zaczęły się po zmianie monitora (LG 29UM68-P 2560 x 1080 (UWHD)) tylko czy to możliwe, że przez "dziwne" rozdzielczości w taki sposób zachowuje się kursor?
    W grze ustawienia na: 1920x1080 16:9
  • Poziom 23  
    Połączenie jest DisplayPort
    Jaki konkretnie ustawienia masz na myśli?

sterownik: 23.21.13.8813 (karta GTX 1050Ti)

Edycja:

Testowałem na innym monitorze (o normalnych rozmiarach) i niestety ale jest to samo. Nie mam już pomysłów co to może być.
  • Poziom 23  
    Próbowałem już wszystkiego co mi przyszło do głowy. Znalazłem jedną zależność, jeśli gram w oknie (czyli obraz z gry nie jest rozciągnięty) wszystko jest ok (grałem 3 mecze i było ok). Tylko, że jest to utrudnienie w graniu i nie wykorzystywanie całej powierzchni ekranu.

Płyta główna wymieniona na AsRock z270 pro4. Nic się nie zmieniło.