Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master 2.3 DCi 2015r. - Rozrusznik nie kręci, kontrolki się załączają.

marcin.koch 11 Jan 2018 16:22 12510 17
    marcin.koch
    Level 6  
    Witam,
    szukałem odpowiedzi na mój problem i nigdzie nie mogę jej znaleźć. Ten temat był już poruszany lecz nigdzie nie ma rozwiązania. Może ktoś już potrafi naprawić tą usterkę. Po przekręceniu kluczyka nie ma żadnej reakcji ze strony rozrusznika. Kontrolki się świecą, niby wszystko ok ale nie chce zakręcić. Może ma już ktoś rozwiązanie problemu?? Z góry dziękuję za wszystkie sensowne odpowiedzi.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    marcin.koch
    Level 6  
    Dziękuję serdecznie za sensowną odpowiedź. Pozdrawiam

Dodano po 54 [sekundy]:

Dziękuję serdecznie za sensowną odpowiedź. Pozdrawiam
    Megawe
    Level 33  
    Gaśnie kontrolka od świec żarowych ?
    marcin.koch
    Level 6  
    Tak, gaśnie. Rozrusznik już sprawdzony, jest ok, szczotki ok.
    ALIBABA I
    Level 27  
    marcin.koch wrote:
    Witam,
    szukałem odpowiedzi na mój problem i nigdzie nie mogę jej znaleźć. Ten temat był już poruszany lecz nigdzie nie ma rozwiązania. Może ktoś już potrafi naprawić tą usterkę. Po przekręceniu kluczyka nie ma żadnej reakcji ze strony rozrusznika. Kontrolki się świecą, niby wszystko ok ale nie chce zakręcić. Może ma już ktoś rozwiązanie problemu?? Z góry dziękuję za wszystkie sensowne odpowiedzi.
    ,,,
    marcin.koch wrote:
    Tak, gaśnie. Rozrusznik już sprawdzony, jest ok, szczotki ok.
    No właśnie a czy coś dodatkowo się zapala miga, bo opisu usterki za bardzo tu niema co kolego sprawdzałeś. oprócz rozrusznika.
    Megawe
    Level 33  
    Czy działa centralny zamek ?
    marcin.koch
    Level 6  
    Działa centralny. W sumie to szyby, lusterka, radio itp. rzeczy w kabinie też.
    Megawe
    Level 33  
    Czy jak podamy prąd na sterowanie rozrusznika to silnik odpali ?
    Bezpieczniki dobre ?
    migmig85
    Level 26  
    1. Sprawdź bezpieczniki na akumulatorze i te z lewej strony kierownicy.
    2. Sprawdź napięcie na rozruszniku ( klucz w pozycji rozruchu ) jeśli niema a wszystkie
    bezpieczniki ok to podejrzenie pada na kostkę stacyjki.
    marcin.koch
    Level 6  
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, sprawdzamy wszystko co mi podpowiedzieliście! Jeśli wszystko zacznie działać, to napiszę co to było.
    markal 83
    Level 1  
    witam , u mnie w movano 2,3 165km jest identycznie tak sam o na 10 prób odpali 1 raz . ogarnał ktos juz ten problem,???
    migmig85
    Level 26  
    markal 83 wrote:
    witam , u mnie w movano 2,3 165km jest identycznie tak sam o na 10 prób odpali 1 raz . ogarnał ktos juz ten problem,???

Jakie masz błędy w sterowniku silnika?
    TooSlow95
    Level 9  
    Jak przekręcisz kluczykiem na zapłon, to przygasają kontrolki na desce?
    tewet
    Level 1  
    TooSlow95 wrote:
    Jak przekręcisz kluczykiem na zapłon, to przygasają kontrolki na desce?

Mam pdodbny problem, wszystko w aucie działa ale nie kręci, w momencie kręcenia rozrusznik nie reaguje a wszystko przygasa.

Akumukator zdemontowany, podłaczony nowy i dodatkowo buster na silniku, razem około 2000amper prądu rozruchowego a zachowywuje sie jakby bateria była padnięta.
    TooSlow95
    Level 9  
    Masz problemy albo:

a) z masą . Prawdopodobnie kabel masowy jest zaśniedziały. Sprawdź połączenie masy (kabla "-" z akumulatora) z karoserią oraz upewnij się, że minusowa klema na akumulatorze jest dobrze (mocno) dokręcona.

b) z rozrusznikiem. Brak przejścia przez elektromagnes powoduje, że prąd idzie do rozrusznika, ale już z niego nie wychodzi.
    boy0
    Level 10  
    Panowie gdyby ktos szukal wlasnie doszedlem do tego. Komunikat o usterce cisnienia oleju i rozrusznik milczy, przyczyna byla jak duzo ludzi pisalo przegnity kabel w korytku albo nawet troche nizej ,czerwony z akumlatora do puszki pod zbiorniczkiem wyrownawczym. Wiem ze duzo ludzi pisalo otym ale auto stalo w gownianym miejscu i niemialem jak tam nadu sie dokopac wiec ludzilem sie ze to moze cos innego
    I rozkopalem wszystko a to jednak byl ten cenzura kabel oktorym koledzy pisali Renault Master 2.3 DCi 2015r. - Rozrusznik nie kręci, kontrolki się załączają. Renault Master 2.3 DCi 2015r. - Rozrusznik nie kręci, kontrolki się załączają. Renault Master 2.3 DCi 2015r. - Rozrusznik nie kręci, kontrolki się załączają.