Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirus "Trojan:Win32/CoinMiner"

PrzemkoBS 11 Sty 2018 17:18 381 4
  • #1 11 Sty 2018 17:18
    PrzemkoBS
    Poziom 5  

Witam, od kilku dni nie mogłem załadować większości filmów video w przeglądarce oraz zauważyłem gwałtowany spadek prędkości ładowania stron, więc zabierałem się do przeinstalowania jej. Dzisiaj jednak dostałem powiadomienie od Windows Defendera o wykrytym wirusie:
    "Trojan:Win32/CoinMiner C:\Users\Courier\AppData\Local\Opera Software\Opera Stable\Cache\f_0011c1"
    Plik przeniosłem do kwarantanny bo chciałem jeszcze sprawdzić skanerami on-line czy to nie fałszywy alarm. Jednak po pliku żadnego śladu zarówno w katalogach Windows Defendera i Opery. Opere w całości odinstalowałem i usunąłem pozostałości. Uruchomiłem offline scan Windows Defendera, który wyłączył się w połowie i zresetował komputer nie pozostawiając żadnej historii i rezultatów skanu. Dołączam logi FRST. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

0 4
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2018 17:21
    Kolobos
    Spec od komputerów

Logi sa zbedne, zainstaluj w Operze dodatek uBlock Origin, do tego czysc cache przegladarki.

0
  • #3 11 Sty 2018 17:23
    PrzemkoBS
    Poziom 5  

Dzięki za szybką odpowiedź, chciałbym się dopytać dlaczego takie rozwiązanie jest wystarczające i jakiego antywirusa polecasz.

0
  • Pomocny post
    #4 11 Sty 2018 17:27
    Kasek21
    Poziom 43  

PrzemkoBS napisał:
    chciałbym się dopytać dlaczego takie rozwiązanie jest wystarczające

Bo to skrypt ze strony, którą przeglądałeś.

PrzemkoBS napisał:
    jakiego antywirusa polecasz.

Żadnego - najnowsza Opera "podobno" ma blokadę dla scryptów od "kopaczy".
    http://pclab.pl/news76618.html

0
  • #5 11 Sty 2018 17:33
    PrzemkoBS
    Poziom 5  

Bardzo dziękuje za pomoc i załączony link który zaspokoił mój głód wiedzy. Serdecznie pozdrawiam i zamykam temat.

0