Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błędna lokalizacja facebooka czy vpn ?

hulkfcb 11 Sty 2018 18:47 474 14
  • #1 11 Sty 2018 18:47
    hulkfcb
    Poziom 3  

Siema wczoraj oglądałem filmy na netflixie w Niemczech korzystając z vpn.Dzisiaj rano z ciekawsci wlazłem na Facebook statystyki gdzie i kiedy się logowałem,i była jedna sesja aktywna moja ale kurde,jakiś Londyn pomimo ze ja mieszkam w Niemczech.Po chwili odświeżyłem lecz znikło to,czy to jakiś wlam ? Czy to wina vpn ?

0 14
  • #2 11 Sty 2018 22:30
    Epic
    Poziom 27  

hulkfcb napisał:
    Czy to wina vpn ?

Najpewniej tak, VPN wykorzystywany jest m.in do tego, aby pozorować lokację IP.

Co to za usługodawca VPN? Możliwe, że ma serwer w Londynie i byleś przez niego połączony.

Inna kwestia, że statystyki facebooka nie muszą być dokładne i miarodajne w tej kwestii. Dla świętego spokoju zmień sobie hasło. Ale o ile masz jeszcze dostęp do konta i nie widać niepożądanej aktywności to nie masz się czym martwić.

0
  • #3 11 Sty 2018 22:56
    hulkfcb
    Poziom 3  

Epic napisał:
    hulkfcb napisał:
    Czy to wina vpn ?

Najpewniej tak, VPN wykorzystywany jest m.in do tego, aby pozorować lokację IP.

Co to za usługodawca VPN? Możliwe, że ma serwer w Londynie i byleś przez niego połączony.

Inna kwestia, że statystyki facebooka nie muszą być dokładne i miarodajne w tej kwestii. Dla świętego spokoju zmień sobie hasło. Ale o ile masz jeszcze dostęp do konta i nie widać niepożądanej aktywności to nie masz się czym martwić.

Ogólnie mieszkam w Niemczech vpn działają mi na Polskę ,nazwa vpn to Expres vpn
    Najlepsze jest to nie dostałem żadnego alertu nic dotyczącego zalogowaniu poprostu
    Na mojej sesji aktywnej nie było właśnie mojego miasta tylko jakiś Londyn to jest wlam ?

0
  • #4 11 Sty 2018 23:10
    Epic
    Poziom 27  

Ten dostawca ma serwer w Londynie. Najpewniej sam się zalogowałeś na swoje konto będąc akurat połączonym przez ten serwer.

0
  • #5 11 Sty 2018 23:37
    hulkfcb
    Poziom 3  

Epic napisał:
    Ten dostawca ma serwer w Londynie. Najpewniej sam się zalogowałeś na swoje konto będąc akurat połączonym przez ten serwer.

Tak,lecz vpn było połączone na Polskę czyli możliwe jest ze ten polski vpn miał serwer w Londynie ?

0
  • #6 12 Sty 2018 00:51
    Epic
    Poziom 27  

Raczej nie o ile przekierowanie na Polskę jest skonfigurowane na stałe.

W tym przypadku jednak bardziej istotny jest fakt, że lokalizacje logowań na facebooku wcale nie muszą być w minimalnym stopniu dokładne. O czym nawet jest tam informacja.

Możliwe, że podczas łączenia się do polski nastąpiło przekierowanie na adres, który facebook zinterpretował jako Londyn.

Zakładając, że stale łączysz się przez VPN do zanalizowania sprawy potrzebne byłyby logi, których dostawca VPN nie przechowuje, a przynajmniej tak deklaruje.

Możesz sprawdzić jedną rzecz, na facebooku na liście z lokalizacjami logowań po najechaniu na pozycję pojawia się adres IP z którego w teorii dokonano logowania. Z ciekawości możesz sprawdzić ów adres w jakiejś usłudze IP lookup.

Ale tak jak pisałem facebook nie jest w kwestii tych lokalizacji wiarygodny aż tak, żeby się tym przejmować.

0
  • #7 12 Sty 2018 03:07
    hulkfcb
    Poziom 3  

Epic napisał:
    Raczej nie o ile przekierowanie na Polskę jest skonfigurowane na stałe.

W tym przypadku jednak bardziej istotny jest fakt, że lokalizacje logowań na facebooku wcale nie muszą być w minimalnym stopniu dokładne. O czym nawet jest tam informacja.

Możliwe, że podczas łączenia się do polski nastąpiło przekierowanie na adres, który facebook zinterpretował jako Londyn.

Zakładając, że stale łączysz się przez VPN do zanalizowania sprawy potrzebne byłyby logi, których dostawca VPN nie przechowuje, a przynajmniej tak deklaruje.

Możesz sprawdzić jedną rzecz, na facebooku na liście z lokalizacjami logowań po najechaniu na pozycję pojawia się adres IP z którego w teorii dokonano logowania. Z ciekawości możesz sprawdzić ów adres w jakiejś usłudze IP lookup.

Ale tak jak pisałem facebook nie jest w kwestii tych lokalizacji wiarygodny aż tak, żeby się tym przejmować.

Wlasnie wczoraj z vpn korzystałem pierwszy raz bo oglądałem film na netflixie,właśnie rano gdy zajrzałem na facebook zauważyłem ta lokalizacje i IP tez tylko odświeżyłem i to znikło a właśnie to była sesja aktywna nie było jakiegoś innego logowania to były moje dwie sesje jedna na Messenger a druga na facebook i to właśnie na facebook tak się stało duże są szanse ze to wlam ?

0
  • #8 12 Sty 2018 16:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@hulkfcb
    IP tego VPN jakie - stałe czy zmienne?

0
  • #9 13 Sty 2018 18:36
    hulkfcb
    Poziom 3  

KOCUREK1970 napisał:
    @hulkfcb
    IP tego VPN jakie - stałe czy zmienne?

Jak mogę to sprawdzić ? Jak narazie łączyłem się dwa razy i wchodziłem na whats my IP i dwa razy miałem ten sam.

0
  • #10 13 Sty 2018 19:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

hulkfcb napisał:
    Jak mogę to sprawdzić ?

To nie wiesz co kupiłeś?
    Jaki plan zakupiłeś, co w nim jest, co oferuje zakupiony plan?

0
  • #11 13 Sty 2018 22:47
    hulkfcb
    Poziom 3  

KOCUREK1970 napisał:
    hulkfcb napisał:
    Jak mogę to sprawdzić ?

To nie wiesz co kupiłeś?
    Jaki plan zakupiłeś, co w nim jest, co oferuje zakupiony plan?

Jak narazie nic to jest wersja próbna aplikacja nazywa się expres vpn

0
  • #12 13 Sty 2018 22:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Więc masz zmienne dynamiczne IP.

0
  • #13 14 Sty 2018 02:56
    hulkfcb
    Poziom 3  

KOCUREK1970 napisał:
    Więc masz zmienne dynamiczne IP.

Skoro od dwóch dni łączy mnie z tym samym IP to jest zmienne ?

0
  • #14 14 Sty 2018 03:32
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Ktoś Koledze za frajer do testów dał VPN i jeszcze stały IP, skoro w normalnej ofercie wymaga to dopłaty praktycznie u wszystkich oferentów tej usługi?

Poza tym, mając zmienne dynamiczne IP możesz mieć takie samo i 2 lata - zależy to tylko i wyłącznie od operatora jak często zmiany tego IP będzie dokonywał.

Proszę zamieścić konkretne i wyczerpujące informacje o usłudze (bez danych logowania i hasła) a może da się powiedzieć coś więcej.
    Inaczej to tylko nasze domysły.

0
  • #15 14 Sty 2018 14:13
    hulkfcb
    Poziom 3  

KOCUREK1970 napisał:
    Ktoś Koledze za frajer do testów dał VPN i jeszcze stały IP, skoro w normalnej ofercie wymaga to dopłaty praktycznie u wszystkich oferentów tej usługi?

Poza tym, mając zmienne dynamiczne IP możesz mieć takie samo i 2 lata - zależy to tylko i wyłącznie od operatora jak często zmiany tego IP będzie dokonywał.

Proszę zamieścić konkretne i wyczerpujące informacje o usłudze (bez danych logowania i hasła) a może da się powiedzieć coś więcej.
    Inaczej to tylko nasze domysły.

Mój błąd tak to jest dynamiczne ale czy to noże być przyczyna tej lokalizacji na fb ? Jakie jeszcze Man informacje zamieścić ?

0