Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Win7 - Windows 7 i Lumia 650

vego21 11 Jan 2018 20:45 1131 10
    vego21
    Level 15  
    Witajcie.
    Mam problem z podłączeniem telefonu Microsoft Lumia 650 Dual do komputera stacjonarnego z Win7 64 przez kabel USB. Telefon ogólnie jest wykrywalny, mogę wejść i przeglądać pliki. Jednak chciałbym wykorzystać go jako modem. Z WiFi nie było by problemu, ale przez USB jest. Aplikacja WindowsPhone przy próbie łączenia się wykrzacza, a w menadżerze urządzeń mam trzy wykrzykniki przy Lumia 650 Dual SIM (RM-1154). Sterownika nie znalazłem. Informacji też niewiele.
    Zostaje tylko kupno jakiejś karty WiFi na USB?

Apka wywala mi taki błąd:
    Podpis problemu:
    Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
    Nazwa aplikacji: WindowsPhone.exe
    Wersja aplikacji: 1.1.2726.0
    Sygnatura czasowa aplikacji: 53332360
    Nazwa modułu z błędem: Microsoft.WPSync.NativeDeviceManager.dll
    Wersja modułu z błędem: 1.1.2726.0
    Sygnatura czasowa modułu z błędem: 5333223a
    Kod wyjątku: c0000005
    Przesunięcie wyjątku: 00023e47
    Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
    Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
    Dodatkowe informacje 1: 0a9e
    Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
    Dodatkowe informacje 3: 0a9e
    Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
    C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt
    310artur
    Level 43  
    Może bluetooth? Tańsze i lepsze chyba wyjście. Android bez problemu udostępnia po BT a jak w windowsphone niestety nie wiem. Windows mobile 6.1 udostępniał późniejszych już nie posiadałem.

Sama aplikacja się craszuje od telefonu a nie dałoby się bez niej? Jak podepniesz telefon to nie pojawia się jakaś karta sieciowa albo modem? Czasem tak kiedyś było. Wtedy aplikacja od telefonu to był taki bardziej konfigurator ale ręcznie bez niej też się dało.
    vego21
    Level 15  
    Tak tylko mam w tel LTE do 150Mb/s bluetooth to uciągnie? Już wolałbym WiFi.
    Tak jak mówiłem, w menadżerze są trzy urządzenia Lumia 650 Dual SIM (RM-1154) przy których jest wykrzyknik, a sterownika nie mogę znaleźć... Miałem też stare Win Mobile i tam problemu nie było, tak samo z Nokia PC Suite.

Teraz mam modem z HSDPA do 21Mb/s gdzie wyciągam max 8Mb/s. Myślę że ta Lumia dałaby sporego kopa.
    vego21
    Level 15  
    safbot1st wrote:
    vego21 wrote:
    Teraz mam modem z HSDPA do 21Mb/s gdzie wyciągam max 8Mb/s. Myślę że ta Lumia dałaby sporego kopa.

Ale (komu) czemu?
    vego21 wrote:
    sterownika nie mogę znaleźć...

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html

Komu, czemu? Chyba logiczne, że przyspieszy chociażby DL... Już nie masz się czego czepiać ;)

Już po VID szukałem. Zanim napisałem temat spędziłem dobre dwie godziny na szukaniu rozwiązania problemu.

Kupię chyba jakąś kartę WiFI na USB.
    safbot1st
    Level 43  
    Zastanawiałem się tylko do czego takiej kosmicznej prędkości potrzebujesz.
    I masz z tego LTE więcej niż realne 8MB/s?
    vego21 wrote:
    Kupię chyba jakąś kartę WiFI na USB.

Zawsze warto mieć...
    vego21
    Level 15  
    safbot1st wrote:
    Zastanawiałem się tylko do czego takiej kosmicznej prędkości potrzebujesz.
    I masz z tego LTE więcej niż realne 8MB/s?

Nie 8MB/s, tylko 8Mb/s. 3G a 4G 21Mb/s a 150Mb/s to chyba różnica nie widzisz? Tel na SpeedTest wyciąga około 30Mb/s tak więc spora. Ping też z 35ms spadł do 20ms. To chyba logiczne, że im szybciej tym lepiej.
    Kupno modemu LTE to wydatek rzędu 120-150zł, a skoro mam telefon który leży może tą funkcję pełnić.
    Jeśli po kablu się nie da, to zostaje WiFi. Chcę stabilnego połączenia, czasem pykam w sieciówki.
    safbot1st
    Level 43  
    vego21 wrote:
    Nie 8MB/s, tylko 8Mb/s.

Eh.. miałem się nie czepiać, ...,a jednak czy podejrzewasz mnie, że nie rozróżniam bitów od bajtów? Ja pytałem o realne osiągi, bo sam wiesz, że ta cyfra 150Mb/s jak się ma do tych 30Mb/s w "realu" (nie kłamię, chyba ciągle nie rozumiem...)?
    "Tel na SpeedTest wyciąga około 30Mb/s" - to też chyba nie jest wskazanie z "reala".

Co ma stabilność połączenia do jego prędkości → nie wiem.
    Ile gry sieciowe wymagają prędkości, nie jestem pewien. Mało?
    Ale cieszę się, że doprecyzowałeś co i jak.
    vego21
    Level 15  
    Nie podejrzewam Cię :) Jednak jak sam wiesz te 30 mega bitów zrobi różnicę. Miałem już wcześniej podpięty router LTE i to było czuć zarówno w ściąganiu plików, jak i grze online (mniejszy ping) więc logicznie myśląc chcę z Lumii zrobić modem by przyspieszyć działanie sieci. Zaraz powiesz to sprzedaj i kup modem. Nie bardzo, zawsze mam zapasowy tel.
    Gdzieś wyczytałem że WM10 nie przewidział udostępniania internetu po kablu, więc zostaje hotspot i WiFi. No cóż miałem nadzieję że po kablu połączę się jak na Androidzie.
    310artur
    Level 43  
    Zysk pingu na poziomie 12ms prawdopodobnie stracisz na połączeniu WiFi (jak pinguje swój router po WiFi mam jakieś 8-9ms). Szybciej będzie.
    Co do bluetooth - 3.1 w zwyż ci wystarczy na 30Mb/s ale pewnie będzie gorzej w realu maksa się nie osiąga. Tyle że tanie karty WiFi to 56Mb/s i też tyle się nie osiąga. Jaki standard ma ta lumnia sprawdź.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Bluetooth
    MS nie przewidział.
    Szczerze powiedziawszy ja wolałbym sobie smartfona kupić zamiast karty WiFi na USB. Każdy android to ogarnie. Byle miał LTE. Chińskie smartfony szybko tanieją z wiekiem. Pewnie bez trudu zamieniłbyś te lumnie na coś całkiem fajnego.
    vego21
    Level 15  
    310artur wrote:
    Zysk pingu na poziomie 12ms prawdopodobnie stracisz na połączeniu WiFi (jak pinguje swój router po WiFi mam jakieś 8-9ms). Szybciej będzie.
    Co do bluetooth - 3.1 w zwyż ci wystarczy na 30Mb/s ale pewnie będzie gorzej w realu maksa się nie osiąga. Tyle że tanie karty WiFi to 56Mb/s i też tyle się nie osiąga. Jaki standard ma ta lumnia sprawdź.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Bluetooth
    MS nie przewidział.
    Szczerze powiedziawszy ja wolałbym sobie smartfona kupić zamiast karty WiFi na USB. Każdy android to ogarnie. Byle miał LTE. Chińskie smartfony szybko tanieją z wiekiem. Pewnie bez trudu zamieniłbyś te lumnie na coś całkiem fajnego.

Kiedyś testowałem na lapku Htc Diesire Z na Wifi i po kablu USB i praktycznie nie było różnicy. Wszystko pewnie zależy od sprzętu jaki masz i BTSa z którego masz sygnał.
    Android swoją drogą... tu WinMe 10 i schody... A 6.1 i 6.5 WM dawały tyle możliwośći i frajdy :)
    Nokia Lumia jeszcze dawała chyba tą możliwość zrobienia z telefonu modemu, jednak Mikroszit już uciął to..
    No nic, zobaczę jak będzie po WiFi. Dzięki za zainteresowanie tematem.

Dodano po 11 [godziny] 36 [minuty]:

No cóż. Okazało się że telefon z win 10 mobile nie oferuje opcji udostępniania internetu przez usb. Kupiłem adapter WiFi TP-Link i wszystko śmiga cacy. DL wzrósł znacznie względem modemu 3G jak i ping spadł do 20ms. Dodatkowo łapię darmowego hotspota który jest w mieście, a żaden telefon w mieszkaniu nie łapał zasięgu.
    Temat do zamknięcia.