Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka HaierAFD626TGR - nie chłodzi w żadnej strefie

kamisiek40 11 Sty 2018 21:27 198 6
  • #1 11 Sty 2018 21:27
    kamisiek40
    Poziom 8  

Witam serdecznie, zdobyłem lodówkę jak w temacie. Nie znam jej przeszłości niestety. Moje pierwsze uruchomienie - chłodziła super do zadanej temperatury w 3 komorach. Drugiego dnia rano błąd Ed na zamrażalniku. odpoczynek od zasilania przez 10 minut - błąd znikł i lodówka działała normalnie utrzymując temperaturę.

Teraz temperatura wzrasta: - 13°C komora pierwsza, 7°C druga i -6°C zamrażalnik (3). Niestety nie załącza to sprężarki. Jaka może być tego przyczyna? Dodam, że wykonałem test t1 z service manual i wtedy bezproblemowo załącza sprężarkę. Pozdrawiam

0 6
  • #3 11 Sty 2018 21:52
    kamisiek40
    Poziom 8  

Witaj, dziękuję za zainteresowanie. W załączniku Service Manual jaki znalazłem. Dodam że posiadam miernik i podstawową wiedzę oraz możliwości manualne, lecz problem tkwi w tym gdzie szukać przyczyny? Zauważyłem, że przy podłączeniu do prądu słychać dwa "kliki" i nic się dalej nie dzieje. Przeglądając treści nasuwa się pytanie, czy może być przyczyną "Deftost timer" ? Lodówka posiada funkcję "No frost"

0
  • #5 12 Sty 2018 09:33
    kamisiek40
    Poziom 8  

Witam ponownie! Lodówka w nocy się włączyła, ale na zamrażalniku (3 komora) wyskoczył błąd Ed. Jak na razie chłodzi cały czas, jeszcze się nie wyłączyła.

0
  • #6 12 Sty 2018 11:27
    jack63
    Poziom 42  

Niby serwisówka a opisy co nieco enigmatyczne.
    Błąd Ed - odszranianie, ale co dokładnie????
    Na początek zrób test2 - czyli właśnie odszraniania.
    Ew. od razu zabierz się za płytę główną i testowanie dołączonych do niej elementów.
    Opis pomiarów jest w serwisówce dość dokładny, więc znając trochę angielskiego +ew. Google translator, więc powinieneś sobie poradzić. Jak nie, to pytaj

Najbardziej podejrzane są:
    1. grzałka
    2. jej bezpieczniki termiczne włączone w szereg(!) z grzałką.
    3. czujnik temp. odszraniania.
    4. element na płycie załączający grzałkę - triak, przekaźnik.
    Jednak mając płytę na wierzchu lepiej omierzyć wszystko.

1
  • #7 12 Sty 2018 12:49
    kamisiek40
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź. Pomiary w serwisówce są dla mnie zrozumiałem, jutro zrobię pomiary i dam znać. Dzięki za pomoc.

0