Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk HDD C5 C6 Liczba nie naprawionych sektorów 8

Netix 11 Sty 2018 22:47 474 9
  • #1 11 Sty 2018 22:47
    Netix
    Poziom 3  

Witam
    Posiadam laptopa z tym dyskiem. Jeszcze w połowie grudnia sprawdzałem go i nie miałem żadnych błędów.

Czy jest czym się martwić czy olać sprawę? Prosiłbym o sprawdzenie tego dysku bo w razie coś posiadam gwarancję na niego chociaż nie ukrywam wolałbym nie rozstawać się z laptopem.

z góry dziękuje za pomoc ;)

0 9
  • #2 11 Sty 2018 23:19
    Epic
    Poziom 27  

Netix napisał:
    Czy jest czym się martwić czy olać sprawę?
    Spokojnie martwić się.

Skopiuj wszystkie dane w bezpieczne miejsce. Wyczyść dysk i oddaj do serwisu, ewidentnie jest wadliwy jak ma takie błędy po tylko 254 godzinach.

Gorzej, że musisz się dowiedzieć jak wygląda gwarancja na ten dysk. Czy w gwarancji do laptopa jest zapis, że obejmuje też HDD. Sprawdź, czy nie możesz np. też sam tego dysku wymienić nie tracąc gwarancji.

Wówczas nie musisz oddawać laptopa tylko wymienić obecny HDD, a stary reklamować u sprzedawcy. Co może oznaczać dłuższą walkę, ale obecny i tak jest na śmietnik.

0
  • #4 12 Sty 2018 08:50
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Kasek21 napisał:
    Wykonaj zerowanie i remap.

Oczywiście można.
    Jednak że skoro sprzęt jest na gwarancji, nie sądzę by miło sens wykonywanie procedury naprawczej. To praktycznie nowy HDD a już problemy.
    @Netix Reklamuj.

0
  • #5 12 Sty 2018 15:06
    Netix
    Poziom 3  

Epic napisał:
    Netix napisał:
    Czy jest czym się martwić czy olać sprawę?
    Spokojnie martwić się.

Skopiuj wszystkie dane w bezpieczne miejsce. Wyczyść dysk i oddaj do serwisu, ewidentnie jest wadliwy jak ma takie błędy po tylko 254 godzinach.

Gorzej, że musisz się dowiedzieć jak wygląda gwarancja na ten dysk. Czy w gwarancji do laptopa jest zapis, że obejmuje też HDD. Sprawdź, czy nie możesz np. też sam tego dysku wymienić nie tracąc gwarancji.

Wówczas nie musisz oddawać laptopa tylko wymienić obecny HDD, a stary reklamować u sprzedawcy. Co może oznaczać dłuższą walkę, ale obecny i tak jest na śmietnik.

Dzwoniłem do Asusa i samego dysku nie ma opcji wysłać. Całego laptopa chcą z ładowarką. Ciekawe ile czasu zajęłaby im taka naprawa bo nie chce się rozstawać z laptopem na dłuższy czas a teraz właśnie dorzuciłem do lapka dysk SSD na M.2 i na nim postawiłem system.

A ten dysk ewidentnie kwalifikuje się na naprawę bądź wymianę? żeby nie było że nie przyjmą bo na infolinii pytał się mnie jakim programem go sprawdzałem więc powiedziałem i on mi powiedział że oni mają swoje specjalistyczne programy :lol:

0
  • Pomocny post
    #6 12 Sty 2018 15:35
    RADU23

Netix napisał:
    A ten dysk ewidentnie kwalifikuje się na naprawę bądź wymianę?

Tak.

Możesz wydrukować SMART z CDI i zamieścić jako dowód gdy będziesz wysyłał sprzęt.

0
  • Pomocny post
    #7 12 Sty 2018 17:42
    Epic
    Poziom 27  

Netix napisał:
    A ten dysk ewidentnie kwalifikuje się na naprawę bądź wymianę? żeby nie było że nie przyjmą bo na infolinii pytał się mnie jakim programem go sprawdzałem więc powiedziałem i on mi powiedział że oni mają swoje specjalistyczne programy :lol:

Ten dysk już nieodżyje, więc wymiana byłaby wskazana.

Jedna uwaga, bo dziwne, że chcą też ładowarkę. Zadbaj o to, by na rewersie zaznaczono, że laptop jest z ładowarką i baterią, bo serwisy, szczególnie ten ASUSa różne cyrki wyczynia i zdarza się, że oddają bez czegoś...

0
  • #8 14 Sty 2018 21:34
    Netix
    Poziom 3  

Dzięki za pomoc. Chyba zdecyduję się w tym tygodniu na wysyłkę laptopa z dyskiem na gwarancję. Mam nadzieję że moje zgłoszenie zostanie rozpatrzone pozytywnie i uwiną się szybko z naprawą bądź wymianą.
    A ten dysk jest raczej do naprawienia czy od razu wymieniają na nowy?

0
  • #9 14 Sty 2018 21:37
    RADU23

Netix napisał:
    A takie dysk jest raczej do naprawienia czy od razu wymieniają na nowy?

Powinni wymienić na nowy.
    Będziesz widział gdy wróci z naprawy, lub zamieścisz ponownie SMART to ci powiemy czy jest nowy czy po procedurze naprawczej.

0
  • #10 27 Sty 2018 12:27
    Netix
    Poziom 3  

Laptopa wysłałem do serwisu w ramach gwarancji 16 stycznia a wrócił już do mnie w piątek 19 stycznia z nowym dyskiem. Jestem zadowolony z szybkości naprawy.
    Temat uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam :)

0