Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopot z kartą sieciową RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

rysjo 11 Sty 2018 23:14 255 5
  • #1 11 Sty 2018 23:14
    rysjo
    Poziom 4  

Witam. Mam taki problem.Mam internet 150 Mbps a moja karta sieciowa w komputerze RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC i nie mogę przestawić na większą prędkość jak 100Mb mimo że we właściwościach i konfiguracji karty jest opcja 1Gbps Full Duplex. W laptopie mam taką samą kartę i tam jest ok. Jeżeli na PC mam góra 95Mbps to na laptopie 150. Może to są dwie różne wersje. Czy jest taka możliwość , czy muszę dokupić inną kartę sieciową jeżeli tak to nie wiem na jakie złącze PCI,czy PCI-E. Mój komputer to Lenovo H50-50, płyta główna SHARKBAY wersja SDK0J40700 WIN. Może mam jeszcze na karcie coś źle ustawione? Z góry dziękuję za odpowiedź!!!

0 5
  • #2 11 Sty 2018 23:30
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

rysjo napisał:
    W laptopie mam taką samą kartę i tam jest ok.
    A system operacyjny też taki sam?

0
  • Pomocny post
    #3 11 Sty 2018 23:33
    Erbit
    Poziom 29  

rysjo napisał:
    ... W laptopie mam taką samą kartę i tam jest ok. ...

Czy kabel masz sprawny ? Podepnij laptopa w miejsce komputera i sprawdź z jaką prędkością się połączy.

Może to też być wina sterowników - może warto zaktualizować.

0
  • #5 12 Sty 2018 20:45
    rysjo
    Poziom 4  

Podpiąłem laptopa w miejsce PC-ta i szybkość wyszła mi nawet 152Mbps czyli jest ok. podpinałem tym samym kablem. Sterowniki są takie same ze strony Realteku,obydwa systemy to WIN10 Home 64 bitowy. Dodam jeszcze że sterowniki są aktualne,zawsze pilnuję by uaktualniać wszystko, komputer też nie jest taki stary bo ma niecałe 2,5roku ( tyle co skończyła się gwarancja) i nie sądzę żeby producent włożył do niego jakiś szajs który nie obsługuje pełnych prędkości czyli 1Gbps,/tym bardziej że w ustawieniach jest/ i tym bardziej że reszta podzespołów jest w porządku.

0
  • #6 16 Sty 2018 00:59
    rysjo
    Poziom 4  

Witam. Dziękuję problem rozwiązany. Okazało się że winny był kabel łączący PC-ta z routerem. Jakaś chińszczyzna bez oznakowania.Jeszcze raz dziękuję,zamykam temat :bye:

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo