Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda felicja 2001 1.3mpi - Alternator?? ogolnie mała awaria

12 Sty 2018 02:20 372 2
  • Poziom 2  
    Witam mam problem ze skodą felicją 2001 r jestem pierwszym właścicielem . mianowicie problem zaczą się od pracy silnika jak by w pół - niskie obroty, słabo świecące światła , świecąca się dioda aku lecz objawy te zanikały po pewnym czasie dluższm lub krótszym nie wiem od czego to zależało. Problem zaczą się pewnego poranka co mroz pożadny przyszedł i skoda nie odpaliła, wrocilem z pracy naładowalem akumulator i na drugi dzień dojechałem do pracy podczas dojazdu nie występowały żadne komplikacje ale w drodze powrotnej jadąc na 4/5 zaczą szarpać , spadały obroty aż w końcu zgasł na środku przejazdu, zepchnąłem go za przejazd i zadzwoniłem do znajomego odczekałem jakieś 20 min i samochod normalnie odpalił ujechałem nim jakies 3-4 km i znów stało się to samo ogólnie były 2 proby ale dopiero udało się odpalić po odczekaniu 20-30 min gdy wróciłem za 1-2h aby sholować samochód ten odpalił co umozliwilo mi wyjazd z czyjegoś podjazdu (nie przeszkadzał) ale droga powrotna to był istny koszmar po ujechaniu 2-3 km awarjne juz nie mrygały (słabo świeciły) i coś jęczało u pasażera pod nogami podejrzewam jakąś kostke w bezpiecznikach. Prosze o jakąkolwiek pomoc. informacje o napięciach z miernika podam po naładowaniu akumulatora ale licze że można wskazać sprawce po wstępnym opisie tych ekscesów podejrzewam że to wina alternatora ale pewien nie jestem, za wszelką pomoc ogromne dzięki :) pozdrawiam ;)
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Alternator do regeneracji i wszystkie problemy znikną !
  • Poziom 2  
    spadek napięcia z 13.2 do 5 i zgasiłem pojazd. Wymontowałem alternator dziękuję :)