Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Vaillant Błąd S.33 - proszę o poradę

llambada 12 Jan 2018 10:00 3018 8
 • #1
  llambada
  Level 9  
  mój praktycznie nowy piec nie był odpalany blisko 2 lata , próba odpalenia okazała się pojawieniem komunikatu S.33 - który to niby nie jest błędem - ale nawet instrukcja obsługi pieca pominęła ten kod - dlaczego ? mniejsza z tym . Doczytałem w necie że to bład odczytu presostatu , kiedy zaciskałem palcami ciemny przewód czujnika ciśnienia - piec na chwilkę odpala i gaśnie, wiec całkiem odpiąłem tą rurkę i piec norlamnie odpala bez żadnych błędów i komunikatów . podczas pierwszego odpalania słychać było "szuranie" eweidentnie pod śmigłem zalegały jakieś ptasie pozostałości , ale ten odgłos ucichł , kiedy dmucham do wężyków są drożne . Demontaż komina jest niewykonalny - trzeba by odpinać przyłącza od pieca i go zsuwać na dół , Czy to moze być jakiś problem zwiuazany z tym że jeszcze coś zalega w komorze ze śmigłami wentylatora ? Jak to wyczyścić ? czy da się zdemontować sam wentylator bez rozbierania pieca żeby go wyczyścić ? czy on się może rozpoławia ? Czy ten czujnik cisnienia mógł się sam uszkodzić ? ale nie mam błędów z czerwoną diodą , tylko kominukat S.33 - i piec próbuje w kółko odpalenia, proszę o pomoc

  Dodano po 37 [minuty]:

  foto - kiedy zaciskam lub odłączam ten niebieski przewód- piec pracuje bez żadnych błędów
 • #2
  mauri_b
  Heating systems specialist
  Pewnie zatkana rurka Pitota w wentylatorze - to miejsce, gdzie podłączone są te silikonowe rurki do wentylatora. Trzeba przedmuchać rurki w kierunku wentylatora i sprawdzić efekt.
 • #3
  llambada
  Level 9  
  dmuchałem tam ustnie - to wszystko wyglądało na drożne
 • #4
  mauri_b
  Heating systems specialist
  Wentylator jest przykręcony na dwa wkręty, więc nie ma problemu z jego zdjęciem. Zdejmij i sprawdź co tam się nalepiło.
 • #5
  kz61
  Level 25  
  S33 to nie błąd tylko stan pracy kotła. Tak więc kocioł nie ma żadnego problemu tylko z jakiegoś powodu wszedł w taki stan pracy a najciekawsze jest to że dotyczy to tylko kotła atmo. Jest to szczególny przypadek i warto było by znać model kotła żeby coś wydumać. Jednakże autor nie zdradza tej tajemnicy bo po co. Kombinujcie, piszcie elaboraty. Proszę wpisać w wujka G... hasło Vaillant i sprawdzić ile tego było i jest.
 • #6
  BUCKS
  Level 39  
  kz61 wrote:
  S33 to nie błąd tylko stan pracy kotła. Tak więc kocioł nie ma żadnego problemu tylko z jakiegoś powodu wszedł w taki stan pracy a najciekawsze jest to że dotyczy to tylko kotła atmo

  Mylisz się, że S.33 dotyczy to tylko kotła atmosferycznego.
  Jak dobrze kojarzę to jakiś czas temu doradzałem innemu użytkownikowi w podobnej kwestii przy kotle Turbo.
  Cytat z instrukcji VUI282-7 dotyczący opisu trybu S.33:
  Nie zadziałał presostat - kocioł znajduje się w 5-min. blokadzie działania-wentylator wyłączony (Turbo)

  Co prawda kody z grupy S nie są kodami błędu sensu stricte ale dany tryb pracy może wynikać z jakiegoś innego błędu np. problem z presostatem itp. Dlatego Twoje twierdzenie, że kocioł nie ma żadnego problemu może wprowadzać w błąd i uśpić czujność.
 • #7
  kz61
  Level 25  
  Nie mam takich cudownych zdolności jak kolega żeby wiedzieć że chodzi o VUI282-7. Podziwiam bo nigdzie nie jest to napisane. Natomiast nie wszystko co dotyczy jednego modelu dotyczy też pozostałych o czym miałem okazję się nie raz przekonać. Co do cytatu to jest to tylko opis.
 • #8
  BUCKS
  Level 39  
  kz61 wrote:
  Nie mam takich cudownych zdolności jak kolega żeby wiedzieć że chodzi o VUI282-7. Podziwiam bo nigdzie nie jest to napisane.

  Też nie wiem jaki kocioł ma autor.
  Jednak napisałeś, że stan pracy S.33 dotyczy tylko kotła atmosferycznego, co zakwestionowałem i na dowód mojej tezy podałem konkretny przykład kotła TURBO, wraz z cytatem z instrukcji obsługi, żeby nie było, że rzucam tylko suche słowa.

  kz61 wrote:
  Natomiast nie wszystko co dotyczy jednego modelu dotyczy też pozostałych o czym miałem okazję się nie raz przekonać.

  Ja jestem tylko użytkownikiem kotła Vaillant, który interesuje się tą tematyką, a nie serwisantem, który przechodzi profesjonalne szkolenia. Wg mojej, amatorskiej wiedzy zauważyłem błąd na który zareagowałem.
 • #9
  llambada
  Level 9  
  ptasie odchody na czujniku w kominie