Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odtwarzacz dvd a napisy w pliku txt??

12 Sie 2005 21:53 1855 5
  • Poziom 12  
    zastanawiam sie nad kupnem stacjonarnego odtwarzaca dvd. jest napisane ze czyta dvd svcd, vsd jpeg, mp3,divx, i inne i tu moje pytanie slyszalme ze jest jakis myk z napisami. tylko nie iwme o co biega. na co zwracac uwage. koles pyta mnie czy wiem odnosnie napiso tz. czy czyta. i tu nie wime o co chodzi. pyta mnie znajomy tez czy jak mam film na divixie to czy napisy w pliku txt bedzie czytal? tu moje pytanie czy wszystkie nowe czytaja takie napisy txt czy tylko niektore?? jak to jest.
  • Poziom 18  
    Jest różnie, czasami opisz napisów ma znaczenie czy dvd rozpozna napisy czy też nie, chodzi oczywiście o zapis ramkowy lub czasowy. Zauważyłem że philips rozpozna napisy z pliku txt z zapisem ramkowym {3601}{3621}, w przypadku gdy zmienie ten zapis jako czasowy 00:04:21 napisy się nie pojawią. jednak zalezy to w dużej mierze od modelu i producenta.
  • Poziom 13  
    Te kolego czytają wszystko: Bellwood, Wiwa, Manta - kosztują w granicach 200 zł . Ja używam Bellwooda od roku bez żadnych problemów. TXT czyta w najrózniejszych wersjach, ma wyjście 5.1, optyczne i nawet DTS po analogowym stereo x2 ! Czyta cd-r, cd-rw, dvd +- Soft aktualizujesz z płytki cd... POLECAM !
  • Poziom 11  
    Ogólnie odtwarzacze poza wymienionymi przez poprzednika czyli np Manta, Wiwa, Belwood, Kiss - nie czytają plików w formacie TXT ale pliki w formacie SRT. Pliki TXT można sobie samemu na SRT przerobić przy pomocy programu do konwersji, tyle że najczęściej trzeba by ponownie nagrać płytkę z tak przerobionym plikiem i filmem. Ponadto wiele odtwarzaczy pomimo że czyta SRT to nie ma w matrycy polskich znaków -ąężźć itp i trzeba by im zmieniać oprogramowanie by te znaki były widzialne, a nie zawsze jest to możliwe. Najlepszym wyjściem jak ktoś chce mieć markowe kino domowe i możliwość odtwarzania divx z napisami txt jest dołączyć do tego kina jeden z tych wymienionych wcześniej odtwarzaczy (jako drugi) i na nim odtwarzać divx-y.
  • Poziom 23  
    janusz60 napisał:
    Ogólnie odtwarzacze poza wymienionymi przez poprzednika czyli np Manta, Wiwa, Belwood, Kiss - nie czytają plików w formacie TXT ale pliki w formacie SRT.

Ja bym dodał do tego, że tak bywa na oryginalnym oprogramowaniu, bo są hobbyści, którzy piszą firmware np. do pioneer'a, które bez problemu czyta pliki txt oraz wyświetla polskie ogonki i ma znacznie więcej funkcji niż producent przewidział. :-)
  • Poziom 12  
    kupilem pricna 010 jkest wspanialy. kolesie maja viwy i narzekaja chociaz nie bardzo daja to po sobie poznac!!