Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Passat B6 1,9 tdi kombi zamiana radia fabrycznego na 2 din zakłócenia radia

12 Sty 2018 12:28 1515 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam od niedawna Passata B6 1.9 tdi w kombi. Postanowiłem zmienić fabryczne radio na Peiying Alien PY9908.1 GPS 2DIN. I od tego momentu zaczął się mój problem, a dokładnie przy odbiorze radia. Jest w problem z wyszukiwaniem fal radiowych, a jeśli już jako takie znajdzie to podczas jazdy samochodem słychać odgłos silnika, co bardzo przeszkadza w odbiorze. I to jedyny mankament tego radyjka, ponieważ słuchając muzyki z karty SD nie ma takich objawów, nawigacja działa jak powinna, TV też. Próbowałem nawet zamontować separator antenowy, co powinno teoretycznie rozwiązać mój problem, jednak okazało się jeszcze gorzej. Jadąc do Warszawy, na jej terenie nie znalazło nawet jednej stacji. Chciałbym również dodać, że oryginalne fabryczne radio działało bez zarzutu, znajdowało bez problemu stacje radiowe i nie było żadnych zakłóceń. Przewertowałem sporo tematów na forach i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Może ktoś z Was ma, bądź miał podobny przypadek i sobie z nim poradził? Jeśli tak, proszę o wskazówkę, jak mogę się z tym uporać definitywnie.
    Z góry serdeczne dzięki za odpowiedzi...
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Cześć,
    Niestety jakość wykonania i komponenty użyte w Twoim nowym radiu nie są najwyższych lotów.
    W skutek tego nie ma np. filtrowania zasilania i wszystkie zakłócenia/tętnienia przechodzą na radio i słyszysz szumy/buczenia synchroniczne z pracą auta. Z kolei brak stacji radiowych pojawia się zazwyczaj w momencie gdy antena bezpośrednio dotyka karoserii samochodu.
    Przetestuj radio nie wkładając go do kieszeni DIN auta - może wtedy będzie odbierać.
    Pozdrawiam
    PS. Proponował bym wymienić to nowe radio na inne (bardziej firmowe :) )
  • Poziom 2  
    Conrad9210 zgodzę się z Tobą, że nie jest to radio z tej "lepszej, wyższej półki", ale co jak co, ale jeszcze się nie spotkałem wkładając radio, nawet najzwyklejsze do dowolnego samochodu, odnajdywało stacje radiowe i grało bez zarzutów używając jako anteny kawałek drutu :) Czy wymiana radia jest jedyną alternatywą, aby problem ustąpił? Jeśli wymienię radio też nie mam 100% pewności, że problem nie powróci... Po wyjęciu radia z kieszeni jest dokładnie to samo... Jest jakiś sposób na to, aby ten problem ustąpił? W sklepie, skąd kupowałem radio, sprzedawca polecił mi założyć filtr przeciwzakłóceniowy F7A i takowy kupiłem. Tylko czy on przyniesie oczekiwany skutek i podstawowe pytanie, jak go założyć? Podłączając się do kostki ISO z tyłu radyjka czy gdzieś indziej? Próbowałem podłączyć go do kostki ISO i nie było różnicy. Nie wiem, być może żle go podłączałem...
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Niestety cena tego radia jest odzwierciedleniem jego jakość.
    Po wymianie radia problem nie powróci bo to radio jest problemem :)
    A wytłumienie tętnień wcale nie jest łatwe i nie da się tego naprawić jak widzisz kupując jakiś filtr.
    Zareklamuj proszę to radio razem z tym "filterkiem" z tytułu RĘKOJMI (nie jako gwarancj).
    A jeżeli sprzedawca jest pewien swego to zaproponuj by zamontował Ci to radio za dodatkową opłatą.
    PS. Skoro oryginalne radio działa bez problemu to nowe też musi.
  • Poziom 2  
    Tak jak napisał conrad9210 jest to 100% racja. Zamykam temat ponieważ nie posiadam już tego autka. Z góry Wielkie Dzięki za pomoc :)