Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z51-70 - Dziwne zachowanie kursora i BSOD

12 Sty 2018 13:02 696 19
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich. Mam problem z laptopem Lenovo Z51-70. Podczas używania laptopa kursor sam wraca na środek ekranu, niezależnie czy używam touchpada czy myszy(także w trybie awaryjnym). Uruchamiałem Ubuntu w trybie Live i tam nie było tego problemu. Zaktualizowałem sterowniki chipsetu, karty graficznej i touchpada ale nie pomogło. Dysk i RAM przeskanowane programami Victoria oraz MemTest , nie znaleziono błędów. System został sprawdzony na wirusy i też nic. Co ciekawe kursor zachowuje się normalnie gdy podłącze monitor zewnętrzny. Czasami pojawia się też BSOD z błędem Igdkmd64.sys. Robiłem z tej strony https://www.solvusof...o/igdkmd64-sys/ wszystko oprócz formatowania. W panelu sterowania ma dwie karty graficzne: Intel HD Graphics 5500 oraz AMD Radeon R9 M375. Odinstalowanie karty najpierw Intela a potem AMD nic nie dało. Dodatkowo w menedżerze urządzeń mam 3 nierozpoznane urządzenia do których nie mogę znaleźć sterowników:
    Garmin SPP
    Idenyfikator sprzętu: BTHENUM\{deab91e4-670f-11e1-9ace-30bc4824019b}_VID&00010075_PID&0100
    BTHENUM\{deab91e4-670f-11e1-9ace-30bc4824019b}_LOCALMFG&0002

SMS/MMS

BTHENUM\{00001132-0000-1000-8000-00805f9b34fb}_VID&00010075_PID&0100
    BTHENUM\{00001132-0000-1000-8000-00805f9b34fb}_LOCALMFG&0002

ZEWNĘTRZNE URZĄDZENIE BLUETOOTH:
    BTHENUM\{f0b2dd71-fb14-4e30-a62d-931874bf282f}_LOCALMFG&0000

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Pozdrawiam

Jak w złym dziale to przepraszam
  • Poziom 6  
    Dziękuję za zainteresowanie ale podczas instalacji pojawia się komunikat: No appropriate Driver to be installed
  • Poziom 43  
    Zdradzisz jaki to OS? Instalacja nakładkowa?
    Zamieść SMART z CrystalDiskInfo.
    DelainAM napisał:

Link jest popsuty. Ogólnie odradzam korzystanie z tej strony, choć czasem coś podpowiedzą, a na pewno odradzam instalowanie czegokolwiek stamtąd.

Punkt przywracania jest? Więc użyj go.
    Przy takim bałaganie w rejestrze naprawianie tego ręcznie "na piechotę" może zając wieki w porównaniu z przywracaniem, czy nawet formatem.
    ps. Masz jakieś programy "nakładkowe" typu Fraps, rezydentne, co mogą to robić z kursorem?
    Uruchom OS w trybie CSM (legacy mode). Zmieniasz to oczywiście w UEFI. Na CSM problem z kursorem występuje?

Dodano po 10 [minuty]:

ps2. Jeszcze jedna metoda do sprawdzenia.
    Uruchom przez Start (chyba masz W8, prawda? ;P) → services.msc → i tam zatrzymaj usługę
    Tablet PC Input Service
    po polsku to chyba: Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet
    ps3 - kolejny pomysł - Panel Sterowania-mysz→wyłącz akcelerację kursora.
  • Poziom 6  
    System to Windows 10. Punktu przywracania nie ma. Resztę zobaczę później bo teraz nie jestem w stanie. Dzięki za zainteresowanie :)
  • Poziom 6  
    Po zmianie na legacy jest tak samo. Nie znalazłem tej usługi a w opcjach myszy brak opcji wyłączenia akceleracji. W tle nic nie działa takiego
  • Admin grupy komputery
    DelainAM napisał:
    Dodatkowo w menedżerze urządzeń mam 3 nierozpoznane urządzenia do których nie mogę znaleźć sterowników:
    To są identyfikatory urządzeń sparowanych z Bluetooth (telefon itp.) - należy szukać sterowników do tych urządzeń.
    Nie mają związku z problemem laptopa.

DelainAM napisał:
    Czasami pojawia się też BSOD
    Proszę podać numer błędu, a najlepiej całą treść komunikatu (screen, fotka).

DelainAM napisał:
    kursor sam wraca na środek ekranu
    Może to być spowodowane problemem z monitorem, sterownikami ekranu lub karty graficznej.
  • Admin grupy komputery
    Jaką obecnie wersję sterownika karty graficznej posiadasz?
  • Poziom 6  
    AMD Radeon M375 wersja 15.201.1101.0
    Intel HD Graphics 5500 wersja 20.19.15.4624
  • Poziom 6  
    Pokazuje że system nie spełnia minimalnych wymagań
  • Poziom 6  
    PCI\VEN_8086&DEV_1616&SUBSYS_382417AA&REV_09\3&11583659&0&10 To było w zakładce ścieżka wystąpienia
  • Poziom 6  
    Również pojawił się błąd po instalacji ale w menedżerze urządzeń jeszcze raz odinstalowałem kartę intela. Jest OK z kursorem ale przy karcie Radeon jest wykrzyknik (System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. Kod 43). Karta Intela jest widziana jako podstawowa karta graficzna Microsoft . Myślisz, że powinienem teraz jeszcze raz spróbować zainstalować sterownik, który mi podałeś?
  • Poziom 6  
    Nawet format tu nie pomógł.
  • Poziom 43  
    Jeśli na bootowalnym linuxie też będą problemy, wychodzi na to, że masz coś uszkodzone na płycie.
    GPU?
    KBC?
  • Poziom 6  
    Na Linuksie było ok