Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus G73JH - Spowolnione działanie

12 Sty 2018 15:05 474 11
  • Poziom 21  
    Laptop z grafiką Radeon HD5800. Mało używany jednak od jakiegoś czasu jest wolny. Zrobiłem mu niedawno test na PCMark10 i wynik wyszedł 1043. Jak na taki procesor i całą resztę w środku to jest to chyba za mało. Zmieniłem mu sterownik do grafiki to w teście wyszło 0. Ponownie z płyt postawiłem od nowa system i wygląda, że nic to nie dało dalej jest wolny i nawet przeglądanie stron wydaje się wolne. Czy ktoś podpowie na co jeszcze zwrócić uwagę lub jaki test zrobić, aby dowiedzieć się więcej czy warto go naprawiać.
  • Poziom 22  
    Sprawdź stan dysku twardego programem crystal disk info.
  • Spec od komputerów
    Jaki system, jaki procesor, ile pamięci RAM?
  • Poziom 43  
    SMART z CDI i wykres z HDtune zamieść.
    Odpal OCCT i HWinfo (sensors only) i zamieść pełne HWi po 20min.
    Może mamy do czynienia z przegrawaniem, może nowe wersje przeglądarek mu "ciążą". Kto wie?
    ps. Nie napisałeś nawet jaki masz windows.
    TadeuszZ napisał:
    Ponownie z płyt postawiłem od nowa system

Jeśli masz na myśli instalowanie z płyt również sterowników, to może być zwodnicze.
    Czasem lepsze są te najnowsze prosto ze strony producenta danego układu.
  • Poziom 21  
    Przepraszam, że za mało napisałem, ale nie wiedziałem czy będzie odzew bo to już stary laptop. Już się poprawiam.
    System Windows 7 64bit
    Postawiony ponownie z płyt back up zgranych po zakupie laptopa
    Sterowniki ściągnięte z supportu Asus najświeższe lecz stare.
    Procesor: Mobile Quad core i7 720QM
    Pamięć: 4x2 GB DDR3-1333 SDRAM
    Grafika: ATI Mobility Radeon HD5870 ( 1GB)
    HD: 2X 500GB, 7200 RPM SATA II
    To na razie tyle pomiary zalecone zrobię jutro i zamieszczę
    Dziękuję za zainteresowanie się problemem.
    Pozdrawiam

EDIT
    Wyniki testów:

Asus G73JH - Spowolnione działanieAsus G73JH - Spowolnione działanieAsus G73JH - Spowolnione działanieAsus G73JH - Spowolnione działanie
    Asus G73JH - Spowolnione działanieAsus G73JH - Spowolnione działanieAsus G73JH - Spowolnione działanieAsus G73JH - Spowolnione działanieAsus G73JH - Spowolnione działanieAsus G73JH - Spowolnione działanie

Scaliłem. RADU23
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Dysk po zgraniu danych na inny nośnik na procedurę:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html
    Po jej wykonaniu wstaw ponownie SMART.
    W OCCT ustaw temperaturę graniczną CPU na 90°C i ponów test. HWinfo odpal przed rozpoczęciem testu w OCCT.
  • Poziom 21  
    Zanim przejdę do tych czynności prosiłbym o małe wyjaśnienie. Dysk ma sektory niestabilne. W związku z tym, czy one mogą powodować znaczne spowolnienie systemu. Jeśli tak jest, to czy nie stosowna by była zamiana miejscami dysków i postawienie systemu na tym drugim. Jest on taki sam a CDI nie wykazał na nim żadnych niestabilności. Teraz i tak nic na komputerze oprócz systemu nie mam. I jeszcze mam pytanie, czy ktoś na tym laptopie stawiał system Windows 10. Ja jak się pojawił zainstalowałem go, jednak były problemy z klawiaturą ( klawisze specjalne i systemowe ) w większości nie działały z braku odpowiednich sterowników. Czy ktoś ma na ten temat jakieś informacje ?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    I oczywiście w takim przypadku (instalacji systemu na sprawnym dysku) problematyczny dysk należy bezwzględnie odłączyć, bo pracując będzie i tak powodował takie same objawy o ile jest winien.
  • Poziom 21  
    Wyjąłem ten uszkodzony dysk i na tym dobrym postawiłem od nowa system. Potem jako drugi podłączyłem ten uszkodzony i poddałem go procedurze zerowania. Po tej czynności dysk nie wykazuje uszkodzenia. Jak uporam się z wszystkimi aktualizacjami to zrobię test PCMARK.
    Asus G73JH - Spowolnione działanie
  • Moderator - Komputery Serwis
    Teraz SMART nie komunikuje niczego niepokojącego. Jest ok.
  • Poziom 21  
    Co prawda PCMARK10 nie chciał mi przeprowadzić testu ( pisał coś o niekompatybilności), ale sprawdziłem sobie na jednej z gier sieciowych, gdzie przedtem miałem 8-12 FPS i nie dało się grać teraz jest około 50 fps na takich samych ustawieniach, więc poprawa jest znaczna. Zresztą widać to nawet na przeglądarce, że jest szybciej. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i pomoc. Pozostaje jeszcze kwestia czy celowe jest instalowanie na nim Windows 10, ale chyba nie.
    Pozdrawiam

EDIT
    Jednak skusiłem się na instalacje Windows 10 a za namową supportu zainstalowałem stery sterowniki ATK pod Windows 10 od innego laptopa i muszę przyznać, że w zasadzie wszystko chodzi poprawnie, poza jednym mało znaczącym klawiszem przełączającym pod F2: zmiana bluetooh. Nawet kamera działa.

Scaliłem. RADU23