Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VMware/VirtualBox - Połączenie zdalne z maszyną wirtualną

Aragenix 12 Sty 2018 17:34 537 3
  • #1 12 Sty 2018 17:34
    Aragenix
    Poziom 7  

Witam serdecznie,

chciałbym na swoim komputerze postawić maszynę wirtualną z którą dziewczyna mogła by się łączyć ze swojego starego, powolnego netbooka.
    Mój system operacyjny to Windows 10, i na maszynie wirtualnej też będzie Windows 10.
    Najpierw zainstalowałem VirtalBoxa, stworzyłem maszynę wirtualną i bez zbyt dużej wiedzy w tym temacie udało mi się zrobić tak, by dziewczyna łączyła się z tą maszyną ze swojego netbooka przez RDP - wszystko śmigało perfekcyjnie, jedynym problemem było to, że nie dało się uzyskać dźwięku z maszyny wirtualnej na netbooku. Szukałem wszędzie informacji, zmieniałem różne ustawienia i nic - poddałem się.
    Z racji tego, że możliwość odtwarzania dźwięku z maszyny wirtualnej jest bardzo ważna postanowiłem spróbować innego programu.
    Obecnie mam zainstalowany VMware Workstation Pro 14.0.0 build-6661328. Stworzyłem maszynę wirtualną z Windowsem 10. Niestety problem w tym, że nie mogę połączyć się zdalnie przez RDP z tą maszyną...
    Tutaj lista rzeczy jakie mam zrobione/ustawione:
    -na maszynie wirtualnej na windowsie mam zaznaczone "zezwalaj na połączenia zdalne z tym komputerem"
    -(od razu uprzedzam, że słabo się na tych rzeczach znam) na maszynie wirtualnej na Windowsie mam ustawione statyczne IP - we właściwości: Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) mam zaznaczone "użyj następującego adresu IP" i podany tam jakiś adres IP, do tego maskę i bramę.
    - w VMware w ustawieniach sieciowych maszyny mam wybrane NAT
    - w VMware w ogólnych ustawienia sieciowych w NAT mam ustawione przekierowywanie portów w następujący sposób:
    Host port:9997
    Type:TCP
    Virtual machine IP address: tu mam to samo IP co ustawiłem wcześniej na maszynie jako statyczne
    Virtual machine port: 3389
    - w ustawieniach sieciowych maszyny wirtualne zaznaczałem opcje "Enable VNC Connections" i tam podawałem:
    Port - 3389 (próbowałem podać tu też 9997 ale też nie działa)

Łącząc się przez RDP z tego netbooka podaje IP mojej maszyny+dwukropek+9997 lecz nie da się nawiązać połączenia... Łączenie z VirtualBoxem działało...
    Jak coś to z mojej maszyny na której postawione są te wirtualki da się do nich połączyć przez RDP podając moje IP+dwukropek+numer portu. Da się też połączyć z mojej maszyny z wirtualką przez RDP podając tylko jej numer IP.
    Czy wie może ktoś co robię źle? Próbowałem też odznaczać opcję "Enable VNC Connections" i to nic nie dało. Próbowałem podawać inne porty i też to nic nie dało. Szukałem w sieci, ale tam za wiele nie znalazłem, a jak już coś było, to raczej powininenem mieć to dobrze, a jednak nie działa. Ewentualnie czy jest jakiś inny program do tworzenia maszyn wirtualnych, gdzie bez problemu uda mi się połączyć zdalnie i będzie możliwość odtwarzania dźwięku?

0 3
  • #3 15 Sty 2018 20:49
    bolekis
    Poziom 33  

Aragenix napisał:
    - w VMware w ustawieniach sieciowych maszyny mam wybrane NAT
    - w VMware w ogólnych ustawienia sieciowych w NAT mam ustawione przekierowywanie portów w następujący sposób:
    Host port:9997
    Type:TCP
    Virtual machine IP address: tu mam to samo IP co ustawiłem wcześniej na maszynie jako statyczne
    Virtual machine port: 3389
    - w ustawieniach sieciowych maszyny wirtualne zaznaczałem opcje "Enable VNC Connections" i tam podawałem:
    Port - 3389 (próbowałem podać tu też 9997 ale też nie działa)

Namieszałeś.
    Najpierw zmień tryb sieciowy na "bridged" żeby móc się łączyć z maszyną wirtualną z zewnątrz bez przekierowywania portów. Na maszynie wirtualnej zainstaluj VMTools i sprawdź czy jest dźwięk. Port 3389 to standardowy port RDP a nie VNC.

0
  • #4 21 Sty 2018 20:23
    Aragenix
    Poziom 7  

Zmieniłem tryb sieciowy na "bridged" i działa (jest też dźwięk). Dziękuję wszystkim za pomoc!

0