Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja czułości mikrofonu -

Plajer 12 Sty 2018 18:53 153 4
  • #1 12 Sty 2018 18:53
    Plajer
    Poziom 12  

Witam.

Chciałem się pobawić mikrofonem elektretowym i o ile w standardowym zastosowaniu czułość była odpowiednia, tak do mojego jest zbyt duża.
    Z tego co patrzyłem używa się przysłon mechanicznych, jednak jestem ciekawy, jakby to wyglądało po dołożeniu kilku rezystorów/kondensatorów tak, aby nie stracić za bardzo na barwie dźwięku.
    Od razu mówię, że jestem tutaj zielony, także proszę o radę. Funkcja szukaj niewiele dała, bo wszyscy piszą, że to zależy od schematu. Mikrofon ma opór 1300 Ohm, podłączam go pod zintegrowaną płytę główną komputera, ew. telefonu.

0 4
  • #2 12 Sty 2018 19:09
    762302
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 12 Sty 2018 20:24
    Plajer
    Poziom 12  

Możesz powiedzieć mi, co dokładnie potrzebujesz? To jest po prostu sam wkład z taniego mikrofonu na biurko.

1
  • #5 13 Lut 2018 12:50
    Plajer
    Poziom 12  

Przepraszam za brak odpowiedzi. Mikrofon tak jak pisałem jest podłączany do standardowych urządzeń, które już posiadają swój wzmacniacz - komórka, komputer.
    Zdecydowanie bardziej bym wolał rozwiązanie na sztywno, niż z potencjometrem - ma on też swoje wady. Po prostu chcę dobrze zrozumieć, jak powinno się regulować czułość mikrofonu.

Czyli jak rozumiem, dołożenie odpowiedniego oporu szeregowo/równolegle załatwia sprawę?

0