Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Romet Chart 210 - Romet Char 210- gażnik + skrzynia+sprzęgło- kilka pytań.

woda_cisowianka007 12 Sty 2018 19:21 324 3
  • #1 12 Sty 2018 19:21
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Witam,

Mam 2 problemy ze swoim Chartem oto one :

1.Gaznik MC14, mam problem z nim a dokładnie z jałowymi obrotami, faluja są nie równe, raz chodzi ładnie równo raz wkręca się sam mocno - o co chodzi z tym ? Zamówiłem sobie co prawda nowy gażnik MC14 ale chciał bym dojść z tym co jest nie tak, czy może standardowo tak było z tym modelem gaznika? Prosze o info bo regulacja nic nie daje tzn daje ale i tak chodzi nie równo.

2.Skrzynia biegów i biegi a także sprzęgło. 1 jakoś wchodzi natomiast 2 nawet w jadacym motorowerze za diabła nie może zaskoćżyć bardzo trzeszczy, czy to może być spowodowane tym że sprzęgło jest na wykończeniu lub nie ma tam sprzęgła w ogóle już? Bo widze po ograniczniku że jest na MAX wykręcony dopiero coś tam może łapie to sprzęgło a może nie a już ślizga - jak myślicie wina zjechanych tarcz sprzęgłowych ?

0 3
  • #2 12 Sty 2018 20:02
    762302
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 12 Sty 2018 20:22
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Tak się zachowuje i na zimnym i na ciepłym co jakiś czas podkręce srube regulacyjna powietrza jest ok, za chwile sam się wkręca.
    Do gaznika zajrzę, natomiast co może być z tymi biegami? Skrzynia rozwalona, czy to sprzęgło nie wysprzęgla ? Jedynka też róznie ale to powinno delikatnie wskakiwać a u mnie szarpie, zgrzyta, silnik zaplombowany jest środek nie rozbierany. Natomiast od strony sprzęgła był rozbierany. Mam 2 silnik luzem tam biegi lepiej wskakują i lżej. Sprzęgło kompletne juąż zamówiłem więc na pewno je wymienie , zobaczę wtedy czy to coś dało , choć nie podoba mi się te biegi bardzo z silnikami miałem styczność tymi 019/023 tam tarcze szybko leciały i tak samo było jak jak były starte że wbicie 1 czy 2 to jak wbicie gwozdzia w blache ...

0
  • #4 17 Sty 2018 09:16
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Gaznik wymieniem na nowy.
    Natomiast zbiegi nie wchodza idealnie, czasem ciezko jest wbic bieg a czasem wybic go z powrotem lub np rzy zmianie z 3 na 2 wbije sie 1 bo nie chce wyjsc, czy to normalne?
    A kolejna sprawa to "sprzeglo" myslalem ze tarcze sa zuzyte i wymienilem go kupilem cale nowe sprzeglo, lecz nic to nie dalo luz na lince jest taki ze napinacz jest wykrecony niemal na cala regulacje wtedy i dopiero wtedy dziala ale lapieniemal z 1cm przed dotknieciem dzwigni do kierownicy, a jak u was z tym jest tez tak macie ? Pytam bo nie wiem czy tak jest w tym modelu po prostu czy cos jest nie halo...

0