Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Romet Chart 210 - Romet Char 210- gażnik + skrzynia+sprzęgło- kilka pytań.

woda_cisowianka007 12 Jan 2018 19:21 981 3
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Witam,

Mam 2 problemy ze swoim Chartem oto one :

1.Gaznik MC14, mam problem z nim a dokładnie z jałowymi obrotami, faluja są nie równe, raz chodzi ładnie równo raz wkręca się sam mocno - o co chodzi z tym ? Zamówiłem sobie co prawda nowy gażnik MC14 ale chciał bym dojść z tym co jest nie tak, czy może standardowo tak było z tym modelem gaznika? Prosze o info bo regulacja nic nie daje tzn daje ale i tak chodzi nie równo.

2.Skrzynia biegów i biegi a także sprzęgło. 1 jakoś wchodzi natomiast 2 nawet w jadacym motorowerze za diabła nie może zaskoćżyć bardzo trzeszczy, czy to może być spowodowane tym że sprzęgło jest na wykończeniu lub nie ma tam sprzęgła w ogóle już? Bo widze po ograniczniku że jest na MAX wykręcony dopiero coś tam może łapie to sprzęgło a może nie a już ślizga - jak myślicie wina zjechanych tarcz sprzęgłowych ?
    User removed account
    User removed account  
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Tak się zachowuje i na zimnym i na ciepłym co jakiś czas podkręce srube regulacyjna powietrza jest ok, za chwile sam się wkręca.
    Do gaznika zajrzę, natomiast co może być z tymi biegami? Skrzynia rozwalona, czy to sprzęgło nie wysprzęgla ? Jedynka też róznie ale to powinno delikatnie wskakiwać a u mnie szarpie, zgrzyta, silnik zaplombowany jest środek nie rozbierany. Natomiast od strony sprzęgła był rozbierany. Mam 2 silnik luzem tam biegi lepiej wskakują i lżej. Sprzęgło kompletne juąż zamówiłem więc na pewno je wymienie , zobaczę wtedy czy to coś dało , choć nie podoba mi się te biegi bardzo z silnikami miałem styczność tymi 019/023 tam tarcze szybko leciały i tak samo było jak jak były starte że wbicie 1 czy 2 to jak wbicie gwozdzia w blache ...
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Gaznik wymieniem na nowy.
    Natomiast zbiegi nie wchodza idealnie, czasem ciezko jest wbic bieg a czasem wybic go z powrotem lub np rzy zmianie z 3 na 2 wbije sie 1 bo nie chce wyjsc, czy to normalne?
    A kolejna sprawa to "sprzeglo" myslalem ze tarcze sa zuzyte i wymienilem go kupilem cale nowe sprzeglo, lecz nic to nie dalo luz na lince jest taki ze napinacz jest wykrecony niemal na cala regulacje wtedy i dopiero wtedy dziala ale lapieniemal z 1cm przed dotknieciem dzwigni do kierownicy, a jak u was z tym jest tez tak macie ? Pytam bo nie wiem czy tak jest w tym modelu po prostu czy cos jest nie halo...