Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wideodomofon Wi-Fi. Obsługa przez monitor, smartfon. zamek szyfrowy z RFID

artudud 12 Sty 2018 20:05 717 11
  • #1 12 Sty 2018 20:05
    artudud
    Poziom 13  

Poszukuję zastawu wideodomofonu według poniższej specyfikacji:
    1. Panel zewnętrzny z czytnikiem kluczy zbliżeniowych i szyfratorem, komunikacja z panelem wewnętrznym po WiFi, obsługa elektrozaczepu.
    2. Panel wewnętrzny powinien zapewniać obsługę elektrozaczepu furtki oraz bramy , rejestrację wywołań, przekierowanie wywołań na urządzenia mobilne oparte na Androidzie przez internet po wifi
    Przeglądałem internet ale większość oferowanych urządzeń nie spełnia któregoś z kryteriów, jak jest komunikacja po wifi to nie ma obsługi wewnętrznego monitora, jak jest monitor to tylko po kablu. Dokładnie chodzi o to że w domku jednorodzinnym zamieszkuje starsza osoba i dla niej muszę przygotować wideodomofon z maksymalnie prostą obsługą stąd konieczność instalacji panelu wewnętrznego (monitora) bo obsługa smart fona czy tabletu przez tą osobę nie wchodzi w grę, natomiast pozostali użytkownicy domu doskonale radzą sobie ze sprzętem mobilnym i chcą mieć na bieżąco wgląd w to co się dzieje przed furtką. Przydała by się funkcja podłączenia drugiej kamery (na bramę) ale to nie koniecznie.
    Komunikacja po wifi pomiędzy panelem zewnętrznym a wewnętrznym wynika z braku możliwości wymiany uszkodzonego przewodu wykorzystywanego dotychczas przez domofon (konieczne jest rozbieranie podjazdu rabatek itp. infrastruktury oraz kucie wewnątrz pomieszczeń.
    Edit.....
    Jeśli chodzi o budżet to jestem w stanie na taką inwestycje przeznaczyć max 2000 zł.

0 11
  • #2 13 Sty 2018 13:03
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Obawiam się że gotowego rozwiązania ( takiego kombajnu) to może kolega szukać długo. Sugeruję zainteresować się takimi rozwiązaniami jak wideodomofon IP ( np BCS) czy też przeczytać ten temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3348188.html
    Transmisję bezprzewodową jaki zamek szyfrowy trzeba w proponowanych rozwiązaniach dorobić sobie samemu.
    Poprosiłem w poleceniu mod o określenie budżetu.
    pozdrawiam

0
  • #3 13 Sty 2018 14:41
    Ircys
    Specjalista Domofony

Ile masz sprawnych żył w relacji furtka-dom?
    Jaka jest odległość furtka-dom?

Pozdrawiam

0
  • #4 13 Sty 2018 16:45
    artudud
    Poziom 13  

Dzięki za zainteresowanie tematem.
    I tak po kolei.
    Jeśli chodzi o stary przewód to jest to prawdopodobnie YKY 6x0,7 (sic!) lub jakaś jemu podobna przemysłówka położona około 30 lat temu. Pracował na nim zwykły analogowy domofon co do jego stanu technicznego to dopiero w poniedziałek wykonam pomiary izolacji, z informacji jakie otrzymałem od inwestora to kilka lat temu domofon przestał działać z powodów usterki okablowania. Odległość od furtki do miejsca instalacji panelu wewnętrznego to w przybliżeniu 20-25m max 30 m biorąc po uwagę trasę przebiegu przewodów. A swoją drogą nie wiem czy w ogóle na takim kablu „pójdzie” jakaś cyfrówka nawet gdyby był sprawny.

Po przeczytaniu postów z linka zamieszczonego przez kolegę suworow wpadłem w depresję bo raczej rozwiązania tam przedstawione mocno odbiegają od mojej skromnej wiedzy tematycznej. Myślałem raczej o rozwiązaniu w postaci gotowego zestawu do montażu.

Jeśli nie ma takiego rozwiązania jak planowałem pozostaje mi kładzenie nowych kabli ale to chyba robota na wiosnę. Gdyby jednak okazało się że przewód jest sprawny czy macie jakieś sugestie w tym przedziale cenowym?
    Np. coś takiego https://www.wideodomofony.pl/oferta-vidi-mvdp...-czytnik-kluczy,-pamiec,-szyfrator,-1284.html
    lub to https://www.wideodomofony.pl/oferta-wideodomo...03pm-+-sa101ip-wideo-zestaw-safe-ip-1372.html

0
  • #5 13 Sty 2018 18:08
    Ircys
    Specjalista Domofony

Starsza osoba będzie zapewne miała kłopoty z obsługą tableta zatem proponuję zestaw z monitorem słuchawkowym: http://www.miwiurmet.pl/katalog-produktów-domofony/item/319-zestawy-video/1671-1722-661.html
    do tego dla sprytnej młodzieży dokupujemy bramkę IP:
    http://www.miwiurmet.pl/katalog-produktów-domofony/item/319-zestawy-video/1984-1083-58.html
    Między furtką a domem wymagane są tylko 2 żyły.

Szyfrator z RFID-em do założenia oddzielnie.

Pozdrawiam

0
  • #7 13 Sty 2018 20:47
    suworow

Kilka już mamy zamontowanych :) Po zmianie serwerów nawet to działa całkiem znośnie.
    6 żył by wystarczyło a nawet 4 z lokalnym zasileniem zaczepu.
    Twoja wersja też miała przeglądarkę internetową? :)
    Tylko ta cena....

0
  • #8 14 Sty 2018 22:26
    artudud
    Poziom 13  

Suworow twój zestaw może jest ciekawy jeśli chodzi o możliwości techniczne ale niestety jego wykonanie za bardzo jest skomplikowane przypuszczam że serwisowanie także no i cena końcowa prawdopodobnie poza moim budżetem.

Irkor cena poza budżetem, finalnie mam analogowy sprzęt skomplikowany o dodatkową bramkę IP.

Ircys nie spełnia założeń inwestora.

Wobec powyższego proszę o ocenę zaproponowanych prze zemnie zestawów bo według mnie to spełniają wszystkie założenia inwestora (oprócz transmisji pomiędzy panelami) niewidomą jest firma i trwałość zestawów oraz jego bezawaryjność.
    Montaż wydaje się mało skomplikowany a co za tym idzie serwisowanie także.
    Ze skromnego doświadczenia wiem że „składaki” stwarzają później masę problemów serwisowych i aby ich uniknąć w przyszłości, musimy wykonywać obszerną dokumentację po wykonawczą a to niestety kosztuje

0
  • #9 15 Sty 2018 22:11
    suworow

artudud napisał:
    Ze skromnego doświadczenia wiem że „składaki” stwarzają później masę problemów serwisowych i aby ich uniknąć w przyszłości, musimy wykonywać obszerną dokumentację po wykonawczą a to niestety kosztuje

Nie wiem co kolega nazywa składakiem i o jakich problemach serwisowych kolega wspomina ...
    Co do zaprezentowanych "zestawów"o które kolega pyta to pierwszego nie znam ( był jakiś temat na forum dot. ustawień poczty co do których tz " wsparcie techniczne" podobno robiło wielkie oczy) drugi miałem okazję montować tyle że wtedy nie było jeszcze dedykowanego monitora. Wrażenia mieszane. Jest na forum temat w którym ten wideodomofon był obszernie omawiany.
    Na szybko znalazłem tyle:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16812480#16812480
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16612286#16612286

0
  • #11 17 Sty 2018 11:54
    suworow

@Ircys, ależ autor już wykazał się odwagą biorąc pod uwagę zestaw o nazwie :VidiLine VIDI-MVDP-7SL ( post nr4) a jednocześnie słabą znajomością rzeczy pisząc :

artudud napisał:
    Suworow twój zestaw może jest ciekawy jeśli chodzi o możliwości techniczne ale niestety jego wykonanie za bardzo jest skomplikowane przypuszczam że serwisowanie także

Doprawdy nie wiem co jest takiego skomplikowanego w podłączeniu dodatkowego zamka szyfrowego do domofonu lub wideodomofonu i jakież to może za sobą nieść konsekwencje/ utrudnienia serwisowe. Moim skromnym zdaniem jest to zadanie na podobnym poziomie trudności co dołożenie przycisku otwarcia. :)

0
  • #12 02 Mar 2018 21:35
    wagi
    Poziom 10  

artudud ja u siebie za niedługo bede miał DAHUA VTO2111D-WP + PANEL WEWNĘTRZNY IP DHI-VTH5221DW + MODUŁ PRZEKAŹNIKOWY DHI-DEE1010B do otwierania bramy.
    Mam nadzieję, że będzie to działało stabilnie.

0