Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ldm PST 1018 jaka koncowka ads

szymon795759209 12 Sty 2018 22:46 315 6
  • #1 12 Sty 2018 22:46
    szymon795759209
    Poziom 3  

Witam jaki wzmacniacz (ADS) dobrac do moich basów ldm 1018 myslałem na plx 3200 ale pogubiłem się z mocami i omami ponieważ według producenta ldm ma 1000w w 8ohm a ADS np 3200 niby tylko 550w w 8ohm czyli troche malo wiec moje pytanie jaką końcówkę mocy dobrac do tych 1000w ?

0 6
  • Pomocny post
    #2 14 Sty 2018 23:09
    DjMapet
    Poziom 43  

Jak basy podłączysz do końcówki mocy w stereo, to owszem, zasili je mocą 2x550W, ale jak podłączysz je do końcówki mocy w mostku, to już będzie w stanie zasilić je mocą 3200W. :-)
    PLX-2400 wystarczy, ale jak masz kasę na PLX-3200, to nie widzę problemu, by nią zasilić te basy.

Pozdrawiam.

0
  • #3 15 Sty 2018 08:54
    szymon795759209
    Poziom 3  

Dzięki za odpowiedz
    Teraz juz chyba wszystko wiem co kupić ale nie wiem zbytnio jak zmostkowac + do +
    i - do - czy jak? bo wiem ze w ADS mam 1 wyjscie w mostek to srodkowe i poprostu jak podlaczyć to do speakona ?
    Pozdrawiam i licze na odpowiedz

0
  • #4 15 Sty 2018 09:05
    marian133
    Poziom 38  

DjMapet napisał:
    ale jak podłączysz je do końcówki mocy w mostku, to już będzie w stanie zasilić je mocą 3200W

Tyle że te 3200W to przy 4 ohmach, przy ośmiu ma 2000W ;)
    Jak ma dwa basy to może je zlinkować, tylko że nie wiadomo czy wtedy ADS wytrzyma impedancje poniżej 4 ohmów.

szymon795759209 napisał:
    Teraz juz chyba wszystko wiem co kupić ale nie wiem zbytnio jak zmostkowac + do +
    i - do - czy jak? bo wiem ze w ADS mam 1 wyjscie w mostek to srodkowe i poprostu jak podlaczyć to do speakona ?
    Pozdrawiam i licze na odpowiedz

http://www.ads.com.pl/instrukcje_pliki/instrukcja_plx.pdf

;)

0
  • #6 15 Sty 2018 13:38
    marian133
    Poziom 38  

szymon795759209 napisał:
    Ale jeżeli zmostkujemy...

Co zmostkujesz?
    Głośniki?
    Głośniki (kolumny, "paczki") się linkuje a nie mostkuje.
    Jeśli zlinkujesz suby ("paczk") równolegle (a tak zazwyczaj się robi) to uzyskasz wypadkową impedancję 4 ohmy.

Nie napisałeś ile masz tych subów, dlatego sprostowałem :)

szymon795759209 napisał:
    Znalazłem schemat na necie ze plus jednego glosnika podłaczamy do 1+ a minus do 1- a plus drugiego glosnika do 2+ a minus do 2 -
    http://audio.manualsonline.com/manuals/mfg/qsc audio/pl218a pl224a pl230a pl236a.html?p=22 co sadzicie o takim podłączeniu ?

Widzisz co czytasz?
    Zalinkowałem Tobie instrukcję obsługi ADS-a a Ty teraz linkujesz do QSC...

0
  • #7 15 Sty 2018 13:44
    DjMapet
    Poziom 43  

Potrzebne będą dwa kable kolumnowe (najlepiej o przekroju 2x4mm²) z wtykami speakon oprzewodowanymi: 1+ do 1+ a 1- do 1-. Każdy typowy kabel głosnikowy speakon, ma tak oprzewodowane wtyki. Jednym kablem łączysz wyjście BRIDGED końcówki z jednym z gniazd pierwszej kolumny a drugim kablem łączysz (linkujesz) tę pierwszą kolumnę z drugą -zakładam, że masz dwa takie basy. :-)
    Przełącznik trybu pracy końcówki (OPERATION MODE), ustawiasz w pozycji BRIDGED. Sygnał (z miksera, procesora, ITP) podajesz na wejście CHANNEL A (MONO), tłumienie sygnału ustawiasz potencjometrem kanału A.
    Reszta ustawień końcówki mocy (CROSSOVER, SUBSONIC FILTER), zależne jest od tego, z czego będziesz na nią podawał sygnał.
    Jeśli z procesora głośnikowego/crossovera, to podział/odcięcie, oraz subsonic-ka ustawiasz w pozycji OFF.
    Jeśli sygnał podajesz bezpośrednio z miksera, czy innego (oprócz w/w) źródła sygnału, to SUBSONIC FILTER ustawiasz w pozycji 25 Hz, Przełącznik crossovera w pozycji LO a potencjometr crossovera ustawiasz (doświadczalne) w zakresie 80-120 Hz.
    Z wyjścia CROSSOVER OUTPUT, można ew. (nie wiemy jakie masz nadstawki?) podać sygnał po filtrze górnoprzepustowym, na wzmacniacz zasilający nadstawki pasywne, czy też na nadstawki aktywne.
    Seria PLX, bez problemu pracuje z obciążeniem 2 om na kanał, oraz 4 om w mostku.
    Schematy połączeń z linka - może oprócz pierwszego - nie mają odniesienia do połączeń stosowanych w PLX.

Pozdrawiam.

0