Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dlaczego karta graficzna uległa uszkodzeniu

MineStonePeople 12 Sty 2018 23:10 213 3
  • #1 12 Sty 2018 23:10
    MineStonePeople
    Poziom 3  

Płyta główna - gigabyte H81M-DS2V,
    procesor - intel core i5- 4570,
    zasilacz - corsair vs 550
    Jakiś czas temu mój komputer zamiast się włączać wywalał blue screeny. Nie mogąc samemu rozwiązać problemu dałem komputer do naprawy i dowiedziałem się że winna jest karta graficzna ( gtx 660 ) i po wyjęciu wszystko działa. Tak że kupuje nową karte ale nie dowiedziałem się jak karta się zepsuła. Była leciwa więc mogło się tak jakoś złożyć, ale mam pewne obawy czy jak dam inną to czy mi od razu nie padnie. czy jest szansa że coś konkretnego to wywołało i czy może się to powtórzyć?

0 3
  • #2 12 Sty 2018 23:42
    Ture11
    Poziom 34  

MineStonePeople napisał:
    czy jest szansa że coś konkretnego to wywołało i czy może się to powtórzyć?
    Jest dużo możliwych czynników, najczęściej problem wynika z braku odpowiedniego odprowadzania ciepła (np. nie czyszczone wnętrze komputera, ciasnota w obudowie, komputer wstawiony gdzieś między meble itp).

Karty graficzne najczęściej padają w wyniku uszkodzenia lutów pod samym chipem graficznym (naprężenia cieplne, itp.).

1
  • #3 14 Sty 2018 09:31
    aarek68
    Poziom 17  

MineStonePeople napisał:
    Płyta główna - gigabyte H81M-DS2V,
    procesor - intel core i5- 4570,
    zasilacz - corsair vs 550
    Jakiś czas temu mój komputer zamiast się włączać wywalał blue screeny. Nie mogąc samemu rozwiązać problemu dałem komputer do naprawy i dowiedziałem się że winna jest karta graficzna ( gtx 660 ) i po wyjęciu wszystko działa. Tak że kupuje nową karte ale nie dowiedziałem się jak karta się zepsuła. Była leciwa więc mogło się tak jakoś złożyć, ale mam pewne obawy czy jak dam inną to czy mi od razu nie padnie. czy jest szansa że coś konkretnego to wywołało i czy może się to powtórzyć?

Pomijając uszkodzenia mechaniczne, to najczęstszą przyczyną awarii kart graficznych (i nie tylko) jest dyrektywa RoHS z dnia 27 stycznia 2003 roku- czyli w skrócie pisząc: lutowanie bezołowiowe i związane z nim konsekwencje. Ot taka pseudo ekologia :wink:

1
  • #4 02 Lut 2018 11:14
    MineStonePeople
    Poziom 3  

dzięki wszystkim

0