Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie czujnika NPN do arduino/Ramps1.4

7hebill 13 Sty 2018 00:07 471 3
  • #1 13 Sty 2018 00:07
    7hebill
    Poziom 10  

Podłączenie czujnika NPN do arduino/Ramps1.4
    NPN zasilany z zasilacza podaje napiecie na transoptor

z drugiej strony(nie jestem pewien bo doszedłem do tego drogą dedukcji) sygnałowy musi być połaczony z masą albo z zasilaniem

nie wiem jak to zrobić by jak trasnoptor przestaje podawać sygnał zasilania na kabel sygnałowy by uziemić ten kabel w stanie nie użytku. jesli tego nie zrobie arduino miesza oba sygnały

NO/NC :(

Bazowalem sie na tym schemacie m.in.

0 3
  • #2 13 Sty 2018 01:16
    el2010tmp
    Poziom 25  

Czujnik npn w stanie aktywnym zwiera wyjście do masy. Należy więc podłączyć plus z zasilacza przez rezystor do anody transoptora a katodę do wyjścia czujnika.

Na drugim schemacie masz sposób podłączenia czujnika pnp więc dla npn nie zadziała.

0
  • #3 13 Sty 2018 01:25
    7hebill
    Poziom 10  

To dziwne bo własnie mam taki czujnik i na nim jest jak byk napisane ze to czujnik NPN a na kablu czarnym jest napiecie +12V jak na obrazku poniżej. Generalnie działa mi to po lewej stronie a nie wiem jak ten sygnał podpiąć po prawej stronie do płytki bo jak daje 5V na kabel sygnałowy to widzi wszystko, problem pojawia się jak sygnału nie ma a na laptopie pokazuje ze jest, a raz nie ma.

open
    TRIGGERED
    TRIGGERED
    TRIGGERED
    open
    TRIGGERED

gdzie powinno pokazywać TRIGGERED cały czas. :( zaś jeśli podłącze w stanie spoczynku czujnika do masy sygnałowy kabel wtedy pokazuje bezbłędnie
    TRIGGERED
    TRIGGERED
    TRIGGERED
    TRIGGERED
    TRIGGERED

a na wykrywaniu metalu pokazuje
    open
    open
    open
    open

problem w tym ze nie wiem w takim razie jak podlaczyć to do kupy bo nie mogę zewrzeć +5V do masy bo spowoduje to restart arduino;(

0
  • #4 20 Cze 2018 06:04
    7hebill
    Poziom 10  

Otot jak rozwiazane[/img]

0