Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenia telewizorów Samsung Smart TV potwierdzone certyfikacją.

LOCOLOCO 13 Sty 2018 00:36 537 0
 • #1 13 Sty 2018 00:36
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant

  Zabezpieczenia telewizorów Samsung Smart TV potwierdzone certyfikacją.

  Zabezpieczenia telewizorów Samsung Smart TV potwierdzone certyfikacją.

  Firma Samsung poinformowała, że zabezpieczenia wykorzystywane w telewizorach Smart TV, które obejmują technologię Samsung Knox, zostały zatwierdzone przez globalne instytuty certyfikujące. Samsung Smart TV jest pierwszym rozwiązaniem w branży, które trzeci rok z rzędu otrzymało certyfikat potwierdzający zgodność z Common Criteria (CC). Z kolei usługa płatności Checkout jest zgodna ze standardem Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS).
  – W firmie Samsung bezpieczeństwo traktujemy priorytetowo, szczególnie jeśli chodzi o rozwój technologii Smart TV – powiedział Jonghee Han, President of Visual Display Business w Samsung Electronics. – Konsekwentnie realizujemy działania, które mają na celu zapewnienie użytkownikom Smart TV jednego z najlepszych na rynku rozwiązań pod względem bezpieczeństwa.
  Technologia Samsung Knox wprowadza do telewizorów kompleksową architekturę zabezpieczeń. Obecna we wszystkich urządzeniach Smart TV z tego roku, zapewnia wzmożoną ochronę zoptymalizowaną pod kątem środowiska użytkownika. System wykrywa i usuwa aplikacje złośliwe, które mogą wykraść ważne dane z innych, bezpiecznych aplikacji. Dzięki tym ulepszonym zabezpieczeniom Samsung, jako pierwsza firma w branży, trzeci rok z rzędu otrzymał certyfikat Common Criteria. Jest on uznawany za obowiązkowy system certyfikacji zabezpieczeń komputerowych na świecie.


  Podczas targów CES 2018 usługa płatności Samsung Checkout otrzymała certyfikat PCI DSS. Jest on przyznawany przez międzynarodową organizację UL, która zajmuje się m.in. badaniem i oceną produktów pod kątem bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o T-commerce, czyli usługi płatności umożliwiające zakup produktów i usług bezpośrednio z poziomu telewizora, firma Samsung dodatkowo wzmocniła bezpieczeństwo swojego rozwiązania dla Smart TV. Checkout jest prostą usługą płatności T-commerce, która szyfruje informacje o karcie kredytowej. Natomiast PCI DSS to międzynarodowa norma bezpieczeństwa danych dla wszystkich organizacji, które przetwarzają, przechowują lub przesyłają informacje dotyczące kart kredytowych. Została przyjęta przez American Express, Discover Financial Services, JCB International, MasterCard i Visa Inc.
  Oprócz własnego oprogramowania zabezpieczającego firma Samsung wraz z McAfee opracowała dostosowaną do telewizorów aplikację o nazwie McAfee Security for TV. Od kwietnia ubiegłego roku jest ona instalowana we wszystkich telewizorach Samsung Smart TV i zapewnia dodatkową podwójną ochronę urządzeń. McAfee jest jedną z najlepszych na świecie niezależnych firm działających w zakresie cyberbezpieczeństwa, która swoje usługi oferuje w 32 językach. Samsung Smart TV to pierwsze telewizory na świecie, w których przyjęto tak innowacyjne zabezpieczenie programowe, przeznaczone specjalnie dla telewizorów.
  Więcej informacji o Smart TV firmy Samsung, technologii Samsung Knox oraz usłudze Checkout można uzyskać pod adresem www.samsung.com..


  Informacje o UL
  UL propaguje bezpieczne warunki życia i pracy ludzi poprzez korzystanie z osiągnięć nauki do rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem i zrównoważonym rozwojem. Znak UL budzi zaufanie i gwarantuje bezpieczeństwo stosowania nowych, innowacyjnych produktów i technologii. Każdy pracownik UL z oddaniem podchodzi do realizacji zadania, jakim jest poprawa bezpieczeństwa świata. Testujemy, sprawdzamy, kontrolujemy, przeprowadzamy audyty, certyfikujemy, walidujemy, weryfikujemy, doradzamy i szkolimy, jak również wspieramy innych w tych działaniach za pomocą rozwiązań programowych na rzecz bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.