Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS51D6900 - Brak napięć VS i VA

k708 13 Sty 2018 11:43 1158 21
  • #1 13 Sty 2018 11:43
    k708
    Poziom 16  

Witam, mam problem z zasilaczem BN44-00446, po włączeniu nie działa część przetwornicy dająca zasilanie VS i VA, zasilanie 390V na tranzystorach jest ale brak zasilania na sterowanie/ucc25600/, a co za tym idzie brak sterowania, nigdzie nie ma schematu tego zasilacza, to sterowanie jak i zasilanie tego ucc... zrobione jest na małym trafku ale jak ten układ ma działać, to trudno bez schematu zrozumieć, 15V i 5V jest i ta część zasilacza działa.Bedę wdzięczny za podsunięcie jakiegoś sensownego tropu.Pozdrawiam

0 21
  • #3 14 Sty 2018 16:29
    baki
    Poziom 18  

Witam.
    Nie włączają się ani na momencik?? Odepnij najpierw moduł X ,jak się nie włączą na chwilę to moduł Y . Te zasilacze się raczej nie psuły. Jak to nie pomoże i nie pojawi się nawet na chwilę napięcie Vs i Va to faktycznie może być uszkodzony zasilacz.
    Pozdr.

0
  • #4 15 Sty 2018 10:37
    k708
    Poziom 16  

Dokładny model TV jest w tytule, a zasilacza: PB5FA,PSPF371501A,BN44-00446.Po włączeniu pojawia się 10V na VS, VA- 0V, na Y-sus nie ma żadnych zwarć, tranzystory sprawdzone, z-sus też O'k.

0
  • #5 15 Sty 2018 20:37
    baki
    Poziom 18  

Witam.
    No to jeszcze tak. Odłączasz płytę Main od zasilacza . Na logice w górnym prawym rogu zwierasz ze sobą gold piny (dwa są na masie to 1z2 i 3z4). Odłączasz zasilanie od Y-sus i od X-sus . PS -on na zasilaczu zwierasz do masy. Właczasz zasilanie sieciowe i sprawdzasz czy na zasilaczu są jakieś napięcia Va i Vs . Przez chwile powinny mieć swoje max. Jak nic się nie dzieje lub są małe to zasilacz do wymiany.
    Pozdr.

0
  • #6 17 Sty 2018 15:57
    k708
    Poziom 16  

Witam, zrobiłem jak napisałeś ale Vs i Va - 0V, jak podłączę wszystko razem tak jak TV miałby pracować, to powoli, rosnąco pojawia się Vs, rośnie od 1,4V do 10V i tak zostaje.

Dodano po 20 [minuty]:

Oczywiście Va - 0V

0
  • #7 17 Sty 2018 20:38
    baki
    Poziom 18  

No to wychodzi , że zasilacz nie pracuje . Jeszcze może być uszkodzona logika. Ona włącza napięcia Vs i Va. Na logice jest zielona dioda smd miga lub mignie ?
    Ten zasilacz można uruchomić na stole ale już nie pamiętam . Muszę sprawdzić czy taki mam .

0
  • #8 18 Sty 2018 14:09
    k708
    Poziom 16  

Na logice dioda nawet nie mignie, zasilanie logiki jest 5,3V, z tego złącza wychodzi również PS-on, VS-on, VS-con ale na każdym nic nie ma, a może podać na VS-on 3,3V i zobaczyć czy ruszy, nie wiem co to jest VS-con?

Dodano po 1 [godziny]:

Wymieniłem logikę, teraz dioda miga, na VS-on pojawia się 3,3V, PS-on dostaje masę, VS-con - 0V , napięcie VS pojawia się na wyjściu z zasilacza na chwilę ok.40V ale zasilacz sie rozłącza i załącz cyklicznie, po odpięciu Y-sus jest to samo, czyżby uszkodzona była logika i zasilacz ?

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

Teraz z tą wymienioną logiką powtórzyłam metodę ze zwarciem gold-pinów ale jest to samo, cyklicznie załącza i wyłącz zasilacz a napięcie VS to ok 20V.

0
  • #9 18 Sty 2018 19:02
    baki
    Poziom 18  

Ma cyklicznie rozłączać bo logika nie dostaje informacji od X i Y .Jeszcze raz zewrzyj goldpiny. PS=on do masy ale odłącz modułu XiY . Napięcia powinny
    być max ( ok 56v i 210v )na panelu są podane właściwe, na nalepce i maleć powoli.
    Zasilacz u siebie znalazłem ale potrzeba chwili aby na stole zrobić pomiary.
    Nie obiecuje ale się postaram , to wieczorem jutro dam znać.
    Pozdr.

0
  • #10 19 Sty 2018 16:35
    k708
    Poziom 16  

VS ma być 207V, VA-58V , już sprawdzałem w ten sposób z goldpinami, nie ma znaczenia czy Y i X są podłączone czy nie, wartość napięcia z zasilacza Vs i VA nawet nie zbliża się do wymaganej wartości, stawiam jednak na uszkodzenie zasilacza. Jutro jeszcze z nim powalczę, oczywiście nadal jestem otwarty na sugestie.

Dodano po 15 [godziny] 32 [minuty]:

Sprawdziłem raz jeszcze, zwarte gold-piny, odłączony y oraz x, odłączona płyta main,
    po włączeniu przekaźnik w zasilaczu włącza i wyłącza a napięcie VS stopniowo rośnie i dochodzi do 70V , VA do 20V i zasilacz się wyłącza, przy podłączonym Y i X, VS dochodzi do 20V, VA - 13V.

Dodano po 4 [godziny] 35 [minuty]:

Wyjąłem zasilacz na stół, PS-on/sterowanie z main/ na masę, PS-on/sterowanie z logiki/ na masę, VS-on z logiki podałem 3V, zasilacz uruchomił się , napięcie VS-207V, VA-58V, czyli wszystko prawidłowo, zasilacz sprawny ale dlaczego nie uruchamia się właściwie jak steruje nim logika ze zwartymi goldpinami?

0
  • #11 19 Sty 2018 20:40
    baki
    Poziom 18  

A jesteś pewien za tą nową logikę ?
    Tam na flashu jest biała nalepka z kodem , jest to wersja programu w logice.
    Niekiedy , ale nie zawsze jak jest inna wersja to moduł nie startuje.
    Jak odłączasz zasilanie od main odłączasz też kabel lvds? między main a logiką?
    Te niskie napięcia VA i Vs świadczą o tym że logika za wcześnie wyłącza zasilacz .
    Odłącz od logiki wszystko oprócz zasilacza i sprawdź.
    Prezent ok kumpli z ZSRR poniżej.

0
  • #13 20 Sty 2018 12:57
    k708
    Poziom 16  

Odłączyłem wszystko od logiki i napięcia VS i VA pojawiają się prawidłowe, szukałem logiki z do tego modelu ale nigdzie nie widzę a może masz taką?

Dodano po 4 [minuty]:

Dokładny model TV - PS516900DSXXH, podaję dokładny model bo znalazłem tutaj temat podobny gdzie podstawiona była logika z modelu PS51D6900D i miał problem z ze zbyt ciemnym obrazem.

Dodano po 11 [minuty]:

Muszę się przyjrzeć scalakowi D9153 na tej oryginalnej logice, bo ponoć on najczęściej się uszkadza.

0
  • #14 20 Sty 2018 14:42
    baki
    Poziom 18  

Najczęściej uszkadza się ten od zasilania U2005 .
    Zacznij podłączać do logiki taśmy po kolei i sprawdzaj co powoduje obciążenie logiki.
    Jak podasz nr fabryczny to sprawdzimy jaki tam jest panel i jaka logika.
    Ewentualnie na panelu na nalepce powinien być np BN96 lub BN07 i dalej xxxxxx
    W poniedziałek w firmie sprawdzę czy mam taką logikę, ze zdjęcia wszystko widać.

U sąsiadów z ZSRR znalazłem jeszcze serwis do modelu DSXXC

0
  • #16 22 Sty 2018 13:24
    k708
    Poziom 16  

Matryca model: 850FH-YB09, BN96-17359A

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

Po podłączeniu taśm do logic buffer oraz x-sus to włącza/wyłącza, przy taśmie tylko do y-susa , startuje do maxa i opada powoli, taśma tylko do x-sus startuje i działa.

Dodano po 1 [minuty]:

Tasmy tylko do logic buffer, startuje i działa.

0
  • #17 22 Sty 2018 19:46
    baki
    Poziom 18  

No to mamy problem ?? Nigdy tak dokładnie się nie wgryzałem . Sprawdź bezpieczniki i kontakty taśm na dolnych buforach (E). Ale gdyby tam było przywarcie to by na obrazie były pionowe pasy . Prawdopodobnie to logika. Może jest z mniejszej lub większej matrycy bo druk jest taki sam. Do tego modelu i tej matrycy logika jest BN96-16527A S50FH-YB09. Dzisiaj nie dałem rady ale jutro 100% sprawdzę czy
    mam logigę z Twoim programem.
    Schemat blokowy poniżej :

0
  • #18 23 Sty 2018 10:47
    k708
    Poziom 16  

Ja też myślę, że to logika tylko trzeba zdobyć z programem, który jest na tej z fotki przesłanej wcześniej. Bezpieczniki na buferrach sprawne. Na tej oryginalnej na pewno uszkodzony D9153, niestety nie mam na wymianę, chyba że wyjmę z tej drugiej z innym programem chociaż nie mam pewności że po wymianie układu ta właściwa logika ruszy, wolałbym kupić sprawną z programem: 51DS, GVE, 110520, F803h.

Dodano po 4 [minuty]:

Ta logika, którą włożyłem i która włącza/rozłącza o ile pamiętam, była od tv 42"

Dodano po 5 [minuty]:

Jednak nie 42", ta logika na 95% jest od modelu PS51D490A1

0
  • #20 24 Sty 2018 12:43
    k708
    Poziom 16  

Dziękuję, adres wysłałem na PW.

0
  • #21 31 Sty 2018 17:28
    k708
    Poziom 16  

Dla potomnych: uruchomiłem TV w trybie serwisowym/zwarte gold-piny na logice/ moduły, które były oryginalnie w TV , oczywiście po ich naprawie, TV włączył się i zmienia plansze kolorowe, podsumowując, uszkodzona była logika: U2005, uszkodzony był moduł X scalak: U4000 i do wymiany płyta main. Wielkie dzięki dla Bakiego za pomoc.

0
  • #22 02 Mar 2018 15:13
    k708
    Poziom 16  

Witam, wracam na chwilę do tematu w celu sprostowania, wszystko się zgadza w ostatnim poście prócz "PŁYTA MAIN DO WYMIANY".
    Ostatecznie przyczyną nie włączania się TV był jednak zasilacz.
    Miał uszkodzone dwie szeregowo połączone diody zenera, które dają w układzie 17V po stronie pierwotnej w układzie tworzącym napięcie 15V. Mimo iż to napięcie po stronie wtórnej było w miarę stabilne, to z kolei napięcie z którego to 15V jest tworzone po stronie wtórnej czyli 18V było lekko niestabilne i widocznie to w jakiś sposób przekładało się na to właściwe 15V, które idzie na MB.

0