Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra + Ropam 3.5 - alarm nie wykonuje połączeń telefonicznych.

mysiul 13 Sty 2018 12:40 774 4
  • #2 13 Sty 2018 14:46
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

No trochę kolega ogarnął ten temat :)
    Wybrane uwagi/ pytania (może podpowiedzi) ogólne dotyczące tak naprawdę każdego nadajnika wyzwalanego naruszeniem wejścia.
    1. Czy połączono masy urządzeń?
    2. test z ręki przez zwarcie do masy danego wejścia.
    3. Czy wysyła transmisje testowe?
    4. Czy działa w drugą stronę tj przyjmuje i realizuje sterowania?
    5. Sprawdzał kolega czy wysyła sms-sy?

Ten model zapisuje historię zdarzeń i posiada zakładkę on- line. Odczytywał kolega historię, sprawdzał czy karta jest zalogowana, czy wywołanie alarmu zmienia status na wejściach modułu?

Dawno nie montowałem ropama i po prostu nie pamiętam, ale może jest tak, że aby zadzwonił musimy wpisać coś/ cokolwiek w pole VSR ?

0
  • #3 13 Sty 2018 15:42
    buszmen78
    Poziom 17  

W trybie programowania moduł nie działa normalnie,
    sprawdzić w online czy wejścia się naruszają, wyjścia można 'kliknąć' myszką,

Jak wszystko elektrycznie ok zaprogramować, zrestartować i testować normalnie ...

0
  • #4 14 Sty 2018 07:34
    mysiul
    Poziom 4  

OK, poprzez tryb online sprawdziłem, ze należało zmienić nr wejścia z 1 na inny.
    Wszystko już działa tylko w kolumnie "SMS naruszenie" wpisałem - ALARM", a "SMS Powrót - KONIEC" i teraz jak jest alarm to dostaję najpierw smsa o treści KONIEC, pozniej dzwoni telefon i jak rozbroję alarm znowu przychodzi sms "KONIEC.
    Czy tak ma być ?

Dzięki za pomoc.

0
  • #5 14 Sty 2018 11:25
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

mysiul napisał:
    Czy tak ma być ?

Nie wiem, ja bym tak tego nie zostawił a koledze jak tam wygodnie.
    Zrobi sobie kolega post 2 punkt 2, zobaczy jak wtedy przyjdzie i spróbuje wyciągnąć wnioski.
    Ma kolega dostęp do konfiguracji centrali, konfigurował wyjścia, czytał o polaryzacji, czasach działaniu wyjść, zatrzaskach, kasowaniu powiadomień wraz z rozbrojeniem i paru innych rzeczach, których warto mieć świadomość konfigurując powiadomienie?
    pozdrawiam

0