Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pojemność kondensatorów we wzmacniaczu Yamaha

12 Sie 2005 23:13 1835 8
  • Poziom 10  
    Witam. Przeglądałem oferty wzmacniaczy na Allegro i wpadł mi w oko wzmak Yamahy A720 bodajże.http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60320888 Gość zastrzega że zamontowane sa kondensatory 22000uF na kanał. Sprawdziłem z ciekawości w moim Yamaha AX 590 i sa po 12000uF na kanał. Czy to czyni dużą różnicę w dżwięku?
  • Poziom 38  
    galub sam posiadam taką yamahe i to prawda.2x22000uF robi swoje !.Kondensatory są wielkości puszek po coli !!.

Yamaha A720 jest dużo bardziej rozbudowana niż nowy model AX590 co za tym idzie jest lepsza parametrowo i jakościowo.
  • Poziom 10  
    No i co bys radził? Wymiana kondensatorów czy pokusic sie o zmiane wzmaka na ten A720. Sam juz nie wiem.
  • Poziom 38  
    galub spokojnie.Twój wzmacniacz to już naprawdę wyższa półka !.Możesz być pewien że jest DUŻO lepszy niż audiofilskie rotele i inne badziewia (oczywiście mowa o pewnej granicy cenowej).

Cała kwestia rozchodzi się o to że AX590 to wzmacniacz z połowy lat 90 jak nie później a A720 to lata 86-88 wtedy inaczej konstruowano sprzęt....
  • Poziom 14  
    Witam
    Chcesz się przekonac, czy jakośc dzwięku jest lepsza to dołóż na próbę po 10000 uF i sam się przekonasz. Przyjęło się że na każde 100 W mocy wzmacniacza wystarcza 10000 uF na kanał. Może sie okazac że dodanie pojemności może przyniśc odwrotny skutek. Przed dodaniem dodatkowych kondziów należy sprawdzic czy mostek Greatza jest wystarczający.
    Pozdrawiam
    loRet81
  • Poziom 10  
    Dzięki sprawdze.
  • Poziom 26  
    hmm nie ma człowieka 2 dni i już takie rzeczy sie czyta.. czy kolega loRet18 jest mi w stanie w miare logicznie wyjaśnić co ma mostek do kondensatorów i podnoszenia ich pojemnosci??
  • Poziom 23  
    Witam

Ja myślę ze koledze loRet81 chodziło oto że po dołożeniu dodatkowej pojemności przy starcie popłynie większy prąd niż poprzednio. Przez to poradził sprawdzić czy mostek wytrzyma taki prąd.
  • Poziom 26  
    w takich wzmacniaczach raczej montują softstart, a nawet jeżeli nie to wątpie aby mieli mostki wyliczone co do ampera