Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka Moc przyłączeniowa mini kopalni kryptowalut jaka moc umowna?

Tadek80 13 Sty 2018 14:12 540 7
  • #1 13 Sty 2018 14:12
    Tadek80
    Poziom 2  

Witam przeczytałem kilka tematów o mocy przyłączeniowej i umownej, ale bardzo prosiłbym o rozwianie
    moich wątpliwości.
    Więc koparek ma być pięć każda o mocy maksymalnej 1.54kW
    Z tego co napisał Plumpi w jednym z tematów:

Cytat:
    Trzeba zsumować moce wszystkich urządzeń mogących pracować jednocześnie i dodać ok. 20-30% zapasu.

1.54kWx5=7.7kW +30%=10.01kW
    Czy mam racje?
    I dalej jak obliczyć amperaż jakie będą pobierały koparki i jak się to ma do zabezpieczenia przedlicznikowego?(tego wcale nie rozumiem)

A jeśli chodzi o moc umowną znalazłem taką wypowiedź:
    Cytat:
    Moc umowna - maksymalna moc średnia 15 minutowa jaką można pobierać przyłączem

Więc jeśli koparki będą chodziły 24h na dobę przez 365dni w roku to mam podać tauronowi 7.7kW?

0 7
  • Pomocny post
    #2 13 Sty 2018 14:40
    Pan.Kropa
    Poziom 11  

Żeby później nie żałować bierz zasilanie trzy fazowe z zabezpieczeniami 3x25A. Poszczególne koparki podepniesz do poszczególnych faz tak żeby w miare równomiernie rozłożyć obciążenie każdej z faz. Moc możesz zamówić 13kW.

0
  • #3 13 Sty 2018 15:18
    vodiczka
    Poziom 42  

Pan.Kropa napisał:
    Poszczególne koparki podepniesz do poszczególnych faz tak żeby w miare równomiernie rozłożyć obciążenie każdej z faz. Moc możesz zamówić 13kW.
    Dokładnie, jeżeli się dorobisz to kupisz szóstą koparkę i obciążenie faz będzie równomierne. :)

0
  • #4 13 Sty 2018 15:23
    Pan.Kropa
    Poziom 11  

Nie ma się co śmiać. Jak potrzebuje min 7.7kW to i tak dostanie trzy fazy. Po co obciążać tylko jedną faze jak można równomiernie trzy? 3x25A jest optymalne niż jakaś uryna 3x16A czy 1x32A jak w ogóle takie coś dostanie.

0
  • #5 13 Sty 2018 16:57
    vodiczka
    Poziom 42  

Pan.Kropa napisał:
    Nie ma się co śmiać
    Nie śmieję się z trzech faz a ze spodziewanego urobku czyli kiedy dokupi szóstą koparkę.

0
  • #6 13 Sty 2018 17:15
    Pan.Kropa
    Poziom 11  

Co do koparek to słyszałem że indywidualnie się to już nie opłaca. Są farmy koparek wyposażone w setki koparek. http://i.imgur.com/g0w5llN.jpg

0
  • #7 13 Sty 2018 19:22
    Tadek80
    Poziom 2  

Po 6 miesiącach :)

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

Pan Kropka. Dzięki za informacje, jeśli możesz powiedz mi jak określasz zabezpieczenie przedlicznikowe
    czy na podstawie jakichś wzorów czy też na podstawie gotowych tabel? Chodzi mi o to jak wyliczyć to
    dla 10 czy też 20 koparek?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo